Baby LIVE! Šarlotka (21): Moje dieťa. Moje

Okamihy absolútneho vyčerpania sa vykrývajú okamihmi absolútneho zadosťučinenia. Toto asi pozná každá mamina.

Láska, ktorá naozaj hory prenáša

Z nášho bábätka sa každým novým dňom stáva slečna a patrične si to vychutnávame. Ďakujem všetkým “tam hore”, že nám ju poslali.
Každý rodič, ktorý dlho čakal na svoju rolu rodiča a vie oceniť jedinečnosť každého nového dňa s dieťaťom, každý musí zažívať tie motýliky v bruchu, aké mám ja.

Niekedy to príde len tak nečakane, no odrazu cítim, že to dieťa, ktoré sa na mňa smeje a piští, že to je predsa moje.
Moje vlastné dieťa. Niečo, čo vzišlo z našej spoločnej lásky. Niečo, čo posunulo náš vzťah a spoločný život do inej dimenzie. Čo vyšlo z môjho tela.

Nezáleží na tom, ako sa rodič stal rodičom. Či klasickým pôrodom, adopciou alebo hoci osvojením.
Dôležitý fakt je ten, že rodič chce svoje dieťa milovať. Milovať láskou bezodnou, bez obmedzení, láskou tak silnou, ktorá by pokojne aj hory preniesla.

Prečítajte si tiež:

• Náročný život s náročným dieťaťom
• Pomôcky na dojčenie

Kilečká šup-šup

„Šarlotkine“ kilečká sa snáď konečne rozhodli odísť. Po pôrode mi ostávali 4 kilá navyše a celý polrok nie a nie sa ma pustiť. Aj keď som všade počula, že kojením kilá idú dole ako po masle, u mňa to nejako nefungovalo.

Držali sa ma zubami-nechtami a ani keď som im dohovárala, ani keď som sa im vyhrážala, nepustili sa. No a konečne to vyzerá, že sa moje telo umúdrilo a začalo pomaličky strácať tuky navyše.
Zatiaľ je síce len jedno kilo fuč, ja sa však teším, ako keby odišlo päť. To jedno neskutočne cítim na oblečení a začínam si pripadať konečne lepšie.

Možno to je aj preto, lebo môj záväzok pol roka neprovokovať telo prílišnými fyzickými aktivitami je už splnený, a ráno sme sa tak “rozbehli” do lesa. Zatiaľ ešte nebeháme a pri malej to asi ani nebude možné, no rýchla chôdza to skvele nahradí. Princezná zaspí asi tak po desiatich krokoch a spí ešte polhodinku, keď sme už doma.

Norko vezme Šarlotku celú takú naobliekanú aj s nosičom, položí ho na stôl v kuchyni a nechávame ju vyspať sa podľa potreby. Tak ju to hojdanie chôdze uspí, že môžeme okolo nej chodiť, búchať, variť čaj, robiť raňajky…nič ju nezobudí.


Slečna rastie:)

Čítajte aj:

• Najčastejšie choroby detského veku
• Zúbky a nechtíky

Spachtoš anjelik
Inak naše dieťa je spachtoš. Strašne rada spí. Ráno vstáva o siedmej. Do ôsmej, pol deviatej je hore a potom si chce zdriemnuť na takú polhodinku až hodinku. Potom sa napapá, hodinku sa pohrá a zas si zdriemne približne na hodinku.
Prichádza obed, hranie a opäť spánok, poobedňajší minimálne dve hodiny trvajúci. Potom „cicka s mliekom“, hranie a zas zdriemnutie.

Večera, hranie, kúpanie, cicka a hajde okolo siedmej do postieľky. No a v noci spí krásne, aj keď už dva týždne sa budí dva až štyrikrát za noc. Trošku poťahá cici a spí ďalej. No nie je to anjelik?


Lúčim sa cmuk:)

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: dieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist