28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

Láska a partnerstvo

Vzťahy medzi dievčatami a chlapcami začínajú už od puberty. Každý zažije svoje prvé bozky aj sklamania. Postupne sa ich vzťahy vyvýjajú k zrelším formám. Partneri sa navzájom spoznajú, chodia spolu a zamilujú sa. Muži skladajú básne o láske, len aby si ich nastávajúca láska všimla. Je to krásne obdobie, kde dominujú prechádzky, bozky a maznanie. Viac...

Prečo si ma nechce vziať?

Jednou z obvyklých fáz partnerského vzťahu je svadba. U niektorých párov sa prechod do manželského stavu udeje úplne prirodzene, u iných je však prechod k tomuto kroku komplikovanejší. Aké sú možné dôvody a pozadie skutočnosti, že váš partner otáľa so vstupom do manželstva? Celý článok »

Ako zistím, či je to dieťa moje?

Matka je vždy istá, otec nie, vraví staré príslovie. Aj keď by sa v dnešných časoch darovania vajíčok a prenájmu materníc dalo polemizovať aj o prvej časti, porekadlo o neistom otcovi platí už tisícročia. Dnešná genetika však počas posledných... Celý článok »

Dlhý vzťah kontra šťastné manželstvo?

Napriek tomu, že sa stále viac ľudí obáva oficiálnych záväzkov, svadobné obrady sa, našťastie, stále konajú. Ľudia však do zväzku manželského vstupujú pod vplyvom rôznych okolností. Niektorí uvážene po predchádzajúcom dlhoročnom spolužití, iní... Celý článok »

Nápoje lásky

Nápoje lásky? Kedysi bežne užívané odvary, dnes znovuobjavované recepty, ktoré zaručene pomôžu. Nápoje lásky varievali čarodejnice v polnočnom čase pri splne z rôznych rastlín, ale aj zo supích hláv, vlčích chvostov, popola zo svätých obrázkov,... Celý článok »

Čo s nami urobí svadba?

K svadbe zostáva ľahostajný asi málokto. Niekto ju odsudzuje ako prežitok, tradíciu, ktorá dnes už nemá žiadny význam. To je z ekonomického i právneho hľadiska v zásade pravda. Iní, najmä niektoré ženy či dievčatá, však smerujú k svadbe celé svoje... Celý článok »

Užite si romantiku i doma. Dá sa to!

Návšteva reštaurácie, intímna večera pri sviečkach, romantický víkend mimo domova... Toto všetko sa po narodení dieťaťa stáva pre množstvo párov nesplniteľným snom. Kde je však napísané, že si skutočnú romantiku vo dvojici nemôžete užiť aj v... Celý článok »

Kto miluje, dáva. Kto žiarli, vyžaduje

Žiarlivosť nemá svoj pôvod iba v podozrení zo sexuálnej nevery. Vzniká aj na iných základoch. A tak môže žiarliť i dieťa (od šiestich mesiacov veku), ak rodičia prejavujú viac pozornosti súrodencom. U dospelých osôb môže žiarlivosť vzniknúť tým,... Celý článok »

Desatoro otecka

Máte syna či dcéru? Ste hrdým oteckom alebo sa len učíte a zvykáte si na novú úlohu? Tak či onak máme pre vás cenné rady. Celý článok »

Žena a muž – dva rôzne sexuálne svety?

Je nám všetkým jasné, že napriek všetkým tlakom na rovnosť pohlaví sú niektoré funkcie nášho tela – a teda aj ich rozdielnosti – biologicky dané. Medzi tieto biologické danosti patrí do určitej miery aj sexualita. Muž má penis, žena vagínu. Muž má... Celý článok »

Neveru neodsudzujme, ale riešme

Nie je žiadnym tajomstvom, že mužská nevera je častejšia ako ženská. Tak trochu by som ponechal stranou to známe jednorázové zlyhanie, ten občas sa vyskytujúci mužský sexuálny odskok, ktorému Nemci tak pôvabne hovoria „skok na stranu“ - Seitensprung. Celý článok »

Muky tehotných otcov

Býva pravidlom, že gravidná žena s chutne zaguľateným bruškom priťahuje pozornosť, vzbudzuje v ľuďoch potrebu ochraňovať ju, zahrnovať starostlivosťou. Len málokomu pritom napadne, že muž vedľa nej môže prežívať rovnakú tehotenskú nevoľnosť a... Celý článok »

Nestretli ste toho pravého?

„Keďže stále hľadám, a nemôžem nájsť, je pravdepodobné, že to nie je tým, že som nestretla toho pravého, ale možno existujú dôvody, prečo pre mňa nie je nikto ten pravý,“ tvrdí psychologička Mgr. Katarína Hollá. „A ak nie sme ochotní či schopní... Celý článok »

Prečo si ma nechce partner vziať

Jednou zo zvyčajných etáp partnerského vzťahu je svadba. Niektorým párom sa prechod do manželského stavu prihodí celkom prirodzene, u iných to neprebieha tak hladko. Aké sú možné dôvody a skutočnosti, keď váš partner otáľa so vstupom do manželstva? Celý článok »

Oživte si vzťah romantikou

Je váš partner romantický? Určite áno, ibaže to väčšinou nedáva najavo. Namiesto slova romantika radšej použije výrazy ako tajomnosť, zmyselnosť či nekonečný sex. Celý článok »

Rodičia alebo partneri?

„Vy idete na víkend sami?“ Pohľad našich rodinných priateľov ma bude ešte dlho strašiť v snoch, hneď som si začal pripadať ako krkavčí otec, vyvrheľ a sebec. Celý článok »

Manželská zmluva

Keď si môj prapradedko bral praprababku, bola to veľká láska. O žiadne veľké peniaze pri svadbe nešlo, snúbenci pochádzali zo sedliackych rodín. No keď zaznelo v kostole „áno“, bolo treba všeličo zariadiť. Predovšetkým muselo byť jasné, čo dostane... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené