18. 1. 2017  |  Meniny: Bohdana

Príznaky tehotenstva

Nie každé tehotenstvo príznaky ukáže na svojom začiatku. Príznaky tehotenstva v prvých týždňoch pociťujú len niektoré ženy. Prsníky sú citlivejšie a zdurenejšie ako bežne. Viac ...

Som tehotná?

Základným predpokladom na vznik nového života je splynutie ženskej a mužskej pohlavnej bunky – vajíčka a spermie. K oplodneniu dochádza po uvoľnení vajíčka z vaječníkov (ovuláciou) vo vajcovode. Celý článok »

Kedy si mám urobiť tehotenský test?

OTÁZKA TÝŽDŇA Kedy si mám urobiť tehotenský test? Antikoncepciu neberiem už tretí mesiac, menštruáciu mám pravidelnú. Tento mesiac sme to skúšali viackrát, pretože som presne nevedela, kedy mám ovuláciu. Začala som slabo krvácať tri dni pred... Celý článok »

Útrapy a radosti tehotenstva 2

BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »

27. týždeň tehotenstva: Cievne oddelenie

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Tento týždeň sa niesol zasa v znamení lekárov. Teda konkrétne som si bola posedieť na cievnom. Nie, bežne sa na toto vyšetrenie v tehotenstve nechodí, ale však prečo by sa v mojom tehotenstve neobjavila ďalšia komplikácia,... Celý článok »

Šéfka sa naštvala, že som tehotná

VÁŠ PRÍBEH Ráno zvraciam, večer nemôžem zaspať a v noci sa budím hrôzou. Kamarátky mi hovoria, že to sú normálne príznaky tehotenstva, ale ja viem, že u mňa nie. Je to stres. Všetko to začalo, až keď som v práci oznámila, že čakám dieťa. Celý článok »

Príznaky tehotenstva

Medzi prvé príznaky tehotenstva patrí aj nevoľnosť, prípadne zmena chuti, či neznášanlivosť niektorých vôní a s tým spojené napínanie na zvracanie. Žena, ktorá dobre pozná svoje telo môže zbadať, že sa s ňou niečo deje. Objaví sa únava, zmeny... Celý článok »

Naposledy navštívené