Baby LIVE! Šarlotka (67): Skoro sme mali osýpky

Jedno popoludnie doniesol Norko domov bodkované dieťa. Nemalo tých bodiek nejako veľa, no boli výrazné hlavne na tvári a na krku. A to ma uistil, že môžem byť rada, lebo Šarlotini spolujasličkári vraj boli kompletne bodkovaní.

Poviem vám, poriadne sme sa vystrašili a hoci som si načítala na internete, že povinné očkovacie včeličky obsahujú aj protilátky na osýpky a ružienku, nebola som si vôbec istá ani vzhľadom na fakt, že naše dieťa cez víkend horúčkovalo, upútavalo našu pozornosť pokašliavaním a bolo mrzuté.

Všetky príznaky začínajúcich osýpok. Pri študovaní priebehu ochorenia som skončila radšej pri časti, ktorá hovorila o tom, že väčšina ochorení je tolerovaná dobre. Ďalej som radšej nechcela vedieť a poctivo som sa v noci budila, kontrolovala teplotu čela nášho pacienta a bola som rozhodnutá ísť ráno k lekárke. Keď sme sa však zobudili na spokojné rozhovory našej Šarlot s bábikou v postieľke, strach pominul. A pominuli aj bodky, neostalo po nich na tvári nič a preto sme upravili svoje rozhodnutie a priniesli sme ju do jasličiek. Maminy bodkovaných spolujasličkárov však utekali hneď ráno na vyšetrenie a vrátili sa s verdiktom – alergia na ovocie. Tety jasličkárky sa priznali, že deťom dali asi veľa ovocia, a možno deti nie sú zvyknuté na toľko bioovocia. Výsledný verdikt teda znie – naše dieťa malo preto bodiek len zopár, lebo je zvyknuté jesť aj veľa ovocia, aj veľa bioovocia. 🙂

No a víkendové horúčky a mrzutosť boli spôsobené režúcimi sa stoličkami – rozhodli sa jej vyliezť všetky štyri takmer naraz a do toho ešte jeden očiak. Aj mi jej je niekedy ľúto, ale gélik už vôbec nezaberá a keď vidím, že je veľmi zle, na noc jej dám paralenový čapík, nech sa všetci vyspíme.

Inak sú jasličky parádna vec, už som si zvykla aj ja, hviezda je tam ako doma, vyfasovala ku gumákom parádne oblečenie do dažďa, takže môže behať po vonku, aj keď prší. Kaluže, traste sa! Ako každé správne dieťa miluje zvuk čľapkajúcej vody pod nohami, párkrát už vyskúšala, či tak neznie aj zadok v kaluži, niekedy si to odnesú aj rukávy až po ramená. Inak je to však šťastné, socializované, zdravé dieťa, ktoré sa naučilo od svojich spolubojovníkov v priebehu prvých dní všetko zlé a teraz neprestajne chodí, ťahá ma za ruku a pýta si „dudu“. Lebo chlapci v jasličkách sú so svojimi „dudami“ zrastení a ona, hoci ju doteraz nepotrebovala, už prišla na to, že veru potrebuje. Neviem, či sa pred nimi ukazuje, lebo má najkrajšie cumlíky, alebo je to len davová psychóza, jednoducho, momentálne u nás doma neustále počuť „dudu?“, „dudu?“…

Čítajte aj:

Pes priateľ dojčaťa?
V čom nosiť náš poklad?
Prečo sú biopotraviny iné?

S pribúdajúcim lístím na zemi, so skracujúcimi sa dňami a s chladnejšími ránami som sa rozhodla pretriediť oblečenie, ktoré zodpovedá veľkosti nášho dieťaťa a odložiť všetko malé. S hrôzou som zistila, že nám toho veľa neostalo. Tak som sa vrhla na internetové bazáriky a som vďačná, že mnohé mamky predávajú relatívne zachované a cenovo prístupné oblečenie. Niekedy narazím na také vychytávky, až sa sama čudujem, prečo sa niečo také šik nerobí aj na moju veľkosť. Ako hovorí jedna moja kamoška, ktorá má chlapca – na dievča môžeš navliecť hocičo, aj tak bude vyzerať ako anjelik. 🙂 Takže hor´sa do jesenného upratovania šatníkov, skríň a iných zásobární (pokojne aj hláv), nech sa nám žije ľahšie a úspornejšie.

Veď život je taký krásny, keď si ho nekomplikujeme zbytočnosťami! 🙂

Príjemný upršaný víkend,

Vaše Bombičky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist