Máte citlivú pokožku? Poradíme Vám, ako sa o ňu správne starať

Citlivá pokožka je výborným indikátorom toho, čo Vám skutočne svedčí a čo nie. Voľte preto jemnú, šetrne parfumovanú či neparfumovanú kozmetiku bez zbytočnej a toxickej chémie. Ak je vaša koža navyše podráždená, potrebuje upokojiť prírodnou cestou.

Nezáleží na tom, či sa Vaša pleť mastí, trpí akné, presušuje sa alebo nemá dostatok imunity a je tak náchylná k ekzémom. Aj problematická či výrazne sa mastiaca pleť môže trpieť podráždením či miestnymi pocitmi pnutia.

Ak sa to týka aj Vás, môžete sa o seba starať v podstate od hlavy až po päty s prípravkami certifikovanej prírodnej kozmetiky Weleda z radu Mandľa. Citlivá pokožka potrebuje bez výnimky šetrnú kozmetickú starostlivosť v podobe jemných umývacích zložiek, dôkladného premazávania a hlavne ochrany.

mandle_aplikace-1101x619.jpg

Sprchovacia emulzia, telové mlieko, pleťový olejrôzne hutnosti krému pre vašu pleť – to všetko s obsahom BIO mandľového oleja zo španielskej Valencie ponúka Weleda vo svojom Mandľovom rade.

Mandľový olej je jedným z najhodnotnejších olejov v rámci kozmetickej starostlivosti, je vhodný pre všetky typy pleti, dobre sa vstrebáva, obsahuje vitamín E, pomáha upokojiť podráždenie a obnovuje ochrannú vrstvu kože. Aj tí citlivejší z nás tak vďaka jeho zjemňujúcim a upokojujúcim schopnostiam môžu dosiahnuť komfortne hydratovanú a spokojnú pokožku.

Keď koža zabolí

V prípade, že je Vaša pokožka precitlivená, trpí ona a s ňou aj vy nepríjemnými stavmi, ako sú ekzémy, svrbenie, olupovanie, začervenanie či pálenie. Už to nie je len tak, nie je čas na hrdinstvo.

V tejto chvíli Vaša koža vyhlasuje poplach, nemá dostatočnú imunitu, príliš silno reaguje na akékoľvek podnety zvonka a je potrebné dodať jej ochrannú vrstvu a napomôcť jej v samoregeneračnom procese.

mandle_produkty-1101x619.jpg

Dôležitým faktorom je dostatočná hydratácia zvnútra i zvonku. Skvelou starostlivosťou o deti i dospelých, ktorí takto trpia, sú dermatologicky testované prípravky z Upokojujúceho radu certifikovanej prírodnej kozmetiky Weleda s ibišom lekárskym. Extrakt z ibišu vytvára na pokožke film, ktorý upokojuje podráždenie a ponúka jej ochranu pred vonkajšími dráždivými podnetmi.

Upokojenie a znovunadobudnutie rovnováhy ponúkajú Weleda Upokojujúce telové mlieko, Upokojujúci pleťový krém a Upokojujúci dojčenský krém.

mandle_rostlina-1101x619.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist