Martinko má 7 mesiacov

MIMI LIVE MARTINKO A je to tu, prešiel ďalší mesiac a máme za sebou ďalšie fotenie. Vidím to tak, že o mesiac už asi takú fotku nebudem schopná spraviť, pretože náš model je na to už príliš neposedný. A čo sa zmenilo za ten mesiac?

No minimálne aktivita nášho syna vzrástla o milión procent. Keď prišiel na to, že vie sedieť, netrvalo mu dlho a dal sa na štyri. Po dvoch týždnoch si veselo preštvornožkuje celú miestnosť. Ako je to možné sama netuším, pretože k tomuto sa mal dopracovať tak za mesiac. No je to malý huncút. V aute stále vyvádza pretože sa mu tam nepáči. Je na nervy, že musí sedieť. Stále žijem v nádeji, že sa to zlepší keď zmeníme sedačku na smer jazdy.

Výlet do Tatier

Keď sme mali s priateľom pred rokom výročie strávili sme ho v Tatrách. Tento rok sme sa tam už vybrali v trojici. A vďaka nášmu terénnemu kočíku sme si vyrazili na Hrebienok a Rainerovu chatu. Tešilo ma, že sme tam neboli jediný blázni s kočíkom. Užili sme si krásny deň a mladý muž si riadne pospal. Myslím, že z toho urobíme tradíciu pre našu rodinu.

Čtěte také:

Máme doma lezúna

Všetko čo má v jeho dosahu chytá a dáva si do úst, a tak sme museli trošku prispôsobiť byt na život s lezúňom. V obyvačke ho zaujíma všetko iné, len nie jeho hračky. Dokonca v noci vyliezol z postielky, ktorá je spojená s našou a vyliezol na mňa, blázon malý.  Čo sa týka jedla je to lepšie, až na to, že stále nechce piť žiadnu inú tekutinu ako mlieko. Skúšala som vodu, čaje, granulové nápoje a nič. Neviem čo s tým, ale treba dúfať, že začne byť smädný a zvykne si aj na toto.

A čo sa ešte zmenilo? Martinko začal chodiť plávať. Áno uznajme, je to viac aktivita pre maminky ako pre deti, ale bola som veľmi prekvapená. Mladý muž ani nezaplakal, len sa usmieval a všade špliechal. Kvôli jeho zdravotným problémom mám stále dilemu či ho budeme potápať.

Dôležité však je, že sa mu voda páči a budujem sa jeho vzťah s vodou a tiež postava. No a samozrejme sa to ráta aj nám rodičom, keďže chodíme obaja. Veľmi sa mu páčil detský kolektív. Možno aj preto som sa rozhodla, že s ním budem chodiť do materského centra nech je viac v detskom prostredí. Lebo so mnou sa už možno aj trochu nudí. Uvidíme čím prekvapí keď bude mať osem mesiacov…

7.2.2018 11:34 | autor: Dana Maková
Viac o téme: bábätkobatoľamuž

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist