34. týždeň tehotenstva – Ako sa cítim + gynekológ

Do predpokladaného termínu pôrodu to mám už iba niekoľko týždňov a to ešte nevieme či to nebude náhodou aj skôr. Však 2 týždne hore dole od toho termínu sú úplne v poriadku, to vám povie každý lekár. Moja objemnosť začína presahovať všetkú srandu.

upraveno-25.-tt-1-1100x618.jpg Zdroj: Paulína Ščepková www.fb.com/paulina.scepkova

Tento týždeň sa niesol znova v znamení návštevy lekára – gynekológa. Všetko prebehlo naozaj v podobnom duchu ako v 32. týždni tehotenstva. Klasické vyšetrenie krčka maternice, skontroloval polohu dieťatka. Sme krásne otočení hlavičkou dole, takže sa nemám čoho obávať.

Plodovej vody máme dostatok aj tlak je dobrý. Tento týždeň jediné, čo bolo iné, že sa robil cytologický ster so zámerom zistiť, či sa tam nachádza konkrétna baktéria. Tá by totiž pri pôrode mohla prekážať dieťatku a muselo by sa to riešiť. Liekmi do pôrodu alebo cisárskym rezom. Nemám z toho obavy, lebo momentálne nemám nejaké problémy v tejto oblasti, takže by to malo byť v poriadku.

Výsledky mi povie pri ďalšej a poslednej návšteve uňho v ambulancii. To bude v 36. týždni tehotenstva. Vtedy mi bude vypisovať aj nejaký špeciálny papier do nemocnice a budem mu musieť aj oznámiť, v ktorej nemocnici chcem rodiť.

Vybrať si pôrodnicu totiž môže každá budúca maminka. Musí pri tom zohľadniť veľa faktorov. Ja som ešte stále nerozhodná a mám veľkú dilemu medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. No však uvidíme, snažím sa o tom veľa diskutovať aj s partnerom, aby sme našli nejaký kompromis všetkého pozitívneho aj negatívneho a aby sme vybrali tú správnu.

A ako sa cítim tento týždeň?

To vám zhrniem do jedného slova. Zavadziam si. A to naozaj extrémne. Neviem, ako to vydržím do cca 40. týždňa tehotenstva. To je ešte trošku viac ako mesiac. Asi sa zbláznim. Naozaj tento posledný mesiac a predposledný mesiac je to už trápenie. Viem, že ten výsledok bude stáť celý život za to, ale teraz sme tu a teraz.

A teraz už by som bola rada, aby sme sa trošku teleportovali do budúcnosti a tieto dni čakania preskočili. Ja viem, ja viem, zase tieto moje fantazmagórie, ale doteraz ste si to tak neuvedomovali, lebo ste sa dokázali bezproblémovo o všetko postarať. Bola nejaká zvýšená únava oproti vášmu beztehotnému stavu, ale teraz? Teraz je to ozaj iné.

Bruško narástlo už dostatočne

Už sa nedokážem komfortne otáčať, pohybovať a starať sa o seba. Často som unavená po minimálnej námahe. Veľa vecí robí za mňa partner alebo moja mamina. Snažia sa mi pomáhať, s čím sa len dá. A ja sa snažím aj čo najviac oddychovať, keďže som sa trošku začala otvárať, tak aby sa to nerozbehlo. Počúvam rady doktora, a teda nerobím nič navyše, čo nemusím.

Výbavička do nemocnice

Pomaly však bude treba chystať výbavičku do nemocnice a dieťatku oprať veci, pripraviť a finišovať s týmito prípravami. Pretože dátum pôrodu je len orientačný a v podstate to môže byť kedykoľvek v rozmedzí jedného mesiaca. Postupne vám budem natáčať aj videá s pripravenými vecičkami aj na doma, aj do nemocnice. Máte sa na čo tešiť.

Prajem vám, žienky, pekný týždeň.

Vaša tehuľka Live Ivka

 

Ivka je v 33. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

26.11.2019 1:33| autor: Ivka Svetliaková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist