Ivka v 27. tt – Začína to byť napínavé

27., to je už naozaj veľmi blízko k 30. týždňu tehotenstva. Vlastne tento článok píšem v sobotu, takže od pondelka je to už 28. týždeň tehotenstva. To už nikto nevyvráti, že sa to blíži veľmi rýchlo k 30. týždňu tehotenstva. Čo k tomu dodať? Panebože, tieto týždne uleteli ako voda. Zrazu ma už čaká začiatok 28. týždňa a ja netuším, ako to zbehlo. Začala […]

dsc00541-upr-1100x618.jpg Zdroj: Paulína Ščepková www.fb.com/paulina.scepkova

27., to je už naozaj veľmi blízko k 30. týždňu tehotenstva. Vlastne tento článok píšem v sobotu, takže od pondelka je to už 28. týždeň tehotenstva. To už nikto nevyvráti, že sa to blíži veľmi rýchlo k 30. týždňu tehotenstva.

Čo k tomu dodať?

Panebože, tieto týždne uleteli ako voda. Zrazu ma už čaká začiatok 28. týždňa a ja netuším, ako to zbehlo. Začala som si to dosť uvedomovať. Jednak aj bruško sa mi dostatočne zväčšuje, aj všetko začína byť pre mňa náročnejšie. Pohyby pri upratovaní, pri bežnom pohybe v živote atď.

Drobec kopká čoraz častejšie, to mi tiež nedovoľuje na to zabudnúť. Jednoducho si to uvedomujem doslova každú minútu. Pri všetkom, čo robím. Už aj keď sedím na stoličke za stolom a píšem tento príspevok, musím sa vystierať, aby som si netlačila bruško. Keď nie, tak cítim, ako mi začína byť zle a nepríjemne.

Nemôžem si hocijako sadnúť, nemôžem si hocijako ľahnúť ani hocijako stáť. Jednoducho, pri všetkom ma ovplyvňuje drobec v brušku. A ja sa čoraz viac a viac neviem dočkať. Pretože keď som bola ešte v 1. t.t., tak predstava, aký bude 30. týždeň, bola ozaj ešte v nedohľadne.

Však to je niekoľko mesiacov. Teraz? Však do 30. t.t. mám pol mesiaca, teda 2 týždne. Vau! Naozaj neuveriteľné. A 30. týždeň sa mi zdá, akoby som už mala o chvíľu rodiť. A pritom tam je ešte cca 8 týždňov, teda 2 mesiace.

Ja viem

Ja naozaj viem a verím vám, že aj vy viete počítať. No musela som to takto zhrnúť, pretože aj mne samej sa to zdá naozaj neuveriteľné, a keď to napíšem takto, tak mám pocit, že to so mnou viac prežívate.

Ako sa cítim?

V podstate o tom, ako sa cítim, aký mám spánok atď., väčšinu viete z článkov doteraz. Tento týždeň sa neudialo nič zaujímavé. Žiadne problémy, ťažkosti. Jediné, čo je, že mi tvrdne bruško, ale je to v prijateľnej miere za deň.

Je to nepríjemný pocit, tieto sťahy, ale drobca to nijako nezaťažuje. Dva- až trikrát denne beriem magnézium – Magnerot. Ten totiž odporúčajú tehotným. Tabletka je okrúhla a trošku väčšia, ale už som si zvykla.

Menšie stresy

Jediné, čo ma trošku stresuje, je to bývanie. Stále okolo toho riešime veľa vecí a stále ich nemáme ešte vyriešené. Veľa opletačiek je s bankami, s rôznymi úradmi, s majiteľmi, predávajúcimi atď. Takže predstava, že nás ešte čaká všetko to hygienizovanie bývania, nejaké to zariadenie, sťahovanie, ukladanie, vykladanie, balenie… ide mi z toho hlavu roztrhnúť, aj keď mám tieto procesy ozaj rada.

Veľmi ma baví aj baliť, aby sme vedeli, kde všetko máme, spratne to uložili atď. No a aj samotné zariaďovanie a zútulňovanie. Nedávno aj mamka prerábala byt, tak vtedy som sa veľmi vyžila. No toto všetko nastane až vtedy, keď to bývanie zoženieme.

Už toto, čo som vám opísala, je zdĺhavý proces, a nájdenie a vybavenie všetkého ešte dlhší. Tak už verím, že viete, prečo sa cítim takto. Čas totižto neoklameme. Pôrod sa blíži. S tým aj Vianoce a tie by sme s partnerom radi prežili už vo svojom. V podstate prvé, ktoré budeme sami vo svojom a ešte bez narodených detí. 😀

Takže?

Keďže viete, ako ma baví proces sťahovania a toho všetkého, na to sa veľmi teším, a keď sa to začne všetko rozbiehať ako z toboganu, tak ten čas bude letieť naozaj ešte viac. Raz tam, raz tam, toto hento tamto vybaviť.

Takže tých 8 týždňov, čo som spomínala, ubehne naozaj ako voda! Verím tomu. A teraz, keď som si to sama aj pre seba, aj pre vás takto zhrnula, tak sa o to viac ešte teším na nášho drobca.

Obavy?

Áno, samozrejme, že sú. Z pôrodu! To však určite môže byť téma aj na samotný článok. Uvidíme.

Prajem vám pekný ďalší týždeň, ženušky. 🙂

Ivka

Ivka je v 27. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8.10.2019 8:12| autor: Ivka Svetliaková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist