Ivka v 15. tt – Malý hadík

TEHUL’KA LIVE IVKA Žienky, tento týždeň by som Vám chcela hlavne povedať o prvých pohyboch dieťatka. Je 15. týždeň tehotenstva, veľa mamičiek už cíti tieto pohyby skôr. Zväčša sa jedná o mamičky druho rodičky alebo teda viac rodičky, ktoré už vedia ako sa prejavujú tieto pohyby aké to je, pretože cítili už aj kopanie dieťatka v brušku atď. Totižto my prvorodičky to nemáme z kade ešte vedieť. Je to niečo neznáme, nepreskúmané pre nás. Môže nám to hocikto hocijako opisovať, prirovnávať k hocičomu ale kým si to neuvedomíme my sami aký to je pocit. Čo cítime a ako to cítime my, tak nám o tom hocikto môže hocičo hovoriť ale nebudeme vedieť, že sa jedná o prvé pohyby nášho dieťatka.

thumbnail_img_20180907_092147-1100x618.jpgCelá galéria 40 Zdroj: archiv blogerky

Dieťatko sa hýbe v brušku stále, malé pohyby sú tam aj keď spí. Predsa len ono v podstate pláva vo vode, dýcha tam, žije tam. Keď sa ale zobudí tak je to o niečom inom, hlavne teda už vo vyššom štádiu tehotenstva, keď už naozaj cítite kopanie či už nožičkou alebo ručičkou.

Poviem Vám, moja svokra mi rozprávala ako išla v autobuse ale to už bola trošku vo vyššom štádiu tehotenstva a držala sa vrchného madla, rúčky aby nespadla. Ona ako maminka mala málo plodovej vody v maternici. Dieťatku to stačilo na prežitie no zväčša býva viac. Čo to znamená? No toľko, že dieťatko bolo omnoho lepšie vidno. Ona ani nepribrala veľa v tehotenstve. A pani čo sedela pri nej tak sa pýta, to čo máte v tom brušku? Pretože jej bolo vidno chrbticu dieťatka. Ona keď si pohladkala bruško, tak mohla krásne cítiť dieťatko. Keď koplo tak normálne mu bolo vidno nôžku. Nemusíte sa báť milé čitateľky, dieťatko sa narodilo, živé, zdravé a teraz je z neho poriadny loptoš. Výhodou bolo, aj to, že to dieťatko cítilo omnoho lepšie dotyk mamičky. No akurát pre cudzích ľudí to mohol byť veľmi zvláštny pocit, vidieť časť dieťatka v brušku.

Ja teda necítim takéto pohyby ako je vyslovene kopanie, boxovanie, atď. zatiaľ. Ale viem Vám povedať, že som minule išla z vyšetrenia od doktora a v podbrušku sa mi udialo niečo veľmi zvláštne. Dieťatko ma tam nôžkou alebo rúčkou akoby pohladkalo. Cítila som akoby sa tade plazil taký malý hadík alebo krídelkom tam zavial malý motýlik. V tom momente som zastala, chytila sa za bruško. V hlave som si to prehrávala a cítila som. Vedela som, že to bol drobec, že ma hladká. Ozýva sa. No nádherný pocit. Prenádherný. V tom partner sa ma pýta čo sa deje, bolí ťa bruško, kopol ťa. Čo ti je? V kľude som mu zobrala ruku a priložila si ju na to miestočko. So slzkou šťastia v oku som mu povedala, čo sa udialo. Tešil sa veľmi. Rúčku držal na tom mieste a dúfal, že to bude cítiť aj on. No bohužial. Bol to jeden krásny pohyb ´, pohladkanie pre mňa. Musel mu stačiť môj opis o tom aký pocit to bol.

Čítajte tiež:

V tom som si uvedomila, že podobné pocity som cítila už niekoľko týždňov predtým. Síce málo ale cítila som. No nevedela som, čo to je. Čo sa deje. Pretože ako som Vám už spomínala aj v článkoch predtým tak ma trápia občas aj zápchy. K tomu sa priraďujú aj prdíky. Tak som si myslela, že to by to mohli byť zastavené vetry. Nevedela som, netušila som. Nepoznala som to. No teraz to bol pocit, aj s tou informáciu pre mňa o čo sa jedná. Ako by mi našepkalo bábätko: „Maminka to som bol ja. To si cítila moju rúčku. Môj dotyk.“

Bolo to prenádherné prvé pohladenie od dieťatka. Už len chcem aby začalo sa hýbať, kopkať tak aby to mohol cítiť aj tatko. Chcem mu dopriať tú radosť z dotyku vlastného dieťatka.

Práve aj pre toto Vám budem stále vtĺkať do hlavy, žienky drahé, že ocinkovia sú v tom tiež! Sú dôležitý, a mali by vedieť a ak sa dá byť pri takýto prvých krásnych situáciách s nami mamičkami. A my by sme im mali o tom  jednoznačne hneď povedať.

Ivka


Ivka je v 15. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

23.7.2019 12:08| autor: Redakcia Babywebu.sk
Viac o téme: pohybpôrodženy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist