Martinko na cestách

MIMI LIVE! MARTINKO  Keď sa skončilo to turbulentné obdobie začali sme si Matík a ja konečne užívať jeden druhého, a keď bolo trochu času boli sme spolu všetci traja.

150878864122641616_10210919018917072_1250469738_o-1100x618.jpg

Milujem babie leto, najviac zo všetkých ročných období. Keď som ešte nebola matkou, nechápala som prečo sa s tými malými deťmi ľudia lopotia kade tade. Vždy som si pomyslela: „veď si to tie deti ani pamätať nebudú na čo sem tí ľudia chodia“. Svoj názor som zmenila. Nešlo o dieťa, ale o to, že aj rodičia občas potrebujú vypadnúť :). 

Každý deň som sa snažila chodiť von aspon dvakrát a keď som si zapla krokomer, tak ten mi ukázal denne aj 10 km. Ale časom som potrebovala tú zmenu aj ja. Slniečko svietilo a ja som si čím ďalej tým viac kládla otázku: Kam sa dá ísť s malým dieťaťom? Po nociach som googlila, premýšľala. (Aspoň som si krátila čas pri nekonečnom odsávaní mlieka).

Na výletoch

Možno inšpirujem aj vás. Samozrejme prvý výlet bol väčší stres pre mňa ako pre malého, ale raz sa začať musí. Keďže som bola vždy celkom dobrá v organizácii všetko som načasovala. Ako prvé sme absolvovali výlet pri babičke v Liptovskom Mikuláši. Jedna noc úplne stačí. Najhoršie je šoférovanie o samote. Je ťažké tíšiť dieťa a zároveň šoférovať a hľavne sa sústrediť.

Už cestou tam som si všimla, že je nepokojný a pritom mal jazdenie vždy rád. Rovnako sa to opakovalo aj cestou späť. Plakal a ja som netušila pre čo. Bolo to naozaj stresujúce. Kdesi som čítala, že šoférovanie pri plačúcom dieťati sa dá porovnať jazde s jedným promile. Užili sme si krásu Liptova a hlavne sme potešili prababku.

Po prvo očkovaní bol mladý muž dva dni nekľudný, ale inak všetko zvládol. Som rada , že doktor delí prvé očkovanie na dvakrát a na ďalšiu dávku sme šli až o dva týždne. 

Tip, ktorý vám chcem, ale dať je prechádzka v Gaderskej doline. Je to nádherná dolina pri Blatnici nedaľeko Turčianskych teplíc. Táto dolina je dlhá asi 8 km. Je tam nádherné prostredie, priezračný potok a asfaltka až po koniec. Takže sa tam môžete vybrať s kočíkom a s deťmi akéhokoľvek veku.

Po problematickej ceste a plači sme dorazili na miesto a malý zaspal hneď ako sme ho uložili do kočíka. Dokonca spal celých 16 km. (Myslím, že sa mu páčil šum potoka a svieži vdzuch). Hneď vedľa sa nachádza ešte Blatnická dolina a dufam, že aj tam sa čoskoro vyberieme.

Ďalší víkend sme trávili na hodoch v Sebechleboch. Opäť príroda a príjemný šum. Malý spal a my sme kus zmenili vzduch. Prešli sme sa pivničkami, pozreli program a Matík vyzeral, že je spokojný. 

Tipy pro cestovanie s dětmi

Po troch výletoch a plači som eliminovala všetky veci nežiadúce faktory a naše cestovanie sa zlepšilo. Ak Vaše dieťa tiež plače počas jazdy skúste niečo z tohto. Vybrať vložku pre menšie deti(možno chce viac miesta), obliekať ho menej v aute, pretože mu je tam teplo a sedačka ho hreje, uložiť sedačku viac ležmo, či celú cestu spievať oblúbené piesne. 

Svatba

Najväčšia výzva bola však svadba, ktorá bola 80 km od domu. Všetko som pekne načasovala, prišla až na obrad skôr, nakŕmila ho a pekne ho uspala v kočíku kým to všetko začalo. V sále sa mu veľmi páčilo, všade bolo veľa farieb a svetielka a keďže si stále púšťame hudbu vôbec mu tam nič nevadilo. O pol desiatej kedy chodí spať sme sa vzali do auta a išli domov. Domov sme šli len my dvaja. Všetko to bolo pre mňa ale veľmi stresujúce. Priateľ isiel skôr v inom aute, takže všetko bolo len na mne. Mne viackrát prebehlo hlavou, ako to tie slobodné a osamelé matky len robia. Po svadbe si vzal priateľ dva dni dovolenky. 

Čítajte tiež:

Dovolenka na výletoch

Vonku bolo tak nádherne. Vybrali sme sa preto opäť na Liptov, máme to tam veľmi radi. Prababička býva rovno pri Váhu kde je hrádza a chodník, ktorý má viac kilometrov, je aj na kočík a je tam hlavne kráááááááááásne.

Malého sme vytiahli aj do Kvačianskej doliny. Tam som si overila, že netreba veriť všetkému na nete, pretože cesta nebola veľmi vhodná ani pre náš celkom terénny kočík. Ale zládli sme to. Takže ak si trúfate vziať dieťa do nosiča určite sa tam choďte pozrieť, tento kaňon je naozaj skvost. A už len vychádzka po Liptovskej Mare a naše výlety skončili.

Dúfam, že ste si babie leto užili rovnako ako my. Matík si na cestách zvykol, dobre spal a myslím, že ešte pár výletov dokonca roka absolvujeme.

25.10.2017 2:48 | autor: Dana Maková

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist