Baby LIVE! Šarlotka (62): Ako na hojdačke

Žijeme si šťastne ako v rozprávke a odrazu sa ráno zobudíme a zistíme, že šťastie išlo pracovne na služobku a už ho niet. Tak sa len mdlo pretĺkame životom, držíme sa chabej slamky a dúfame, že raz opäť vyjde slnko a budeme cítiť jeho lúče na tvári a budeme tí vyvolení, tí šťastní. Ako hovorí príslovie „šťastie je vrtkavé“…

Naša „stavba storočia“ pokračuje, hoci nie sedemmíľovými krokmi, ako by som chcela. Už je však dom viac domom ako rozvalinou, začínajú sa rysovať konkrétne miestnosti, kreslili sme si zariadenie, plánovali sme postele, skrine, stoličky, kvety. Základné kontúry už sú, dnes sa začala nabíjať krytina, takže do Vianoc bývame už vo svojom 🙂 Taká prestavba domu je asi náročnejšia ako stavba nového. Tie nervy, čo okolo toho sú, stresy, to si vie predstaviť len ten, čo niečo podobné už zažil. Boli sme pripravení na kadečo, ostali sme však sami prekvapení.

Niekedy je to horšie, ako zdolať Kriváň za 3 hodiny a nespotiť sa. Môj muž je veľký dobrák, s každým chce vychádzať podľa možností čo najlepšie, a preto trpí. Mnohí ľudia túto jeho dobrú-zlú vlastnosť vedia zneužiť a vždy si to odnesie on. Snažím sa ho naučiť, ako byť tvrdší, vysvetľujem mu, že niekedy je nevyhnutné byť prísny a zlý, keď však príde na lámanie chleba, je z neho mäkkýš s úsmevom na tvári. Táto jeho vlastnosť je mne cudzia, ale keďže sme sa dohodli, že celá prestavba bude v jeho réžii, môžem si tak maximálne zanadávať, popľuť a posťažovať sa mojej mame. Lebo inak nie som v práve a pomáham len drobnými nákupmi klincov, moridiel, „bazošovaním“… hoci by som najradšej skočila priamo na stavbu, na hlavu si prišraubovala prilbu a kričala a poháňala a bičovala… Preto sme ako dvojica úžasne spätí. Ja temperamentný divoch, on premýšľajúci džentlmen.

Ja energicky spontánne konajúca narcistka, on pragmatický, optimistický, inteligentný elegán so zmyslom pre realitu. Takto som si vždy predstavovala dokonalý pár. Uvidíme za desať rokov, či mi tie predstavy ostanú a či sa časom moje názory nezmenia 🙂 Ešte moja stará mama ma naučila, že manželstvo je živá hmota, ktorá sa mení každý deň. A len zainteresovaní musia chcieť pracovať na ňom, budovať ho a vtedy bude šťastné. Byť krkom múdrej hlave ma baví a tá hlava je zatiaľ spokojná, tak prečo nie 🙂

Letné horúčavy dávajú zabrať asi úplne všetkým. Aj naša princezná ich prežila, mala však na to všetky predispozície. Norko sa rozhodol, že nebudeme vyhadzovať peniaze za viac vecí na rovnaký účel a kúpil jej nafukovací čln. Niekomu by sa to mohlo zdať príliš skoro, on však do člna nalial vodu, posadil doň naše blahom pištiace dieťa a po dvoch hodinách, keď ho bolo treba vybrať, sa radšej vyparil, aby on nemusel byť ten zlý. A takto to je každý horúci deň. Šarlot si hovie v nafukovacom člne plnom vody, osviežuje svoje telo, vymýšľa nové hry (najobľúbenejšia je na „vypime všetku vodu z bazéna“) a ja ju musím ako najhoršia mama na svete vždy celú ľadovú, vycuckanú po hodine-dvoch vybrať, vysvetliť jej, že je to pre jej vlastné dobro, a uložiť ju na poobedňajší spánok. Pomaly už začína vynechávať jedno spanie cez deň, vraj je to okolo roka a pol bežný prerod zo spiaceho na nespiace tornádo. Teraz už začínam chápať všetky matky, ktoré blahorečia jasle a škôlky.

Čítajte aj:

Kliešte. Ako na ne!
Pozor na jedovaté rastliny
Riziká letnej dovolenky s deťmi

Dnes napríklad Šarlot spala len dve hodiny okolo obeda a pre mňa to bolo dosť náročné. Okrem práce som musela na ňu dávať pozor, behať za ňou, vyťahovať ju spod auta (Dolly pravidelne zakotúľala loptu pod auto a Šarlot sa ju snažila vybrať), vysvetľovať jej, že hrnčeky sa nemôžu hádzať o zem (lebo sa rozbijú), vysávať, umývať, prebaľovať, variť, dvíhať telefóny, počuť hovoriaceho napriek pišťajúcej siréne zavesenej na lýtku… Prosto multifunkčná matka malého divého tvora, ktorá sa stále tvári, že všetko je v pohode, všetko stíha a že život je jedna veľká zábava.

Aj keby mi to niekto pred rokom a pol vysvetľoval, neverila by som. Teraz už viem, prečo niekto vymyslel ocenenie Matka roka. Možno sa raz dopracujem aspoň na nomináciu 🙂

Krásny letný víkend plný pohody, lásky a slnka,

vaše princezničky

Viac o téme: dieťamatkamužslnko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist