36. týždeň tehotenstva – Bye, Bye gynekológ

Čudujete sa prečo zbohom gynekológ? No je to úplne jednoduché a keď budete čítať Ďalej sa to dozviete.

dsc00592-upr-1100x618.jpg Zdroj: Paulína Ščepková www.fb.com/paulina.scepkova

Tento týždeň som klasicky išla zas v utorok na vyšetrenie ku gynekológovi. Áno, znova to bolo po 2 týždňoch klasicky jak posledné týždne chodím.

Prišla som, sestrička mi skontrolovala moč, tlak, pulz, váhu. Všetko v norme a v poriadku. Postúpila som teda ďalej ku samotnému dokotorovi. Ten sa pozrel na týždeň tehotenstva – 36. už sme ? Tak to sa tu vidíme posledný krát, mi hovorí. Poďte teda sa mi ukázať.

Tak už s nejakou tou námahou som teda vyliezla a ľahla si na tú kozu, rozkročila sa. Zatiaľ som sa vydýchavala lebo mi to trošku dalo zabrať. Haha.

Doktor už bol nachystaný skontroloval bruško ako rastie či je to v poriadku, krčok ohmatal a aj rýchle sono spravil, kde zistil, ako je dieťatko otočené a či je dostatok plodovej vody a kde sa nachádza placenta.

Bolo hotovo, vyšetrené, poslal ma prezliecť sa. Tak som šup, šup všetko zvládla a vrátila sa za ním. Aby mi povedal čo zistil a ako ďalej ideme pokračovať. Lebo povie mi, že sa posledný krát vidíme ale však ešte nejdem rodiť. Tak čo dovtedy?

Sadla som si a začal ma informovať ako mi všetky potrebné info podopisoval do tehotenského preukazu, aj z vyšetrení, ktoré sme robili pred 2 týždňami. Kde mi brali krv a robili celkový rozbor. Ten bol v poriadku aj železa, že mám dostatok.

A aj cytológiu mi robili, tá že bola tiež v poriadku. Tak pozapisoval, skontroloval, či tam je všetko zapísané aby iný doktor bol dostatočne informovaný.

Oboznámil ma s tým, že je dostatok plodovej vody, bruško že krásne narástlo a že dieťatko je pekne otočené hlavičkou dole. Vyzerá to byť všetko úplne v poriadku. Tak som sa tešila, že teda nebudú nejaké komplikácie.
Prišla tá zapeklitá otázka zo strany doktora. Už ste sa rozhodli, kde chcete rodiť? No na to akú dlhú dilemu som mala. Však od začiatku tehotenstva som nevedela, že kde ako čo a tak. Verila som, že sa to nejak samé vyrieši doteraz. A v podstate sa aj vyriešilo.

Ráno som sa partnera spýtala, tak Banská Bystrica či Zvolen? Odpovedal mi. Tak som bola spokojná. A teda oznámila som doktorovi, že v Banskej Bystrici. Vypísal mi papierik s ktorým musím sa ísť objednať do nemocnice na vyšetrenia a tam zistím čo ďalej.

Tak a to bolo zo strany dokotra všetko. Poprial mi veľa šťastia a že sa vidíme po šestonedelí. A bye bye. Dobre teda, nebudem sa sťažovať zobrala som si papiere a išla k sestričke. Tá mi taktiež popriala všetko dobré a s veľmi milým úsmevom sme sa rozlúčili.

Hneď ako som prišla domov tak som sa rozhodla si zohnať číslo do nemocnice aby som sa mohla objednať. Nebudem tam predsa behať, keď je dnes taká moderná doba a všetko sa dá cez telefón vyriešiť.

Tak teda výhoda s nevýhodou ale na tretí pokus som sa dopátrala k tomu telefónnemu číslu, ktoré som potrebovala. Sestrička veľmi milá mi zodvihla a objednala ma na ďalší týždeň v pondelok, že bohužiaľ skôr sa im nedá.

Pretože aj vo všetkých papieroch a aj čo majú na stránke fakultnej nemocnice vypísané majú takú info, že už v 36. týždni tehotenstva treba prísť na prvé predpôrodné vyšetrenie. Tak teda to budem mať na začiatku 37. týždňa tehotenstva. Hádam teda to nebude problém.

Oboznámila ma že si mám zobrať so sebou sukňu. To ma pobavilo, lebo to je automatika, keď ide žena ku gynekológovi, že si zoberie sukňu a aby som nezabudla ráno odložiť si prvý ranný moč.

Zrejme nejaké vyšetrenie z toho chcú robiť. Povedala mi len tieto dve veci. Takže som teda veľmi zvedavá, že ako to bude prebiehať a aj na tie priestory a všetko.

Držte mi žienky palce a ďalší týždeň vám teda napíšem aké to bolo a čo všetko sa robilo atď.

Pekný týždeň žienky.

Ivka

Ivka je v 36. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

10.12.2019 2:25| autor: Ivka Svetliaková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist