Leto je ten správny čas na utuženie vzťahu

Letné mesiace sú najobľúbenejšie obdobie z celého roka. Ako tieto príjemné letné dni využiť na oživenie a upevnenie partnerského vzťahu?

Spestrite si všedný deň

Celkom najjednoduchší spôsob, ako stráviť príjemný čas s partnerom, je nezostať vo všedný deň doma pri telke, ale vyraziť do ulíc a na večernú prechádzku alebo povečerať v reštaurácii v záhradke.
Pri prechádzke letným večerom a s dobrou náladou môžete preberať veci, na ktoré počas klasického všedného dňa nezostáva čas, a tým sa opäť na seba v partnerskom vzťahu naladiť a viac sa k sebe priblížiť.

Plánujte víkendy

Na spríjemnenie leta nie je nutné vycestovať len na dlhú dovolenku. Príjemné okamihy možno stráviť aj počas krátkeho víkendu na Slovensku či v zahraničí. Počas spoločných chvíľ sa ľahšie nájde aj priestor na prebratie intímnejších, citlivejších vecí, na ktoré nezostáva pri klasickom kolotoči všedného dňa čas, ktoré sú však jedným zo základných prostriedkov na oživenie a upevnenie vzťahu.

Spoločná dovolenka

Dovolenka je ideálny prostriedok, ako spestriť, zintenzívniť a upevniť partnerský vzťah. Počas roka môžete na tieto príjemné zážitky s radosťou spomínať. Na dovolenke si obvykle ľahšie vyhradíte viac času na počúvanie toho druhého, čo môže viesť k väčšiemu naladeniu sa na partnera a napríklad aj k porozumeniu jeho správania a prežívania, ktoré vás môže počas bežného dňa rozčuľovať.

Vzťah nie je samozrejmosť

Kvalitný partnerský vzťah nie je samozrejmosť. Ako pribúdajú roky strávené v takomto súžití, ubúda očarenie a zamilovanosť a pribúdajú problémové situácie, ktoré treba riešiť. Práve vďaka týmto skutočnostiam treba venovať omnoho viac času a energie starostlivosti o udržanie kvalitného partnerského vzťahu. Letný čas je ideálna príležitosť, ako zabudnúť na všedné starosti a viac sa priblížiť jeden k druhému.
Naše odporúčania však môžete použiť kedykoľvek v roku.

Na Babywebe nájdete aj:

Nestretli ste toho pravého?
Bude môj partner dobrým otcom?
Nevera

28.7.2010 9:32| autor: Petra Vondráčková
Viac o téme: partner

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist