Ako uspať nespavcov

Ako je možné, že susedka sa už pol hodiny pozerá na televíziu a jej deti spia? Volá Vám kamarátka, ktorá sa chce porozprávať, pretože aj jej deti spia! Vy zatiaľ stojíte pri postieľke a dohovárate, prehovárate, nosíte na rukách, a tak stále dokola. Každý človiečik je bezpochyby originál, ktorý si vyžaduje citlivý osobný prístup, existujú však zásady, ktoré platia pre všetkých. A tak je to aj s večerným uspávaním. Pokojný a neprerušovaný nočný spánok je totiž veľmi dôležitý pre zdravie i duševnú pohodu každého dieťaťa a koniec koncov aj pre Vás.

Obrad večerného ukladania

Dieťa nepotrebuje pred spaním nové zážitky, ale istotu, že keď večer zaspí, prebudí sa ráno v známom prostredí, v blízkosti mamičky, otecka a svojich hračiek. Túto istotu mu najlepšie zaručia pravidelne sa opakujúce činnosti pred spaním – Vaše spoločné rituály. Ideálne sú 2 – 3 každodenne sa opakujúce aktivity vykonávané 20 – 30 minút pred zaspaním. Vhodné je napríklad začať kúpaním, pri ktorom rozprávate obľúbenú riekanku. Dávajte ale pozor, akú kozmetiku používate! Ak by dráždila citlivú detskú pokožku alebo pálila v očiach, ukladanie rozmrzeného bábätka bude ťažšie.

Po kúpeli môžete pokračovať jemnou masážou celého telíčka a nakoniec dieťatko uložiť do pripravenej postieľky, zaspievať mu uspávanku alebo prečítať rozprávku. A potom už spinkať. Vopred sa obrňte nielen trpezlivosťou, ale hlavne dôslednosťou, pretože všetky deti už od malička skúšajú rôzne fígle, ako dosiahnuť svoje.

Už žiadne slzičky počas umývania!

Spomeňte si sami na seba, aký nepríjemný je to pocit, keď sa Vám pri umývaní vlasov dostane šampón do očí. A u detí to platí dvojnásobne! Starajte sa preto o pokožku svojich detí iba kozmetikou, ktorá je odborníkmi dôkladne testovaná a preverená. NIVEA BABY ponúka komplexný rad výrobkov pre každodennú starostlivosť o citlivú pokožku všetkých bábätiek. Praktický NIVEA BABY Umývací gél na tvár, telo a vlásky v jednom jemne umýva a ošetruje citlivú detskú pokožku i vlásky.

Zloženie s nechtíkom chráni pokožku pred vysúšaním, ľahko sa oplachuje a zanecháva pokožku i vlásky čisté, jemné a hebké. Navyše je šetrný k očiam, neobsahuje alkohol, farbivá ani mydlo. Predáva sa v 500 ml balení s pumpičkou, vďaka ktorej je dávkovanie veľmi jednoduché, zvládnete ho jednou rukou a druhou tak môžete neustále pridržiavať bábätko. Užite si kúpanie bez slzičiek.

extra tip: Bojí sa Vaše dieťa v noci rôznych strašidiel a strašiakov? Zaobstarajte si na ne sprej! Naplňte fľaštičku s rozprašovačom vodou, môžete pridať 2 – 3 kvapky aróma olejčeka, ktorý upokojuje a navodzuje spánok (napr. levanduľa, harmanček, bergamot). Potom ho polepte etiketou s preškrtnutým strašidlom a Vášmu bábätku vysvetlite, že tak, ako sa predávajú spreje proti kliešťom, osám a sršňom, existuje aj sprej, ktorý spoľahlivo zaženie všetkých bubákov. Navyše tým krásne prevoniate a zvlhčíte vzduch, čo je prospeje ako zdraviu, tak aj pokojnému spánku Vášho dieťatka.

A aké sú Vaše skúsenosti s uspávaním bábätka? Poraďte ostatným mamičkám!

18.1.2013 2:09| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist