Šéfka sa naštvala, že som tehotná

VÁŠ PRÍBEH Ráno zvraciam, večer nemôžem zaspať a v noci sa budím hrôzou. Kamarátky mi hovoria, že to sú normálne príznaky tehotenstva, ale ja viem, že u mňa nie. Je to stres. Všetko to začalo, až keď som v práci oznámila, že čakám dieťa.

Sme pomerne malá firma a „výpadok“ každého z nás je celkom poznať. Ale aj tak som nečakala, že moja nadriadená bude reagovať takto: „No, to si si naozaj nemohla vybrať lepšiu dobu. A chceš si to nechať?“

To bábätko chcem!

Vzhľadom na to, že som dva roky šťastne vydatá, mi jej otázka prišla veľmi zvláštna, samozrejme, že to bábätko chcem, veď sme sa viac ako rok snažili! „No, so žiadnymi úľavami nepočítaj,“ oznámila mi potom sucho. „A náhradu za seba si nájdi sama a zauč ju, ale až potom, čo pôjdeš na materskú. Obe vás platiť nebudeme,“ dodala a odišla.

Vzalo mi to dych

Jej reakcia mi vzala dych, do tej doby sme spolu vychádzali bezproblémovo, občas sme zašli aj na obed, bavili sa, čo sme zažili cez víkend. Je len o dva roky staršia ako ja a čakala by som, že sa bude so mnou radovať. Kamarátky mi vraveli, ako im v práci všetci gratulovali a aké ohľady na nich mali. Zatiaľčo ja som od toho momentu v šoku. Možno je to tým, že šéfka sama nemá veľmi uspokojivý osobný život. Pred časom sa rozviedla a deti tiež nemá, ale to jej predsa nedáva právo sa ku mne takto správať.

Nechcem na nemocenskú

Keď ma teraz vidí v kancelárii, radšej ide inde a skoro ma ani nepozdraví. Pracovné úlohy mi posiela emailom. Je to už štrnásť dní. Trápi ma to a neviem, čo mám robiť.

Niektoré dievčatá na internete mi radili, aby som šla za ňou a spýtala sa jej, prečo ma s tým taký problém, alebo aby som šla rovno na nemocenskú a vykašlala sa na prácu. To ale nechcem, peniaze potrebujem a predsa sa nebudem schovávať, neurobila som nič zlého.

Manžel mi hovorí, aby som to hodila za hlavu, ale to ja nedokážem. Možno je to aj vplyvom tých tehotenských hormónov, že si všetko až príliš beriem.
Danka

Na Babywebe tiež nájdete:

Moja cesta k bábätku – Denisa
Ako poznám, že je už ten správny čas na dieťa?
Ako zvládať stres?
Rodina verzus zamestnanie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist