Baby LIVE! Šarlotka (65): Matky na dovolenke

Vybrali sme sa s kamoškou na mamičkovsko-detskú dovolenku. Že si oddýchneme, užijeme slovenský akvapark, deti sa vydivočia, trošku sa opálime… no a akurát tento týždeň sa počasie otočilo proti nám. Je tu zima, prší, všetci ľudia sú natlačení v bazénoch pod strechou v teple, a tak som si to ešte bohvieako nestihla užiť.

Nie som veľmi masový typ, spoliehala som sa na to, že hádam až tak veľa ľudí nebude a keďže je objekt obrovský, stratíme sa tam. Aj by sme, keby nám vonku po polhodinke kočíkovania nezačali mrznúť nosy a nohy. Akoby ani nebolo leto. Prídeme do areálu, musíme sa v šatni prezliecť, nosíme so sebou obrovskú tašku plnú osušiek, aby hviezde nebola zima.

Keď chceme ísť jesť, musíme sa vrátiť do šatne, obliecť sa do kompletného jesenného outfitu, vyjsť von, najesť sa a opäť absolvovať vyzliekaciu tortúru. Po polhodinke kúpania je tu opätovná potreba obliecť sa a ísť spať… a takto dookola a ja som večer unavená, akoby som rúbala celý deň drevo v lese. Akurát v predpovedi počasia hlásili, že sa má otepliť, tak sa modlím pred spaním, aby nás slnko ešte na pár dní obšťastnilo svojím úsmevom a aby sme si to konečne mohli komfortne užiť. Keď bude slnečno, ani mi ostatní kúpaniachtiví nebudú prekážať 🙂

Čítajte aj:

Obliekanie a vyzliekanie
Význam plávania
Pozor na detské úrazy v lete!

Tento týždeň nám šéf prestavby nášho bývaníčka oznámil, že všetko bude v piatok hotové. Viete, aká radosť vo mne zavládla? Už len vymaľovať, upratať a môžeme konečne bývať. Juchúúú!! Už plánujem zariadenie izieb, detskú, kúpila som si nálepky na stenu, na skriňu, mám vybratý luster… už len aby som to všetko mala kde dať 🙂

Naša farma sa opäť rozrástla o dve pipi a jedného kikirikí. Kamošov otec nám ich podaroval, lebo sa mu veľa „urodilo“, a keď sa dozvedel, že naše pipiny preriedil predátor s oranžovým chvostom, rozhodol sa nám trošku pomôcť. Už sa pomaly všetci skamošili a zabývali, ešteže máme veľký dvojposchodový kurín a prišelci sa môžu ubytovať aj na prízemí.

Z troch mačiatok sa vykľuli Pankrác, Bonifác a predsa len jedna Žofka. Pani doktorka veterinárka s nimi mala trochu práce, boli zasvrabené, zavšivavené, s drobnou virózou, ale po týždni vyzerajú v poriadku, dostávajú kvalitné granulky a keď zvýši, aj trochu mäsa, a napohľad sú zdravšie. Začiatkom septembra pôjdeme ešte raz na kontrolu a potom ich chcem dať sterilizovať. Raz som videla taký dokument, ako sa mačky enormne premnožili a stále premnožujú, a odvtedy som zástanca tohto jednoduchého a účinného riešenia. To sa však môže, až keď budú v pubertálnom veku, takže zatiaľ máme čas.

Ideme sa kúpať, Šarlot tu okolo mňa robí obradné tance s rukávnikmi na nohe a hlave, preto ma ospravedlňte, dnes som plnohodnotná matka.

Pozdravujeme „od vody“!

Šarlot a Mika

Viac o téme: detiotecslnko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist