Prečo spolu spávame, aj keď nechceme otehotnieť?

Pretože sme ľudia a nie zvieratá, mohla by znieť zjednodušená odpoveď. O sexuálnom chovaní nás, ľudí, sme sa rozprávali s gynekológom a sexuológom MUDr. Zlatkom Pastorom.

Sexuálne správanie človeka nie je viazané na plodenie, takže aj keď je „odplodené“, sexualita funguje stále ďalej. Predpokladám, že u zvierat sa to neobjavuje.
Z čiste biologického hľadiska sa dá konštatovať, že homo sapiens súloží „zbytočne veľa“. Človek súloží z iných dôvodov ako rozmnožovacích. Zvieratá, s výnimkou niektorých primátov, to nerobia. Majú reprodukčne účelové chovanie a väčšinou sú menštruácia a ovulácia spojené. Feny hárajú, teda sú plodné.

Vydávajú jednoznačný signál, kedy sa má súložiť a kedy nie. A pes, slon alebo antilopa nebudú súložiť, pokiaľ partnerka nemá ovuláciu. Prečo by to robil, keď ona nemôže otehotnieť. V zvieracej ríši existujú výnimky, ale je ich veľmi málo. U ľudí si ženy vymysleli skrytú ovuláciu.

Aby sme vás miatli a udržali si vás?
No, tiež, tých teórií je veľa. Väčšina žien ani sama nevie, kedy má ovuláciu, ani sa sama v sebe nevyzná. Väčšina žien nevie, kedy ovuluje. Tým mätiete mužov, že potom nevedia, kto je otec vašich detí. Ak s vami počas jedného cyklu súloží päť mužov, nebude ani jeden vedieť, či súložil počas ovulácie alebo nie. Je to účinná ochrana nenarodených detí, aby muž vydržal s rodinou čo najdlhšie.
Antikoncepcia skrýva ovuláciu úplne, to už je absolútny zmätok.

Muži súložia so ženami, ktoré stopercentne nemôžu otehotnieť, čo je biologicky úplný nezmysel. Človek rozdelil sexualitu na rekreačnú a prokreačnú. Prokreačná je oplodňovacia a rekreačná pre zábavu. Väčšinou dnes súložíme pre zábavu a potešenie.

Antikoncepcia ženu oslobodzuje od zotročenia mužom. Žena s deťmi bola mužovi vydaná napospas. Oplodnenie mal vo svojich rukách. Žena bola viac v zvieracej pozícií.

Vďaka antikoncepcii máte možnosť sa rozhodnúť, či áno alebo nie. Je to bytostné právo ženy. Je to paradox, pretože teraz naopak muž nemôže rozhodovať. To, čo mal predtým v rukách len muž, má teraz v rukách žena. Muž je dnes z rozhodovania, či bude mať deti alebo nie, vylúčený. Keď ženy budú chcieť, tak pôjdu na asistovanú reprodukciu a muž môže byť vylúčený už naozaj úplne.

Aký má pôrod vplyv na sexuálne prežívanie ženy?
Tehotenstvo zanechá zmeny na každej žene a v telesnom rozmere sú málokedy pozitívne. Po psychickej stránke to môže byť iné, ale telesne je to väčšinou bohužiaľ takto. Chce nechce tkanivo povolí alebo naopak ostane jazva, stiahne sa. To platí univerzálne. Väčšie prsia sú iné v dvadsiatke, v štyridsiatke, v šesťdesiatke. Nehovorím, kedy sú v jednotlivých prípadoch krajšie, ale univerzálne platí, že sa to zhoršuje.

Ideál krásny nesúvisí so sexuálnom atraktivitou. Mladosť a krása sú predpokladom atraktivity a všetko ostatné ako intelekt, vtipnosť to môže podtrhnúť, ale nie nahradiť. Muži majú radi mladé, krásne ženy, oceňujú určite intelekt, ale pravidlom je, že sa celý večer bavia s báječnou, vtipnou staršou ženou, ale odchádzajú alebo chcú odchádzať s jej mladšou, hlúpejšou kamarátkou.

Žena sa erotizuje neskôr ako muž, takže žena v dvadsiatke zo sexu ešte nemá toľko, čo žena v tridsiatke, ktorá vie, čo chce.
To ale neznamená, že sex so ženou po dvoch pôrodoch je horší. Najviac záleží na tom, aký bol ten sex pred pôrodom. Ak bol sex zlý pred pôrodom, tak sa to pôrodom zvyčajne nezlepší.

Čo všetko sa dá napraviť?
Cvičenie vám všeobecne neublíži, avšak u žien je najdôležitejšia psychika a nie telesnosť. Cvičenie, dno panvové…To je všetko mužský pohľad na vec.

Biologická determinovanosť je síce primárna, ale aj tak u ženy hrá emocionálna a psychická zložka rovnakú úlohu. Nemôžeme sa tváriť, že telo neexistuje, cez neho sa sex realizuje.
Krásne ženy, krásne ženy – to je mužský pohľad, to je to, čo chcú muži.

Čítajte tiež:

A čo chcú ženy?
Ženy chcú múdrych mužov, ktorí majú prístup k zdrojom a dokážu sa o nich a ich deti postarať. Hľadajú spoľahlivých partnerov. Muži sa chcú ženami skôr chváliť a prezentovať sa nimi svetu. Príkladov máme milióny – rozvody kvôli mladšej partnerke.

Ženy netúžia toľko po koitálnej erotike, chcú byť skôr hýčkané, dotýkané, chcú nehu. Telesné vyvrcholenie nie je u ženy synonymom spokojnosti. Naša spoločnosť je presexualizovaná, ale len na povrchnej, bulvárnej úrovni. Výnimočnosti a kuriozity sa vydávajú za normu.

Neprehliadnite:

  • Človek rozdelil sexualitu na rekreačnú (pre potešenie) a prokreačnú (rozmnožovacia).
  • Žena sa erotizuje neskôr ako muž, takže v dvadsiatke nemá zo sexu toľko, ako žena v tridsiatke, ktorá už vie, čo chce.
  • Naša spoločnosť je presexualizovaná, ale len na povrchnej, bulvárnej úrovni.
8.12.2017 1:32| autor: Magdalena Holancová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist