Baby LIVE! Šarlotka (97): Už len vydržať….

Ešte si pamätám, že prvé dva mesiace s malým dietkom boli náročné. Či na nedostatok spánku, nedostatok energie, hormonálnu búrku, premenu tela z tehotného na bežné…všetky tieto neduhy dokážu poriadne potrápiť psychiku ženy po pôrode a ja nie som výnimkou.

Už som si prešla luxusným zápalom prsníkov, môj tlak sa stále nechce vrátiť do pôvodného stavu, stále plačem, Izabela mi pripadá cudzia a hoci sa teším z toho, že máme doma nového obyvateľa, stále sa neviem zmieriť s tým, že je to moje dieťa a potrebuje ma. Už si nepamätám, či som takisto trpela nedostatkom energie a únavou aj pri Šarlotke, každopádne je to teraz akési náročnejšie.

No a aby som to nemala až také ľahké, Šarlot vyfasovala tento týždeň parádnu angínu, ja samozrejme s ňou, takže sa cítim ako keby ma prešiel traktor. No a Izi je veľký papkáč, cez deň si vyžaduje svoju dávku niekedy po hodine a pol, niekedy po dvoch, niekedy po troch, držím sa jej prirodzenej potreby. Isto ma vyčerpáva aj dojčenie, hoci sa snažím jesť vyváženú stravu, zápal prsníkov si vybral svoju daň a teraz si ju vyberá angina. Moje telo dostáva zabrať a ja sa len modlím, nech to prežijem bez následkov. : -)

Aktuálne má Izabel tri týždne a pribrala viac ako 600g. Čuduj sa svete, toto druhé dieťa sa snaží vynahradiť mi stresy, ktoré som si zažívala pri prvom, ktoré nepriberalo a dokonca som musela na pár dní použiť krízové riešenie s dokrmovaním. Tým, že Izi si pýta papať častejšie a moje prsia sú už v úplnom poriadku a produkujú dostatok životadárnej tekutiny, malo by byť všetko v absolútnom poriadku. Ale posledné večery mávame doma diskotéku. Aspoň že Šarlot je poslušná, po vani vyfasuje fľašu mlieka, rozdá bozky všetkým prítomným a sama pekne cupitá do svojej postieľky. Lebo keby ešte aj ona robila drahoty večer, asi by som skákala z okna. : -)

Izabela chce byť celý večer na cicke, potom je prejedená, grcká, predpokladám, že jej je ťažko a bolí ju bruško…a takto dookola celý večer až do takej desiatej-jedenástej. Potom zaspí od únavy a prespí aj päť hodín. Ja som potom v takom psychickom stave, že často zabunem od zúfalstva a stresu aj zuby umyť : -) padnem ako vojak v poli do postele a chcem už len vidieť biele svetlo na konci tunela. : -)

Čítajte aj:

Fakt som nebola pripravená na takú fyzickú záťaž. Možno je to všetko aj tým, že sa nemôžem venovať len deťom, ale som nútená trošku pomáhať aj v robote a nemám kedy oddychovať cez deň. Mnohí si klopkajú na čelo, podozrievajú ma z toho, že som ambiciózny sebec, workoholik, krkavčia mater…no ten kto podniká v našej krajine ma isto chápe. Nie je to také jednoduché, len tak sa odstrihnúť od firmy a tváriť sa, že mám na starosti len a len svoje deti. Možno keby som bola iný typ človeka, viac flegmatik, možno vtedy by som to dokázala. Som však človek veľmi zodpovedný a náročný a preto nedokážem všetko len tak v hlave zamknúť do jednej krabice a zahodiť na pomyselné smetisko. Nedá sa mi to.

A potom večer roním krokodýlie slzy pri škriekajúcej Izabele a vyčítam si samú seba, nadávam si do hrozných matiek a sľubujem sebe aj jej, že odzajtra sa všetko zmení…ale nezmení, ráno sa zobudím po pár hodinách spánku, mám trošku energie, tak sa opäť pustím do všetkého naplánovaného s vervou levice….

Už len vydržať….snáď po dvoch mesiacoch bude lepšie J

Vaše unavené Bombičky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist