Vaginálne mapovanie, prešli ste si tým aj vy?

Na vlastnej koži som zažila niečo, čo  bežne nezažívajú všetky ženy. Možno pre niekoho kontroverzné, pre iného normálne. Pre mňa však jediná záchrana. Vaginálne mapovanie. Poznáte to?

Aj keď sa vaginálne mapovanie pomaly stáva normálnou vecou na pomoc trpiacim ženám, u Slovákov stále nemá akosi pochopenie. Ja som sa však rozhodla, že ho podstúpim, aby som viac nemala  traumu z  nevydareného sexuálneho zážitku. Ihneď, ako som sa dozvedela od známej o možnosti, ktorá sa nazýva vaginálne mapovanie, neváhala som a vyskúšala som to.  Veď, čo tým stratím? V hlave mi síce vírili otázky, či mi to pomôže, či to nie je zvrhlá technika, čo keď to bude nepríjemné a bolestivé?  Aj takéto myšlienky som mala. Dodnes som však tomu vďačná, pretože mi pomohlo zbaviť sa strachu a stresu počas intímnych aktivít. Dlho som sa odhodlávala, lebo mi to bolo nepríjemné a celkovo  kontroverzné, ale túžba po zdravom intímnom živote bola silnejšia. A mojím nepríjemným pocitom  a bolestiam z prvého sexuálneho zážitku už odzvonilo nadobro po absolvovaní sedení.

Čo vlastne znamená vaginálne mapovanie?

Vaginálne mapovanie je určené všetkým ženám, ktoré z nejakého pre ne traumatického dôvodu nemajú chuť na sex, alebo nechcú mať sexuálny styk. Necítia sa pri sexe s partnerom dobre a nezažívajú napríklad orgazmus, alebo ich sex odpudzuje. Najčastejšie ho vyhľadávajú ženy po komplikovanom pôrode, po znásilnení, po sexuálnom obťažovaní, po traumatizujúcom prvom sexe, po nečistých sexuálnych praktikách od bývalého partnera, a aj v iných nepríjemných situáciách. Vaginálne mapovanie, vychádza zo starovekej  tantry a dokáže pomôcť akejkoľvek žene, ktorá má zo   sexu traumu. Zatiaľ táto metóda veľmi nie je na Slovensku známa, v susednom Česku je veľmi preferovaná a žiadaná.

Ako prebieha vaginálne mapovanie?

Malo by to vyzerať tak, že špeciálne vyškolený masér, alebo lekár –  väčšinou gynekológ – pomocou  špeciálneho oleja  žene masíruje všetky steny vagíny. Svojimi dotykmi jemne rozmasíruje nie len ublížené miesta, ale často pri tom zo ženy dokáže vyplaviť aj nahromadené zážitky, ktoré sa jej uložili v podvedomí a bránili jej v prežívaní šťastného milostného života a aktu. Vaginálne mapovanie je oficiálny liečivý postup, žiadne šarlatánstvo, a je súčasťou sexuológie. Tento trend prišiel ako inak z Ameriky a odporúča sa na liečenie tráum. Mnoho žien trpí rôznymi traumami v sexuálnej oblasti, každé miesto je inak ublížené, preto sa terapeut postupne dotýka vnútra určitých bodov vo vagíne a každý z nich rozmasíruje iným tlakom. Počas takéhoto liečenia sa žena snaží opisovať svoje pocity, ktoré má pri stlačení jednotlivých bodov. Či už sa jedná o bolesť, potešenie, radosť, alebo nepríjemné pocity. Tým sa v jej pamäti prebúdzajú aj zážitky, ktoré mala v sebe hlboko potlačené, niečo ako hypnóza avšak s dotykmi. Tie ženy, ktoré sa rozhodnú podobnú liečbu skúsiť, chodievajú k špecialistovi buď samy, alebo aj s partnerom. Vaginálne mapovanie vždy prebieha v smere, alebo proti smeru hodinových ručičiek. Technika ide vždy od vstupu do vagíny do hĺbky. Ženy musia absolvovať kurz, na ktorom sa naučia, čo robiť, a ako v liečbe pokračovať aj potom sami doma, prípadne s ich partnermi. Prax však jednoznačne dokazuje, že vo dvojici sa efekt dostavuje oveľa rýchlejšie. Najmä, ak je partner chápavý a tolerantný.

Nie je všetko len o fyzickej bolesti, ale aj o psychickom rozpoložení. V prípade vagíny je to dvojnásobná pravda, pretože všetko prežívanie ženy sa odzrkadľuje aj vo vagíne. Vagína je citlivý orgán, ktorého činnosť a prežívanie je dané najmä z hlavy, preto prítomnosť traumatizujúcich zážitkov netreba podceňovať. Vagína je prijímajúce miesto, nasáva zážitky stále, pamätá si všetky traumy. Pri liečbe sú plne rešpektované hranice klientky. Aby sa mohla otvoriť, musí sa najprv cítiť v bezpečí. Spoločne sa najprv ako prvé robia prípravné rozhovory, masáž cez oblečenie, dotyk rúk, nôh najprv. Žena si sama volí, kedy a aký dotyk pripustí, nie je to nič nasilu. Všetko sa odohráva v príjemnom relaxačnom prostredí a príjemnej atmosfére. Zmenu je možné pocítiť, a aj ja som ju pocítila už po prvom ošetrení. Sú potrebné minimálne 3 sedenia, a najideálnejšie aj s terajším partnerom. Je to však vysoko individuálne. Dobrá správa je, že miesta, ktoré už boli ošetrené sú „čisté“. Jedno sedenie trvá cca 4 hodiny, takže treba si na to vyhradiť pomerne dlhý čas. Cenovo sa jedno sedenie pohybuje okolo 50 €. Neskôr si s pomocou maséra môžete sedenia robiť aj doma v domácom prostredí, ak vás správne naviguje.

Aký účinok má vaginálne mapovanie na ženu?

Účinok možno vidieť v rozpúšťaní fyzických a emočných ublížení. Masáž intímnych miest ženy je vo vedomom dotyku stien vagíny vo vzájomnom pôsobení na pacientku. Nebojte sa toho, že masér je úchylný človek, je to odborník, ktorý vám môže pomôcť. Tak sa premôžte, odhoďte zábrany a uvoľnite sa.

Ako môže takáto bolesť pomôcť ?

  • časť tela je prekrvovaná,
  • zvýšená citlivosť
  • dotyk rozpustí aj emócie, ktoré sa dlho ukladali a boli potláčané.

Vždy je lepšie informovať sa a vyskúšať možnosti, ako odbúrať traumu z uplynulých zlých sexuálnych zážitkov. Za pár sedení môže žena cítiť, že je znovuzrodená.  Treba tomu len veriť, ako som verila ja. Vaginálne mapovanie nie je hriechom, dokáže vzbudiť v žene opäť nádej na lepší sexuálny život. Pôsobí skôr ako psychoterapia. Napomáha odbúrať negatívne pocity a stres z intimity. Je tu na to, aby dokázalo pomôcť všetkým ženám. Treba navždy skoncovať s traumami.  Pamätajte na to, že my ženy sme citlivé bytosti, prijímajúce a máme tendenciu v sebe zhromažďovať a pamätať si rôzne druhy prežitkov. Príjemné aj bolestivé. Preto treba konať, ak niečo nie je v poriadku a vyskúšať aj takýto druh masáže.

(čitateľka N. B.)

29.5.2019 3:24| autor: Redakcia Babywebu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist