Ivka v 29. tt – Najbližšia osoba je chorá, čo s tým?

Určite vám chcem porozprávať o tom, ako je partner chorý. Pretože môže nastať takáto situácia ako u mňa, tak aj u vás. Potom nasleduje nejedna dilema. Byť s ním v týchto chvíľach alebo ho poslať k rodičom?!

dsc00632-upr-1100x618.jpg Zdroj: Paulína Ščepková www.fb.com/paulina.scepkova

Pamätáte, ako som vám písala o výlete do Prahy? Cestou tam v RegioJete bol pokazený vagón a nešlo kúrenie. Zima, zima. Zrejme vtedy ochorel. Celou cestou mu bola veľká zima. To bolo v utorok a v piatok chrchlal, mal teplotu, v sobotu, ako sa hovorí, skapínal, v nedeľu mu bolo ozaj zle.

Keďže v pondelok mal začať s dlhým týždňom, mohla nasledovať iba PN. Teploty vyše 39°C, kašeľ, sople, zimnica, únava… Však to poznáte, nevládal by v robote makať. Ako sa hovorí, chlap môže mať zlomené nohy, ruky, ale keď na neho príde soplík a kašlík, tak je hotový. Nastúpil na PN, lenže tam sa vypisuje adresa, na ktorej ho v prípade kontroly môžu nájsť.

Čo tam vypísať?

Čo tam vypísať? Adresu, kde som ja? Ja totiž zatiaľ, kým nevyriešime bývanie, bývam u maminky. Alebo vypísať adresu, kde býva zas jeho mamka? Pretože tiež je momentálne u nej, kým nevyriešime spoločné bývanie. Mimochodom, k tomu nám už nechýba veľa.

Partnerova dilema

Samozrejme, chce byť čo najviac času so mnou a s drobcom, aj keď je ešte len v brušku. On totiž často prikladá ruku na bruško a zisťuje, či kope, či sa hýbe, a rozpráva sa s ním. Sú to krásne momenty. Jednoznačne o toto nechcel prísť, pretože PN bude mať na celý týždeň. Tak dlho sme od seba neboli odlúčení, odkedy sme spolu.

Bolo by to zvláštne a náročné. Uvedomoval si, že keď bude sám, nebude nič vládať. Ani si jesť spraviť, ani čaj, ani nič. Keď bude so mnou, tak sa oňho postarám so všetkou láskou sveta. Tak ako by sa postaral aj o mňa a ako sa stará už teraz. Všetko toto hovorí za to, aby bol so mnou cez PN. Ale, samozrejme, že tam je ALE.

Veľké mínus, ktoré sa mohlo vyrovnať všetkým plusom, existovalo tiež. Nechcel ma nakaziť. Riziko, že by som ochorela, bolo, samozrejme, že áno. Mohla by som skončiť na ATB a s teplotami. To by nebolo veľmi dobre ani pre mňa, ani pre drobca. Bál sa a, samozrejme, aj ja istým spôsobom. Mohlo by sa to kadejako skomplikovať atď. Mal v hlave najhorší scenár. A čo teraz? Rozhodol sa, že toto nechce riskovať.

Môj názor

Ja, ako som už napísala, som sa tiež trošku obávala, že by ma mohol nakaziť. Lenže to ma môže nakaziť aj kašlajúci, chorý človek v mestskej hromadnej doprave, u doktora, v obchode. Jednoznačne hocikde. Keď vyjdem von, vždy je tam riziko, že ma niekto môže nakaziť, nejakým vírusom, baktériou.

Musím predsa len trošku aj trénovať svoju imunitu voči takýmto veciam a, samozrejme, aj voči partnerovým baktériám a vírusom. Ďalšia vec je, že od utorka do piatka, keď mu to prepuklo, tak som s ním tiež bola. Ležali sme vedľa seba, spali, bozkávali sa, pili z jedného pohára, jedli po sebe aj s tými istými príbormi. Tak ako vždy.

Tak som si povedala, že ak ma nenakazil prvých 48 hodín, tak už ma nenakazí. Jediné, čo som trošku cítila, bolo škrabanie v krku, ale to môžem mať pokojne aj z toho, že v noci máme otvorené okno. Máme to radi, čerstvý vzduch, lepšie sa dýcha a príjemnejšie spí. Ako som vám v jednom videu ukazovala, tak som si kúpila sprej do hrdla z čistých byliniek. Prešlo to. Nenakazila som sa.

Dohovor

Snažila som sa to takto logicky partnerovi vysvetliť. Jasné, ako každý chlap najprv protestoval, ako sa dalo. Hrdý, tvrdohlavý a myslel iba na mňa. Nakoniec sa však umúdril a skončilo sa to tak, že si napísal adresu, kde bývam s mamkou. Po pár dňoch, samozrejme, uznal, že som mala pravdu. Ako mu je dobre, mal silný vývar, rezne, čajíky… Jednoducho najlepšiu starostlivosť, akú len mohol dostať.

Prebiehalo to úplne v pohode, oddychovali sme spolu väčšinu času, keďže môj oddych cez deň sa nejako začína predlžovať s narastajúcim bruškom. Som vyčerpanejšia a dáva mi to viac zabrať. Nakoniec som vôbec neochorela a partner bol so mnou celý týždeň. Som rada, že sme to nakoniec takto vymysleli a dohodli sa. Celý týždeň bez seba by bol pre mňa naozaj nepredstaviteľný. Takto sme posilnili aj náš vzťah, aj vzťah k dieťatku a prežili pekné dni, i keď partner väčšinu dňa, ako sa hovorí, „zomieral“.

Krstný povedal

Chcem vám ešte spomenúť príbeh, čo mi hovoril krstný pre nášho drobca.

Jeho tatko ochorel, keď bola jeho mamka tehotná. No oni to vyriešili úplne iným spôsobom. Mamka poslala tatka k rodičom, aby sa vyliečil, a potom sa mohol vrátiť. Bolo to ráznejšie, striktnejšie riešenie. No aj tak sa to dá.

Nám to však viac vyhovovalo takto. Jednak sme sa starali jeden o druhého, už podľa toho, ako kto vládal, posilnili sme znova náš vzťah a strávili fajn dni, i keď samy viete, aké.

Takže rozhodnutie je, mamičky tehuľky, na vás. Verím, že sa rozhodnete správne a najlepšie pre vás a vašu rodinu.

Prajem vám pekný týždeň

Ivka

 

Ivka je v 29. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

22.10.2019 5:46| autor: Ivka Svetliaková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist