38. týždeň – Tehotenská dilema a definitívny verdikt..

DANA BLOGUJE Ak ste boli pred termínom pôrodu, je možné, že ste mali rovnaký stav ako ja. Je to psychické rozpoloženie, ja som si to nazvala TEHOTENSKÁ DILEMA. Možno keď to čítate vidíte sa v tom, alebo si na to spomeniete keď budete už takto blízko konca.

Tehotenská dilema ako to pri dileme býva má dve stránky. Na jednej strane to je stav, kedy so zbožným želaním škrtáte dni v kalendári a neprajete si nič iné ako mať ten batôžok šťastia už vedľa seba v postielke. V noci som sa budila, sťažka dvíhala z postele a nič iné si nepriala, ako mať to už za sebou. Túžba sa násobila vždy pri pohľade na moje neskutočne opuchnuté nohy a na moje nemotorné telo. Keď mi ženy vraveli, že najhoršie obdobie je posledný mesiac smiala som sa, pretože som mala pocit, že to len preháňajú. Áno dala som im za pravdu.

Druhá strana mince dilemy je panika z veľkej zmeny, z tej obrovskej zodpovednosti, ktorá za pár dní príde. Keď som sedela na slniečku, alebo prechádzala sa po parku so zmrzlinou v jednej ruke a druhou rukou na bruchu priala som si viac času. Zvykla som si na tie krásne pohyby, na tú našu bublinku v ktorej si žijeme len ja a môj synátor, ktorého si predstavujem zatiaľ len v snoch. Aj keď ma boli všetko možné, bude ťažké sa stotožniť s tým, že je koniec.

A tak nastal deň, kedy som mala ísť na vyšetrenie a ešte dúfať, že sa odvráti môj cisársky rez. No nič sa nezmenilo. Mladý muž pekne podrástol a samozrejme sa pozerá na svet hlavou hore. A tak padol definitívny verdikt. Pán primár zavtipkoval, že aký dátum sa mi páči a nakoniec sme sa teda dohodli. Je to zvláštne, keď vie kedy ma to čaká. Budem už len dúfať, že sa niečo neprihodí skôr. Budúci týždeň ma teda čakajú predoperačné vyšetrenia a nástup do nemocnice no a samozrejme vytúžené FINÁLE.. O všetkom budem samozrejme informovať 🙂 prajem krásny týždeň..


Dana je v 38. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

16.6.2017 12:26 | autor: Dana Maková

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist