Baby LIVE! Šarlotka (60): Tragédia na Kysuciach!

Našu hydinovú minifarmu navštívila líška. Tí, ktorí máte skúsenosti s týmto inak rozkošným a plachým zvieraťom, iste tušíte, že nám veľa toho na dvore neostalo. Z desiatich sliepok ostala presná polovica, kohút, keďže sa snažil z plných síl a bojoval do konca, síce prežil, ale bol taký doráňaný, že sme ho po štyroch dňoch márneho liečenia museli poslať do hydinového neba. Má teraz v záhrade hrdinský hrob aj s krížikom.

Naša Lady Gaga sa asi tiež mala stať obeťou, ale keďže je už riadne veľká a silná, nepodarilo sa líške odvliecť ju, len jej trošku ublížila na krídle. Takže konečné skóre po líškovej afére – ostalo nám 5 sliepok a jedna kačka. Chyba sa stala pravdepodobne vtedy, keď sme sa odsťahovali počas opravy strechy do mesta a s nami aj náš trhač. Naštudovala som si, že líška nevojde do teritória psa, ak sa pes stará o pravidelné značkovanie. Preto teraz Norko každé ráno, keď ide na „stavbu“, vozí Dolly so sebou, nech si to tam aspoň na chvíľu obehá, označkuje a ochráni pred prípadnými ďalšími hladošmi.

Čo sa však v kuríne udialo nové a optimistické, sú dve kuriatka. Veľmi sa z nich vytešujeme, ale zatiaľ nám ich mama sliepka nechce požičať, sú ešte príliš nové a malé. Stále však sedí na ďalších vajciach, tak som zvedavá, či ešte nejakí súrodenci pribudnú. Bolo by super, keby sa vyliahlo viac pipiniek a doplnili by tie, čo padli za obeť prírode.

Ale tak to v prírode chodí, potravinový reťazec je neúprosný, keď nezjeme my, bude nám zjedené.

A naša strecha? Radšej nič nehovorím, možno až keď už budeme nasťahovaní späť v dome, teraz nemám silu rozoberať podnikateľské maniere slovenských superpodnikateľov. Azda v septembri budeme bývať opäť vo svojom:-)

Keď sa zamyslím a zaspomínam si, už je to nejaký ten týždeň, čo si všímam, že naše dieťa začína chytať maniere skutočnej princeznej. Sľúbila som si, že sa pustím do študovania odbornej literatúry o výchove malého človiečika. Už to píšem dlho, zatiaľ som sa však k žiadnej takej knižke nedostala, lebo si stále nahováram, že nemám dosť času. Vyhováram sa na kadečo a pritom viem, že nikto to za mňa nevyrieši, nikto ju za mňa nevychová a aký základ jej dám teraz, tak ľahko/ťažko sa mi bude s ňou pracovať neskôr. Párkrát sa mi už aj o zem hodila.

Zatiaľ to bolo skôr také jedovaté, nekoordinované, ešte som nezbadala hystériu a prešlo to po chvíľočke. Len ma úplne oblial studený pot z novej situácie, lebo moje milované, krásne, tuľkajúce sa bábätko sa začalo pajediť, hnevať, netúli sa, nebozkáva, nechýbam mu… no hotová pohroma pre mamu, ako som ja. Nedám na sebe nič znať, ale vnútri ma to zožiera. Preto som začala čítať o tomto životnom období a aj keď všade píšu, že sa to zmení a že je to len prechodné, mám strach. Strach o to, či ma ešte niekedy bude mať rado a či budem dobrá mama. Hádam majú všetci „múdri“ pravdu a onedlho budeme zas „parťáčky“:-)

Čítajte aj:

Oblečenie, topánočky a pobyt vonku
Vírusová hnačka detí
Diéta počas dojčenia

V pondelok sme mali doma oslavu. Síce len takú mini, lebo oslavoval mini dospelák, ale bolo šampanské, chlebíčky, koláčiky, všetko, čo na oslave má byť. Veď bolo Šarloty:-) Najzaujímavejším darčekom bol plný stôl kadečoho, dlhá večierka a štrnganie pohármi. Po dlhom zvažovaní sme sa rozhodli svojej ratolesti zadovážiť presúvadlo a vybrali sme trojkolku s vodiacou tyčou v riflovom dizajne. Pozrela som si obľúbený portál, ktorý združuje všetkých rodičov podobného svetonázoru, ako sme my, kde si vymieňajú, predávajú a kupujú všetko, čo sa dá za výhodnejšie ceny.

Podarilo sa mi nájsť vybratú trojkolku za parádnu cenu, pani predávajúca bola veľmi ochotná a pár dní po odoslaní prvého mailu bolo nové vozidlo s nami v aute a išlo na Kysuce. Už na ňom brázdime cesty nášho mesta každodenne. Šarlota pri šoférovaní niekedy myká volantom zo strany na stranu, niekedy oddane sedí a chichúňa sa, inokedy piští s rukami vo vzduchu… fakt veľká zábava:-) hlavné je, že trojkolka splnila moje i jej očakávania a konečne nemám pocit zle vynaložených peňazí, práveže som veľmi spokojná. Stále si opakujem, že pri ďalšom to už budem mať jednoduchšie a lacnejšie:-)

Užívajte si krásny letný víkend,

Vaše Bombičky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist