Martinko a príkrmy

MIMI LIVE! MARTINKO Veľmi som sa tešila na obdobie, keď bude Martinko pekne papať príkrmy a ja si oddýchnem od odsávačky a konečne ju dám na policu nech zapadá prachom. Ako obyčajne čo si mama zaumieni Martinko vidí inak.

Začali sme s prvým ochutnávaním, keď mal mladý muž 6 mesiacov. Nešlo to, lebo nechápal čo má robiť.

Mám v tom stále zmätok, nikto mi nevie presne povedať, ako, čo a kedy mam daváť môjmu synovi jesť. Dokonca som dostala knihu o príkrmoch a aj tak tomu stále úplne nerozumiem. Až po mesiaci som zistila, že by som mala začať dávať do jedál aj olej. Tak som zas pátrala, že aký. Na internete zas milióny názorov a ja som si stále nevybrala. Rozhodla som sa teda Martinkovi príkrmy variť. Aj tak sa nedá jedna porcia a preto mám malé nádobky. Uvarím naraz viac porcií a dám do mrazáku. Tak to to urobím s každým druhom príkrmu. Týždeň varím a potom len vyťahujem a rozmrazím. Je to dobrý systém, lebo ma to vôbec neobmedzuje a je to podľa mňa lepšie ako kupovať.

Čítajte tiež:

Najväčším problémom Martinkovho jedenia, je fakt, že mu stále chýba časť podnebia. Operácia je až v apríli a dovtedy sa musíme s tým popasovať. Vždy keď je mu stačí zájsť jazykom s jedlom do tej škáry a zrazu má jedlo v nose, čo ho automaticky rozčúli, začne zjapať a dojedli sme. Takže keď zje celú porciu považujem to za osobné víťazstvo. Samozrejme mu chutí mäso lebo je po mame 🙂

Každé dieťa je iné a aj Martinko. Okrem mäsa má veľmi pozitívny vzťah k paštrnáku a batatom. Ale tekvicu a mrkvu nemôže ani cítiť. Najviac ma prekvapilo, že nechce vôbec banán a ani kaše s príchuťou banánu. S nádejou som dala na večeru Martinkovi kašu a čakala, že bude spať celú noc. Nestalo sa. Bola to len moja naivná túžba. No nič na spanie celú noc si musím ešte počkať. Stále nerozumiem ako má vyzerať stravovanie nášho syna, ale riadim sa ako vždy intuíciou a zatiaľ vyzerá, že mu nič nechýba, rastie a už má niečo cez osem kíl tak asi to aj robím dobre…

31.1.2018 1:41 | autor: Dana Maková

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist