Baby LIVE! Šarlotka (101): Každodenný boj o miesto na svete

Tak ako to u matiek viacerých detí zvyčajne chodí, aj u nás je boj o moju priazeň priamo úmerný počtu detí. Lotka si vydobýja svoje postavenie prvorodenej a obletovanej hviezdy a Izi sa dožaduje prirodzenej materinskej lásky a podpory inštinktívne.

Niekedy mám pocit, že mi praskne srdce, keď začne plakať Izi, lebo sa cíti osamelo alebo ju niečo hnevá, a Lotka do toho spustí vydieračský rev postreleného paviána. Obvykle sa tieto teátra dejú večer pri ukladaní na nočné snívanie. Vtedy pobehujem medzi spálňou a Lotkinou izbičkou, zúfalo neviem, čo a koho zachraňovať skôr, a prajem si, aby už bola Izi väčšia. A hlavne, aby sme už konečne mali dvere aspoň do spálne, : -) lebo aj keď Izi uložím a ona pekne zaspí, príchodom divej hviezdy na poschodie sa spacie miesto zmení na cirkus a Izi má po spaní.

Niekedy má Lotka dobrú náladu a chápe, že pod pojmom budeme tichučko“ chápem spievanie a vysvetľovanie celodenných zážitkov šeptom. Niekedy však s obrovským zadosťučinením hodným žiarlivca spustí po príchode na poschodie spev opernej divy a mne je jasné, že tento večer bude náročný.

Uvedomila som si však, že umiestniť detské spálne na poschodie má obrovské pozitívum. Hlavne pre moje nohy a zadok. Ako nedávno napísala Kristína Farkašová, môj zadok ustavičným behaním hore-dole“ začína naberať eňoňuňo rozmer, čiže do leta možno vytiahnem aj plavky, šortky a minisukničky. Niekedy večer, keď si konečne ukladám unavené telo do postele, cítim na nohách a zadku miernu svalovicu a len si tichučko pradiem pri myšlienke, že ani nemusím náročne dvíhať činky a robiť drepy a želaný výsledok je blízko. Už len tú zvyšnú kožu v oblasti brucha odstrániť, zachovať objemy v oblasti hrudníka a je zo mňa hotová miska“ : -) alebo misska“?

Minulotýždňové počasie dalo zabrať asi každému, u nás sa naklonovali bacily a všetci traja sme si ich poctivo odantibiotikovali. Zapálené hrdlá, kašeľ, horúčka a sople. Aspoňže Izi to prežila bez problémov.

isabela.jpg
Toľko robím, až ma odvalilo.

Navštívili sme spolu aj laktačnú poradkyňu, pretože sa najmenšia Bombička prestala dobre prisávať k cici a okamžite sa mi prestal tvoriť dostatok mlieka. Ďasienkami sa len hrala s bradavkou, čím mi spôsobila bolesť, trhliny a, jasnačka, (ako u mňa vždy) aj mykózu. Dôvod, prečo sa zabudla“ prisať, mi nevysvetlila. Každopádne sme s laktačnou prišli na to, že mám málo mlieka, a nasadila mi bylinky – senovku grécku a benedikt lekársky. Mala som ich užívať tri dni a ak sa dovtedy mlieko nevráti, volať a hľadať iné riešenie. Hoci mi tie bylinky veľmi nechutili, užívala som podľa predpisu a o dva dni bolo mlieka až-až. A odrazu sa krásavica prisala bez problémov, dokázala zvládať aj silný tok mlieka a naše dojčenie sa vrátilo do roviny užívania si jedna druhej.

Na Babywebe tiež nájdete:

Momentálne som sa rozhodla, že idem zavádzať denný režim. Pri Šarlot mi to veľmi pomohlo a čím skôr začnem, tým lepšie pre nás všetkých. Nočný režim už Izi pochopila a čuduj sa svete, posledný týždeň ukážkovo zaspí okolo deviatej po niekoľkých dojčeniach za sebou a spí až do štvrtej-piatej. V polospánku sa natlačí a pokračujeme každá po vlastnej linke – Izi do takej ôsmej, ja, kým sa nezobudí Šarlot. Takže som konečne vyspatá matka a tento fakt sa odráža na mojej pohode a Izinkinej skvelej nálade počas dňa. : -)

Novinky zo sveta našej prvorodenej – konečne chce nosiť gatky, a nie plienky, a preto sa začala pýtať na nočník. Niežeby to nevedela doteraz, len sme bojovali s tým, že keď sa venujeme Izi a ju prebaľujeme, tak prečo by ona mala byť iná. Aj ona chce prebaliť a plienku dať… chvalabohu sú momentálne gatky a spievajúci nočník väčšou motiváciou. : -) V škôlke to tety na ňu skúšajú cez chlapa – jej frajer Kubko používa modrý nočník a ona môže sedieť vedľa neho na červenom, môžu si hrkútať a kresliť spolu počas trónenia“. Táto taktika zaberá a ja pevne verím, že to neotvorené balenie plienok ostane pre Izinku. : -)

Posielame pozdrav a prajeme krásny víkend,

Bombičkovci

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist