Viete, ako by sa malo vaše dieťa správne starať o svoje zuby? My vám poradíme!

Už od útleho veku dieťaťa by ste mali dbať na to, aby sa naučilo správne starať o svoje zúbky. Hoci sa na začiatku zdá úplne nemožné, aby si dieťa túto hygienickú rutinu osvojilo, my vám ukážeme fígle, ako sa z obyčajného čistenia detských zubov môže stať skvelá zábava.

Ako na to, alebo čistenie rozhodne nepodceňte

Zubná hygiena vášho dieťaťa je až do kompletnej výmeny jeho zubov pomerne náročná. „Pri prerezaní prvých zúbkov, najneskôr do prvého roku veku dieťaťa, odporúčam navštíviť zubného lekára a dentálnu hygieničku, ktorí zúbky skontrolujú a poradia so správnou technikou čistenia,“ hovorí dentálna hygienička Bc. Kateřina Ciklová.

Zo začiatku musíte čistiť zuby dieťaťu sami. Od 2 rokov mu odovzdajte zubnú kefku a nechajte ho, aby sa s ňou naučilo samo zaobchádzať. Počas čistenia na svoje dieťa dohliadajte, najlepšie je ak si však zuby čistite spoločne. Môžete mu na sebe ukázať, ako sa má počas čistenia zubov postupovať a na aké zubné partie sa zamerať. Minimálne do 8. roku zuby Vášho dieťaťa dočišťujte. Ak má dieťa všetky mliečne zuby, čistite ich pozdĺž línie ďasien. V čase, keď sa začnú na miesto mliečnych rezať stále zuby, by ste im mali venovať zvýšenú starostlivosť vy i Vaše dieťa.

Zvoľte pomôcku, ktorá bude dieťa baviť

philips_sonicare_for_kids-1101x619.jpgAby ste túto každodennú starostlivosť o zúbky dieťaťu čo najviac spríjemnili, kúpte mu takú kefku, s ktorou pôjde čistenie jeho zúbkov jedna radosť. My Vám odporúčame efektívny a hravý Philips Sonicare for Kids, ktorý má ergonomicky tvarovanú rukoväť, ktorá padne ako do malej rúčky vášho dieťatka, tak aj do Vašej dlane. Svojmu dieťaťu teda môžete počas čistenia asistovať a dohliadnuť na dočistenie všetkých plôšok. Kefku možno skrze technológiu Bluetooth prepojiť aj s interaktívnou aplikáciou na vašom tablete či mobile, vďaka ktorej sa Vaše dieťa naučí správnej technike čistenia.

Nepodceňte medzizubnú hygienu

Už u mliečnych zúbkov sa treba starať o medzizubné priestory, kde sa tvorí zubný povlak. Vysvetlite svojmu dieťaťu, že jeho zúbky majú päť strán a o všetkyje nutné sa starať. K medzizubnej hygiene využite medzizubné kefky pre deti, ktoré dosiahnu na miesta, na ktoré je detská kefka úplne krátka.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist