Baby LIVE! Šarlotka (82): Ježiško, pokoj a prvý tréning

Ježiško prišiel aj odišiel. Vonku vládne jesenné počasie a Šarlot je najväčšia hviezda na ihrisku, lebo na presúvanie využívame trojkolku. Akosi sa mi nechce ničiť kočiar s fusakom, keď je vonku príjemné počasie, skoro na kúpanie. 🙂

Sviatkovanie prebiehalo veľmi decentne, pani domáca (rozumej ja) si „drzo“ poležkávala po gaučoch a posteliach a nechala sa obskakovať, hoci aj návštevou (ktorá na to bola vopred upozornená). Keďže sa mi podarilo dohodnúť sa v nemocnici na priepustke do domácej liečby tesne pred sviatkami, musela som sľúbiť, že budem minimalizovať pohyb, záťaž, stres a všetko, čo by mi mohlo uškodiť. A veru aj zo strachu som sa snažila.

Až na príjme mi doktor realisticky opísal, čo mi hrozí, v akom stave som a čo sa stane, ak nebudem spolupracovať. Aj na mňa trochu nakričal, čo nebolo veľmi príjemné, ale asi nevedel, ako inak zvýrazniť svoj názor a prinútiť ma „skľudniť hormón“.

Skvelá správa ma však čakala minulý piatok u môjho lekára na kontrole – krček sa umúdril, oddych mu pomohol, pekne sa uzatvoril, a hoci nie je pevný, Bombička II. je z neho vonku, nikde netlačí, len si tak spokojne pláva, krúti sa, kope, zoznamuje sa s okolím a ja sa cítim výrazne lepšie. Pokojný režim, prirodzene, musím dodržiavať až do úspešného konca, v každom prípade už nie som totálny „ležiak“. Pre mňa to bol trest a skúška trpezlivosti (ktorú mi akosi zabudli sudičky nadeliť).


Ranná hygiena

A najťažšie bolo vysvetliť Šarlotke, že mama musí ležať, že sa nemôžem s ňou hrať, že ju nemôžem dvíhať, divočiť s ňou, chodiť von, upratovať po nej… vysvetlila si to po svojom a najzábavnejšou aktivitou sa na pár dní stalo lezenie po ležiacej mame, strkanie prstov do maminho pupka, obliekanie a vyzliekanie bruška, hladkanie a máganie imaginárnej sestry, jedenie spolu s ňou (nevedela som, či sa môžem smiať až do prasknutia, no niekedy sa to inak nedalo). Nie som si úplne istá, či si to Šarlot už vie tak uvedomiť, že jej rastie v bruchu súrodenec, každopádne je to pre ňu veľká zábava.

Čítajte aj:

Chcete, aby vám to vo vzťahu fungovalo?
Proti horúčke a chorobám detí pomôžu bylinky a zábaly
Odmieta vaše dieťa ovocie a zeleninu? Možno mu skutočne nechutí

Cez sviatky boli u nás kamaráti s malinkým dvojmesačným bábom a bola som milo prekvapená, ako sa hviezda k nemu správala. Nosila mu hračky, hladkala ho sama od seba po minitelíčku a keď jeho mama zahlásila, že Adamko ide papať, Šarlot sa okamžite chytila iniciatívy a do úst mu strkala svoju obľúbenú celozrnnú buchtu. Keď plakal, vyplašene zháňala nejakú mamu, ktorá by ho utíšila. Celkom som sa potešila, že sa jej to páči, a dúfam, že jej to vydrží čo najdlhšie a budem mať doma veľkú-malú pomocníčku.

A ako to bolo u nás s tým Ježiškom? Neuvážene sme jej dovolili rozbaliť si všetky hračky naraz a tak to aj dopadlo. Tým, koľko ich dostala, sa nedokázala poriadne potešiť žiadnej, čo spôsobilo sklamanie v očiach všetkých Ježiškov, ktorí si na výbere a množstve dali záležať. Tak som jej niektoré veci na druhý deň schovala a postupne vyťahujem. Preto sú u nás Vianoce ešte stále. 🙂

Najbizarnejšie hračky sú najobľúbenejšie

Návrat do jasličiek bol po dlhom čase strávenom v kruhu svojich najbližších jemne ukričaný, ale zvládli sme obidvoje (ja síce s dvoma krokodílími slzami, ale až v aute). Aktuálne nás celú rodinu trápi posledný zub, ktorý sa nie a nie vyrezať, takže máme za sebou štyri skoro prebdeté noci, každé ráno hviezda zaspí po ceste v aute (Norko sa smeje, že máme doma party girl), ušetríme na jedle a ako bonus je mama vyzerajúca ako zombie-junior. Pevne dúfam, že onedlho máme po probléme a všetci sa opäť schuti a doružova vyspíme.

Namiesto snehu lístie

U nás práve vyšlo zubaté slniečko, idem sa trochu vyvetrať, nabrať vitamín D, energiu a zahnať spánok. 🙂

Doskakavenia, priatelia!

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist