Baby LIVE! Šarlotka (100): Kolotoč

S príchodom domov sa začal zábavný kolotoč. Šarlotke sa nový obyvateľ zatiaľ veľmi páči, no už sa začínajú skúšky nervov pre rodičov. Odrazu pochopila, že už nie je sama a nie je len ona naším stredom vesmíru, a pár žiarlivých scén sme si už vychutnali. Zatiaľ je to zvládnuteľné, uvidíme, ako sa to celé bude vyvíjať.

Snažíme sa Šarlotku do všetkého zapájať, vysvetľujeme jej, ukazujeme, čo smie a čo nie, a zdá sa, že chápe. Vzápätí od nás chce presný opak toho, ako sme jej vysvetľovali. 🙂 Zatiaľ to teda ide, klopkám si na zuby a predstavujem si len ružovú budúcnosť s dvoma nádhernými, poslušnými dcérami, ktoré splnia mame všetko, čo jej na očiach vidia. 🙂 Že snívaj ďalej? No snívam veru, modlím sa a vzývam všetky božstvá na pomoc.

Norko musel tento týždeň odcestovať na jednu noc mimo domu, tak mi bola pomôcť moja mama. Zhrozila som sa pri myšlienke, že by som ostala s takým malinkým človiečikom a dvojročným šibalom sama doma. Všetko by sa dalo, len keď sa miničlovek pripojí na „hlavnú zásobáreň mlieka“, odrazu som nepohyblivá, neviem dávať pozor a pri predstave, čo všetko by sa mohlo stať, ma oblievajú predsmrtné poty. Pevne verím, že sa to utrasie, nájdem spôsob spolupráce s obidvoma ratolesťami a už bude len lepšie. Stále si prízvukujem, že iné matky nemajú nijakú pomoc a zvládnu ľavou zadnou aj viac detí naraz.

sarlot1.jpgĽúbim, ľúbiš, ľúbime

Asi som ešte pod prílišným tlakom hormónov a niektoré veci vidím viac čierne ako biele. Cici sa už hoja, lebo ako som predpokladala, popukali od cucania. Aj moja druhorodená dcéra je malý upírik, ale len čo rozbila bradavky do krvi, nabehla som na odsávačku, špeci mastičku a celých 24 hodín som ju kŕmila svojím odstriekaným mliekom cez fľašku. Našťastie, ten jeden deň stačil, ranky sa podliečili a už sme späť na klasickom modeli matky s dieťaťom pricucnutým na prsník. Výhoda druhého dieťaťa spočíva v tom, že som poučená z chýb pri prvom a preventívne sa im snažím vyhýbať. Cici mám podliečené, viem, kedy musím odstriekavať mlieko, aby sa mi nič neupchalo, proti laktačnej kríze bojujem pravidelným prikladaním hoci aj spiaceho drobca a párkrát za deň odstriekaním mlieka aj po dojčení… tak hádam na toto dojčenie nebudem spomínať ako na horor a užijeme si ho spolu s Izi. 🙂

sarlot2.jpgTrénujeme jemnosť dotykov

Rozhodla som sa, že Lotke kúpim bábiku podobnú bábätku. Veľmi sa jej páči, keď môže Izi bozkávať, ohryzkávať, oslintávať a nie vždy som si istá, či ju stihnem včas zachytiť, aby jej nič neodhryzla. Tiež sa už párkrát pokúšala pricucnúť na môj druhý prsník a pozoruje ma, keď dojčím a venujem sa Izinke, pomáha mi pri prebaľovaní a prezliekaní. Preto si myslím, že taká bábika pripomínajúca bábo by sa jej mohla aj páčiť a aj hodiť. Nech si trénuje do budúcnosti… veď čo sa za mladi naučíš, na starobu akoby si našiel… hovorieva moja mama. 🙂

Akurát sa budí malý upírik, idem sa nechať vycucať… a dobrovoľne. 😀

Krásny jarný deň prajeme,

Bombičky

Viac o téme: dojčeniematky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist