Baby LIVE! Šarlotka (79): Kiahne, chrípka a iné vírusy

Očakávané kiahne prišli. Ale že to bude také nepríjemné pre všetkých zúčastnených, som netušila. Doteraz si Šarlot s každou chorobou poradila veľmi dobre, preto som usudzovala, že má pevnú imunitu a že aj kiahne si „odbijeme“ v relatívnej pohode. Na moje zhrozenie má už siedmy deň horúčky, celé telo posiate väčšími či menšími pľuzgiermi, ktoré začínajú svrbieť.

Predpokladám, že sa nejaké skryli aj do úst, pretože hviezda prestala jesť. Ja som sa na noc presťahovala k nej do izby, aby som ju mala pod kontrolou, pretože horúčka večer nie a nie ustúpiť, tak som ju ukladala s viac ako 38 stupňami a na každé jedno zamrnčanie som takto nemusela prebiehať pol domu. Jej sa mama v izbe celkom zapáčila :-), každé ráno sme sa spolu váľali v mojich perinách aj hodinu.

Dnes sa trápime s extra kiahňami siedmy deň, tak dúfam, že už bude len lepšie. Moja mama si zaspomínala na moje kiahňové obdobie a vraj som mala presne taký istý priebeh, takže ak aj niekto povie, že takéto veci sa nededia, mne je jasné, že sa dedia 🙂

Aby sme sa doma nenudili, Norko chytil parádnu chrípku, šesť dní leží v posteli s horúčkou, kašle, smrká, navštevuje toaletu intenzívnejšie ako obvykle a ja mám doma úplný lazaret. A to vôbec nespomínam môj zatiaľ dosť neúspešný boj s nejakým tajným vírusom, ktorý ma trápi už asi mesiac. Príprava na Vianoce ako z Ladovho obrazu.

Bodkovaná

Veru som si pre to moje malé dieťa v noci aj poplakala a aj si vyčítam, že som ju nechala nakaziť. Na jednej strane viem, že čím skôr, tým lepšie pre jej imunitu a telo, na druhej strane, keď vidím, ako sa trápi, pripadám si ako krkavčia matka. A najhoršie je, že od minulého piatka sme zatvorené obidve doma medzi štyrmi stenami. Ja som si dvakrát odskočila do lekárne, ale hviezda je ako vo väzení a už to na nej vidno. Dnes sa jej uľavilo, horúčku mala už len ráno, a aj to iba okolo 37 stupňov, takže je na nevydržanie a nezastavenie. Demoluje, čo sa dá, nestíham za ňou pobehovať a ratovať dom. Kým som sa vycikala, stihla pokresliť ceruzkou novo natretú stenu, lebo veď je pekne biela ako papier… je mi úplne jasné, že vedela, čo robí, lebo Norko jej miliónkrát vysvetľoval, že na stenu sa nesmie maľovať a len čo som na ňu zvýšila hlas, tvárila sa ako Panenka Mária 🙂 a dokonca ceruzku rýchlo skryla za chrbát, aby som si akože nič nevšimla. Potom, keď som sa od nej nahnevaná odvrátila, otočila ceruzku na stranu gumy a pokúšala sa svoje veľdielo zo steny vygumovať. Preto mi je úplne jasné, že konala podľa vopred premysleného a pripraveného plánu. 🙂

Čítajte aj:

Potrebujete ísť s dieťaťom lekárovi alebo ste ochoreli?
Alergia a dedičnosť
Zatočte s chrípkou!

V piatok budú mať v jasličkách mikulášsku párty, preto premýšľam, že keď jej bude lepšie, pôjdeme aspoň na chvíľočku medzi deti a nech si užije svojho prvého Mikuláša. Aj Norko si nechal narásť bradu, len s tým začal dosť neskoro a zatiaľ vyzerá skôr len tak neoholene ako bradato. No do Vianoc to azda ešte dorastie do požadovanej dĺžky a aspoň Ježiško sa podarí 🙂
Vnútorne som riešila, či jej kupovať nejaké hračky alebo vôbec nejaké darčeky na Vianoce, a prišla som na to, že dostane toľko kadečoho od kadekoho, že od nás jej musí stačiť štvorcédečko Spievankova. Ako správne dieťatko, aj naša hviezda na ňom „ulietava“ a všetky tančeky, ktoré sa naučila v jasličkách, majú práve z týchto cédečiek. A my radšej investujeme do jej budúcnosti a kúpime jej matrac do „skorodospeláckej“ postele a vložíme jej nejakú tú sumičku na sporiaci účet.

Nech vám všetkým Mikuláš namikulášuje presne to, čo čakáte a čo si zaslúžite 🙂

Vaše bodkované Bombičky

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist