Jedna báza, niekoľko autosedačiek. Zoznámte sa s novým systémom značky JOIE, ktorý porastie s vašim dieťaťom

Autosedačka patrí medzi základnú výbavu, ktorú (budúci) rodičia zaobstarávajú pre svoje bábätko. Nech už patríte medzi nadšených cestovateľov, alebo len občasných “presúvačov”, je zrejmé, že od autosedačky budete očakávať maximálnu bezpečnosť a pohodlie. Nie je nad to, keď bábätko za cesty spokojne zaspí a pobyt v autosedačke ho v ničom nelimituje…

encore-titul-1100x618.jpg Zdroj: Babypoint

Viete ale, že už pri kúpe prvej autosedačky – tzv. vajíčka – môžete myslieť na to, v čom bude vaše dieťatko cestovať, až z nej vyrastie? Výrobcovia autosedačiek, ktoré sa v dnešnej dobe upútavajú najčastejšie do isofixovej bázy, myslia prakticky a väčšinu autosedačiek pre bábätká aj staršie deti vyrábajú tak, aby boli kompatibilné s jednou jedinou základňou. Vám ako rodičom tak potom, čo dieťa odrastie, stačí vymeniť autosedačku za väčšiu, a môžete ďalej cestovať. Praktický a vychytaný systém bázy a autosedačiek ponúka britská spoločnosť Joie.

Joie Encore System zahrňuje jednu bázu i-Base Encore, štyri autosedačky pre rôzne veľké deti a jednu vaničku, ktorú nasadíte z kočíka rovno na základňu do auta. Konkrétne ide o autosedačky Joie i-Gemm, Joie i-Snug, Joie i-Level, Joie i-Harbour a vaničku Joie Calmi R129. Vďaka kompatibilite sedačiek s bázou máte možnosť širokého výberu veľmi kvalitných autosedačiek, ktoré umožňujú bezpečné cestovanie vašich detí od narodenia do zhruba 4 rokov. Základňa i-Base Encore je navyše vybavená otočnou funkciou o 360 stupňov, ktorá vám uľahčí usadzovanie malého cestovateľa do autosedačky.

 

Nasadenie bázy do automobilu je veľmi jednoduché, vďaka farebným indikátorom nebudete dumať nad tým, či ste pri inštalácii neurobili chybu. Vďaka opornej nohe, ktorá stojí na podlahe auta, sa môžete spoľahnúť aj na maximálne bezpečie, pretože pri prípadnej havárii čiastočne pohltí energiu nárazu. Bázu jednoducho a rýchlo premiestnite z jedného automobilu do druhého, potom už len nasadíte správnu autosedačku a môžete vyraziť.

Ako základňa, tak autosedačky v systéme Joie Encore sú schválené najnovšou a najprísnejšou bezpečnostnou normou i-Size.

Čo sa týka samotných autosedačiek, ktoré na základňu jediným cvaknutím nainštalujete, ako prvé využijete vajíčko i-Snug. Je určené pre najmenších novorodencov až dojčatá do cca 12 mesiacov (výšky 75 cm). Autosedačka je ľahučká ako pierko, váži necelých 3,25 kg a je schválená výhradne proti smeru jazdy. Dieťatko do vajíčka jednoducho pripútate zatiahnutím popruhu trojbodových bezpečnostných pásov a malému cestovateľovi v ňom bude maximálne pohodlne okrem iného vďaka príjemným doplnkom, ako je podhlavník či mäkučká vnútorná vložka. Vo vnútri sedačky je zabudovaná patentovaná vrstva Intelli-Fit, ktorá zabráni prudkému nárazu detskej hlavičky z boku v prípade nehody. V jarných a letných mesiacoch určite uvítate vode odolnú striešku s UV ochranou.

Oku lahodiaci dizajn, v ktorom sa skrýva nesmierne pohodlné miesto na prepravu najmenších detí, spĺňa v rámci systému Joie Encore System autosedačka Joie i-Gemm. Rovnako ako i-Snug je určená najmenším cestovateľom a jedná sa o ten typ sedačky, v ktorom pravdepodobne poveziete svoj malý poklad už pri ceste z pôrodnice. Joie i-Gemm je rovnako ako predchádzajúca sedačka maximálne bezpečná, schválená podľa najnovších noriem, a zároveň veľmi pohodlná. Navyše je priestranná, takže v nej môžete svoje dieťa voziť až do výšky 85 cm a je vybavená rozumnými vložkami, ktoré môžete postupne odoberať a prispôsobovať tak priestor rastúcemu bábätku.

Pokiaľ od prvej autosedačky pre svoje dieťa očakávate “niečo viac”, potom vás najskôr zaujme bezpečná a komfortná autosedačka Joie i-Level, ktorá umožňuje polohovanie do ľahu. Keď vám v tejto autosedačke bábätko zaspí, jednoducho položíte sedačku a idete ďalej. Do polohy v ľahu je možné sedačku nastaviť aj v prípade, že ju nasadíte na konštrukciu kočíka. Rovnako ako všetky ostatné prvé autosedačky – vajíčka – je i Joie i-Level určená výhradne proti smeru jazdy kvôli zvýšenej bezpečnosti, ktoré tento typ usadenia zaručuje.

Na ISO-fixovú základňu i-Base Encore jednoducho nasadíte tiež vaničku Joie Calmi R129, ktorá v tú chvíľu zmení svoju funkciu komfortného príslušenstva kočíka Joie na bezpečnú a pohodlnú autosedačku. Dokonalá pozícia v ľahu zaistí vám i bábätku najjednoduchší prechod medzi jazdou v kočíku a v aute. Z hľadiska fyzioterapeutického a ergonomického ide o najlepšiu voľbu, pretože bábätko bude za všetkých okolností v pozícii v ľahu. Možno neviete, že pri cestovaní v bežnom vajíčku by ste mali dieťa každých cca 30 minút vybrať, aby sa narovnalo a pretiahlo. A práve to je najväčšou výhodou vaničky Joie Calmi R129 – od tejto povinnosti môžete vďaka stabilnej pozícii bábätka v ľahu upustiť… Sedačka/vanička je schválená podľa najnovších noriem i-Size pre deti do cca 70 cm a 9 kg. Bude sa vám s ňou krásne manipulovať a prenesiete ju ľahko sem a tam aj vďaka nízkej váhe necelých 3,6 kg. Navyše je vďaka revolučnému prevedeniu i nesmierne bezpečná!

Až vaše dieťa z prvej autosedačky vyrastie, je na mieste siahnuť po autosedačke Joie i-Harbour. Využívať ju môžete až do 4 rokov veku (cca 105 cm a 19 kg) a je na vás, či behom tejto doby dieťatko v aute umiestnite už po smere, alebo bude stále cestovať (do odporúčaných 4 rokov) v proti smere jazdy. Tak ako tak pre vás bude usadzovanie dieťaťa vďaka otočnej základni za všetkých okolností hračka. Aj u autosedačky pre staršie deti nechýbajú najmodernejšie bezpečnostné prvky, ako je bezpečnostná pena Intelli-Fit a ďalšie. Maximálne pohodlie zaistí v autosedačke možnosť polohovania do piatich polôh vrátane umiestnenia do ľahu, ktoré patrí medzi úplne najlepšie na trhu, či nastavenie opierky hlavy do šiestich pozícií, s ktorou sa zároveň nastavujú ramenné pásy.

Produkty značky Joie, ktorá bola založená v roku 2011 v Anglicku, dodáva na slovenský trh firma Babypoint. Joie patrí v tejto chvíli medzi najpredávanejšie značky vo Veľkej Británii a ponúka svoje produkty vo viac ako 70 krajinách sveta. Za 11 rokov pôsobenia získala niekoľko uznávaných ocenení za bezpečnosť, praktickosť aj dizajn.

 

Viac informácií nájdete na webe, Facebooku, Instagrame.

 

 

 

28.7.2022 5:32| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist