Martinko má 5 mesiacov

MIMI LIVE! MARTINKO Opäť prešiel ďalší mesiac a z Martinka je už naozaj poriadny kus chlapa. Ako obyčajne aj teraz som zorganizovala tipovaciu súťaž na váhu mladého muža. Čakala nás prehliadka u pediatra a všetci už boli na výslednú váhu veľmi zvedaví.

Pána doktora má veľmi rád, všetko prebehlo ako malo. Pán doktor bol veľmi spokojný. Podľa jeho slov je Martinko silné a živé dieťa. Dostal ďalšiu dávku očkovania a pobrali sme sa domov. Výsledná vaha bola takmer 7,5 kila. Skoro som odpadla. Kde k tomu prišiel? Zrejme mu to, že skoro každé tri hodiny zje dva deci môjho mlieka prospieva.

Ako zvyčajne som si klikla na net a pozrela, či je všetko v poriadku s vývinom mladého pána. A áno spĺňa všetko. Krásne si drží hlavu. Na bruchu trávi veľa času a vie sa dlho držať na rukách a za hračkami sa krásne otáča. Takže som spokojná.

Martinko je veľmi tvrdohlavý, rozhodol sa, že v kočíku bude až keď bude neskutočne unavený a nebude sa o nič zaujímať. A tak v ňom trávi naozaj veľmi málo času. Ale nosiť na rukách a chrbte 7,5 kila nie je teda žiadna sranda. Žijem v nádeji, že všetko sa zlepší pretočením autosedačky v smere jazdy, ale to máme ešte času. Ja to však vidím aj tak, že bez nosiča by sme rozhodne netrávili toľko času v prírode a na turistike, takže predsalen to má aj svoje plusy.

Čítajte tiež:

No a čo genetika? Na výsledky máme vraj čakať ďalšie tri týždne. Neporazilo by Vás? Ale ja si aj tak myslím, že mladému mužovi nemá byť čo. Stále sa smeje, niekedy až rehoce, že nevie prestať a vyzerá spokojne. Aj keď občas je to s ním kríž. Najmä keď sa mu nedá zaspať. No skúšam kadejaké metódy, ale naozaj každý týždeň na neho platí niečo iné. Momentálne trávime doobedie von v nosiči a tam zaspí asi po hodine chôdze. Poobede prichádza prehováranie na kočík, ale tam ho naozaj ukladám len keď už nevládze držať oči otvorené. No a večer? Občas je to naozaj veľmi ťažké. Aktuálne zaberá Nutrilon a uloženie na bok s pritlačenou zrolovanou plienkou o cumel. Uvidíme o dva týždne. Dovtedy sa majte krásne.

6.12.2017 3:43 | autor: Dana Maková

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist