Vonia vám partner? Potom budete mať odolné deti

„Ak žena používa hormonálnu antikoncepciu, nie je schopná poznať, či je to ten pravý. Nepozná, čí jej partner vonia,“ upozorňuje známy sexuológ prof. Petr Weiss. „Pritom je to veľmi dôležité pre jej deti,“ dodáva.

Z výskumov, ktoré ste so svojimi kolegami predstavil, vyplýva, že žena, ktorá užíva hormonálnu antikoncepciu, nevycíti správne, či ten jej partner je ten pravý. Pomôže, keď antikoncepciu na nejaký čas vynechá?
Áno. Úplne postačí, keď ju mesiac, dva prestane brať. Počas tejto doby zistí, čí jej partner vonia. Keď áno, môže to pokojne risknúť. Teda ísť do vážneho vzťahu.

Ako je možné, že antikoncepcia takto funguje?
Ona pôsobí ako tehotenstvo, do istej miery ho simuluje. Preto by žena, ktorá si vyberá stáleho partnera, nemala byť tehotná, ani brať hormonálnu antikoncepciu.

Je tak dôležité, aby si ľudia voňali?
Ľudia, čo si takzvane voňajú, majú veľmi odlišné imunitné systémy. A to je dôležité pre ich potomkov, pre ich odolnosť. A keď si žena nájde toho pravého, občas sa stane, že akonáhle otehotnie, stratí o ňu partner sexuálny záujem.

Čo sa deje?
Obvykle muž, ak nie je psychopat, miluje svoju ženu aj tehotnú, rodiacu či dojčiacu. Je ale pravda, že pre mnohých mužov tehotná žena nemusí byť atraktívna práve preto, že stráca príťažlivý pomer pasu a bokov.

Čítajte tiež:

Príťažlivý pomer pasu a bokov?
Áno, jedným z ďalších výsledkov nášho nedávneho výskumu je, že väčší objem pasu vzhľadom na boky u žien je jeden z faktorov, ktoré sa u mužov podpisujú na horšej erekcii.

Tento pomer je optimálny okolo 0,7. V tehotenstve sa tento pomer samozrejme dramaticky mení. Mnoho mužov, pre ktorých je aj tehotná partnerka sexuálne atraktívna, sa ale niekdy obáva, aby neublížil jej alebo dieťaťu. A to ich často vedie k tomu, že počas tehotenstva partnerky sex vynechávajú.

Akonáhle žena porodí, začne sa starať o bábätko, prehodnotí priority, a po šestonedelí je to zase ona, kto nemá chuť ani silu na sex. To je úplne normálne. Má to hneď dva dôvody. Prvým je, že tá žena má inú dominantu, prevláda u nej starostlivosť o dieťa a nie obnovenie normálneho sexuálneho súžitia.

Súčasne platí, že je unavená, nevyspatá, vstáva k dieťaťu, dojčí, a sex je naozaj to posledné, na čo myslí. Súčasne ale musíme povedať, že z evolučného hľadiska má obrovský význam, že žena po pôrode nemá záujem o sex rok až dva, pretože ak by rýchlo znovu otehotnela, priamo by to ohrozovalo život tohto dieťaťa, pretože by musela deliť svoju starostlivosť medzi prvé dieťa a novorodenca.

Takže je to úplne normálne?
Je to úplne normálne a z hľadiska evolúcie veľmi účelné.

Čo v tejto situácii odporúčate zúfalým a novopečeným ockom?
Aby masturbovali! Aby boli trpezliví a rozhodne by nemali partnerky do ničoho nútiť, na čo ony nemajú chuť.

10.10.2017 3:20| autor: Jarmila Jelínková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist