MARTINKO na bielom koni :)

MIMI LIVE! MARTINKO Čo má nové Martinko? Prvú meninovú oslavu. Keď bol Martinko ešte v bruchu veľmi sme dumali nad menom. Nakoniec sme sa rozhodli podľa toho, že narodeniny môže oslavovať s ockom a meniny so mnou. Aby náhodou nebol nik ukrátený 🙂

Viac ako inokedy cítim, že rodina je najdôležitejšia na svete. A chcem k tomu viesť aj nášho syna. Aj keď Martinko nepriniesol sneh do našej rodiny priniesol veľmi veľa. Akoby každý pookrial a prestal riešiť banality a zbytočne sa hádať. A tak sme si spravili peknú oslavu. Ja aj moja mama sme mali narodeniny no a Matík sa k nám pripojil meninami. Je to naozaj tak, že vnúčatá sú najväčšia radosť. A ja dúfam, že Matík bude mať čím skôr aj bratrancov a sesternice.

Aby nám náhodou nebolo ľúto, zas sme si trošku osviežili náš stereotyp chodením po doktoroch. Prehliadku som absolovala aj ja. Na štastie sa mi všetky hodnoty, ktoré sa počas tehotenstva výrazne zhoršili sú opäť v norme. S Martinkom sme navštívili oddelennie genetiky. Pani doktorka ma vyspovedala, nakoniec to uzavrela, že ráštap zdedil po mojom bratovi a pravdepodobnosť, že naše ďalšie dieťa bude mať ráštep je menej ako 1%.

Čítajte tiež:

Martinko sa tam celú dobu usmieval a dokonca keď mu brali krv iba trošku zamrnčal. Mám pocit, že si na doktorov už dokonale zvykol a dufam, že mu to ostane aj keď bude starší. Krv sa poslala na rozbor chromozómu. A zas môžem byť v strese, kým budú výsledky. Skúmať sa budú ďalšie možné postihnutia.

Dôvodom na podozrenie je aj fakt, že Martinko má na dlani opičiu ryhu. Je to taka čiara cez celú dlaň, ktorá je namiesto myslím čiary osudu a hlavy. Túto čiaru majú zvyčajne deti s dawnovým syndrómom alebo s postihnutím. Ja sa snažím upokojiť aj tým, že túto čiaru mám tiež a myslím, že som celkom v poriadku. Rozhodla som sa teda počkať a ako obyvkle radšej sa tým nezaoberať…

29.11.2017 2:50 | autor: Dana Maková

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist