Príchod zimy a jeho nepríjemné následky. Vybudujte deťom imunitu z ocele!

Hoci sa k nám zima tentokrát blíži o čosi opatrnejšie než po minulé roky, prechodné obdobie medzi jednotlivými ročnými obdobiami si v mnohých prípadoch odnášajú najmä naše deti. Ako teda ochrániť seba, no najmä ratolesti pred neželanými chorobami? Základom je dokonalá imunita.

Základ je od mamy

Každé dieťa sa narodí s nezrelým imunitným systémom, no zároveň je vyzbrojené protilátkami, ktoré získalo cez placentu od svojej matky. Tie sa však postupne rozpadávajú a opäť je na rade mama, ktorá musí svoju ratolesť od chorôb ochrániť čo najviac a tiež „obrniť“ jej imunitný systém.

Omnoho náchylnejšie sú na vírusové ochorenia najmä škôlkari, či školáci, ktorí prichádzajú denne do styku s inými deťmi. Jednou z najúčinnejších zbraní proti chorobe je vitamín C, ktorý by mal byť samozrejmosťou aj pre zdravé dieťa. Citrusové ovocie by preto vo vašej domácnosti malo byť samozrejmosťou, no pre alergikov môže byť nebezpečné. Veľmi dobrou pomôckou pri budovaní dokonalej imunity sú tiež bylinné čaje, či cesnak.

So zimou zatočí zima

Tuhá zima nie je v žiadnom prípade príjemná, no deti by sa jej nemali báť. Skúste preto svoje ratolesti otužovať a pri sprchovaní prechádzajte z teplej vody do mierne studenšej, príležitostne je vhodný aj niekoľko minútový pobyt v saune a pravidelné plávanie.

Slaná voda je samozrejmosťou

sterimar_med-1101x619.jpgVyplachovanie nosa slanou vodou nie je ničím príjemným a v prípade detí už vôbec nie, no je dokonalou prevenciou proti vírusom a baktériám. Pri výplachu nosa totiž dochádza k dôslednému odstráneniu vírusov, baktérií, alergénov a nečistôt ovzdušia z nosových slizníc.

Ideálnym prípravkom na výplachy pre vaše ratolesti, ale aj pre vás je nosový mikrosprej Stérimar Meď. Ten chráni sliznicu nosa pred nádchou a vďaka praktickému baleniu sa vojde do každej školskej tašky, či kabelky.

www.sterimar.sk

Viac o téme: detidieťaovocie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist