Baby LIVE! Šarlotka (86): Strach

Začínam sa báť. Nie je to strach z pôrodu, viem, že to zvládnem, a ak sa mi podarí stihnúť aj epidurál, bude to opäť ako pri prvom v pohode. Nie z toho, ako budem fungovať s dvoma deťmi (sú mamy, ktoré ich majú niekoľkokrát viac a dokážu to s úsmevom).

Strach ma opantal z toho, či bude Bombička II. v poriadku. Neviem, čo to do mňa vošlo, a neviem, prečo na to neprestajne myslím. Pri Šarlot som to vôbec neriešila, tešila som sa na krásne, zdravé bábo a hotovo.

Aj teraz sa teším na krásne a zdravé a voňavé bábätko, pod vplyvom reality si však intenzívnejšie uvedomujem, čo by sa mohlo stať, čo by mohlo prísť, čo by ma mohlo prekvapiť. Zatiaľ všetky výsledky hovoria, že je „mimi“ v poriadku, krásne guľatučké ako jeho sestrička, má potrebný počet prstov, uší, končatín, prietoky o. k. Môj doktor je z tých opatrnejších a pri hocijakom stave „nepohody“ je schopný poslať ma do nemocnice.

Všetko kontroluje dvakrát a pre „istotu“, čiže som si minulú poradňu popri sladučkej glukózke dala odobrať neplánovane aj krv, pretože sa cítim príšerne unavená. Že či je železa dosť, prípadne či je moje telo v každom smere v poriadku. Výsledky hovoria za všetko – krv ako valach. Úsmevné konštatovanie sestričky do telefónu – veď už ste v poslednom trimestri, únava je normálna. 🙂 Pre mňa však normálna nie je, keďže pri Šarlot som sa cítila výborne do konca a pocity únavy neboli také intenzívne ako teraz. Kolegyňa na to má iný názor – druhé tehotenstvo je obrovská nálož pre telo, nič s tým nenarobíš, musíš sa dať obskakovať.

Čítajte aj:

Homeopatická liečba detí
Otec na rodičovskej? Pohoda
Náušničky pre princeznú

Super, samá teória, no pomôcť si neviem. Niekedy sa už zobudím unavená a potom je celý deň nemastný-neslaný. Vtedy sa dokážem od rána tešiť na večer, keď si beztrestne ľahnem do perín a ak aj nespím, oddychujem.

Na radu svojho múdreho, šikovného a moderného doktora som si našla nejakú aktivitu, ktorá by odviedla moju myseľ a ruky od negatívnych emócií spôsobených búrkou hormónov. Začala som vyrábať šperky. Zatiaľ som len vo fáze učenia sa a tréningu, ako každá žena však milujem ten zvuk cingajúcich „cetiek“ a keďže som na prvom kurze bola na drôtikovaní, všetko, čo vyjde z mojich rúk, aktuálne je obmotané drôtikmi.

Niekedy sa do výroby šperkov pohrúžim tak intenzívne, že aj zabudnem kontrolovať, koľko je hodín, a tento týždeň išla Šarlot spať dvakrát po pol deviatej (obvykle chodí do postele o ôsmej), lebo som sa podrôtikovala.

Pre moju trpezlivosť, ktorú vlastne asi ani nemám, je to úžasný tréning a skúška. Posúvam si vlastné hranice, učím sa pracovať so svojimi emóciami a nádherný výsledok môžem potom nosiť na svojom tele. Dobré, nie?

Keď sa zlepším natoľko, že budem so sebou spokojná, začnem šperky aj predávať, zatiaľ nimi len obdarúvam okolité ženy.

A tým si skrášľujem svet okolo seba. 

Krásny skorojarný víkend,

Bombičky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist