Jemná starostlivosť o pokožku nášho bábätka

Keď sa mala narodiť naša prvá dcérka, prečítala som o starostlivosti bábätka asi všetko. Určite to pozná každá mamička, že kúpanie a starostlivosť o jemnú pokožku novorodeniatka je veľká téma. Dorotka prišla na svet úplne zdravá, ale s nízkou pôrodnou hmotnosťou pod 2 kg. Jej pokožka bola preto prvé týždne červená a citlivá. Intuitívne som cítila, že s kozmetikou to nesmieme preháňať, ani s ňou experimentovať. Stavili sme na overené odporúčania.

Na začiatok platí „menej je viac“

Každodenné kúpanie sme zmenili za kúpanie každý druhý alebo aj tretí deň. Vodu zbožňovala, bol to obľúbený večerný rituál, ktorý Dorotku vždy upokojil a pripravil na spánok. Ako to už býva, novému bábätku nosia návštevy veľa darčekov. Od kamarátky sme dostali, aj s dobrým odporúčaním, detskú kozmetiku Batole. Už po ovoňaní krému mi bola táto kozmetika sympatická, pretože vôňa bola jemná a príjemná. Náš vzťah k Batole začal najskôr používaním vlhčených obrúskov a krémom proti zapareninám. Vlhčené obrúsky sú povinná výbava každej maminy, aj keď my sme ich používali hlavne na cestách a pri pobytoch vonku. Doma som zadoček umývala len čistou vodou. Krém proti zapareninám bola naša každodenná záležitosť a verím, že aj vďaka nemu sme sa vyhli akýmkoľvek problémom s jemnou pokožkou našej princezničky.

Keď mala Dorotka 5 mesiacov, jej telíčko sa prečistilo týždeň trvajúcimi hnačkami. Nič dramatické, bez teplôt, bola v poriadku. No časté kakanie spôsobilo podráždenie pokožky zadočka. Skúsila som preto nasadiť niečo silnejšie, no nič nezaberalo. Nakoniec som sa vrátila späť k našej srdcovke Batole a do našej výbavičky som dokúpila ešte aj zásyp. Ten takmer okamžite zapareninu zadočka vyliečil. Zásyp pohltil všetku vlhkosť a extrakt z listu olivovníka pokožku upokojil a zahojil. Za pár dní bolo po probléme. Vďaka ti Batole!

Ani očká, ani líčka neštípu

Ako naše dievčatko rástlo a silnelo, okrem čistej vody sme začali používať aj Batole detský kúpeľ a po kúpeli som jej ešte vlhkú pokožku natrela detským olejom. Som spokojná, že obsahuje olivový olej, ktorý je pre detskú pokožku najvhodnejší. Zbožňujem vôňu tohto oleja a navždy sa mi bude spájať s krásnym obdobím.

Dnes má Dorotka 2,5 roka a Batole je stále súčasťou našej kozmetiky. Jej dlhé vlásky udržujeme čisté a voňavé jemným šampónom Batole. Umývanie vláskov je u nás trochu problém, preto oceňujem, že tento šampón neštípe očká. Telíčko po kúpeli natierame stále detským olejom.

Počas chladného a veterného počasia jej zvyknú sčervenať líčka a vydráždená pokožka je suchá aj niekoľko dní. Už vieme, že bez Batole krému proti chladu do zimného počasia ani nevykročíme. Pre každý prípad ho nosíme so sebou v kabelke. Je úžasný, pretože obsahuje skvelý jojobový olej a bambucké maslo, ktoré detské líčka pred zimou ochránia. A viete čo? Tento krém si do zlého počasia natriem na tvár i ja.

S novými obalmi prišiel milý kamarát

Pri posledných nákupoch, keď sme išli doplniť naše kozmetické zásoby, nás Batole prekvapilo novými obalmi. Hneď ako ich Dorotka prvýkrát uvidela, zhodnotila ich svojou detskou úprimnosťou: „Mamiiii, to je ale krásny krémik.“ Rozkošnému tučniačikovi na obale dala už aj meno a stali sa z nich nerozluční kamaráti, pretože Batole je stále s nami.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist