Antikoncepcia

Ak nie je cieľom pohlavného styku splodiť dieťa, existuje rôzna antikoncepcia, ktorá tomu môže zabrániť. Najpoužívanejšia je hormonálna antikoncepcia a ochrana pomocou kondómu. Okrem toho existujú aj viaceré možnosti bariérovej ochrany u ženy. Viac...

Krvácam kvôli antikoncepcii

OTÁZKA TÝŽDŇA Štyri mesiace dojčím, beriem antikoncepciu Azaliu a skoro stále krvácam. Moja gynekologička mi povedala, že to tak budem mať stále, kým budem dojčiť. Že vraj mám „splašené hormóny“. Predpísala mi Utrogestan a Ascorutin, ale nepomohlo to. Dá sa s tým niečo robiť bez toho, aby som... Celý článok »

Antikoncepcia, cez ktorú spermie neprejdú!

V poslednom období sa otvorene diskutuje o možných rizikách spojených s užívaním hormonálnej antikoncepcie. Mnoho žien, ktoré túto formu ochrany proti počatiu nechcú alebo nemôžu používať, hľadajú iné, pre telo šetrné a pritom užívateľsky pohodlné... Celý článok »

Nepodceňujte antikoncepciu po pôrode

Aj vy máte kamarátky či známe, ktoré po pôrode otehotneli bez toho, aby vôbec dostali menštruáciu? Plynulý prechod zo šestonedelia do ďalšieho tehotenstva nie je v našich končinách žiadna výnimka potvrdzujúca pravidlo – a pretože nedochádza k... Celý článok »

Sterilizácia po dvoch cisárskych rezoch

OTÁZKA TÝŽDŇA Mám za sebou dva pôrody cisárskym rezom – prvý bol akútny pre odlučujúcu sa placentu, druhý bol plánovaný, prebehol pred pol rokom po neplánovanom tehotenstve. Premýšľam o možnosti sterilizácie. Mohli by ste mi opísať, ako... Celý článok »

Ženská sterilizácia: netreba sa obávať

Ste si isté, že viete, čo sa skrýva za slovom sterilizácia? Nežijete v zajatí mnohých poloprávd a mýtov, ktoré ho obklopujú? Vysvetlíme vám, ako a za akých podmienok sa vykonáva, pre koho je vhodná a aké sú jej výhody a nevýhody.  Celý článok »

Antikoncepcia? Áno, ale..

„Veľa dievčat, ktoré za mnou prichádzajú do ordinácie, žiada o antikoncepciu z jediného dôvodu – aby si medzi svojimi rovesníčkami nepripadali nemožne, keď nemajú v kabelke antikoncepčné pilulky,“ hovorí prim. MUDr. Jiří Šulc. Ich žiadosti preto... Celý článok »

Je dojčenie antikoncepcia?

Na mýtus, že dojčenie je bezpečná antikoncepcia, doplatilo už veľa žien. Preto je vhodné, aby sa žena na preventívnej prehliadke po skončení šestonedelia poradila so svojím lekárom o možnosti predchádzania tehotenstvu, ktorá jej bude najviac... Celý článok »

Antikoncepcia

Niektoré páry experimentujú aj s výpočtom plodných dní alebo s ešte oveľa nespoľahlivejšou metódou prerušovanej súlože. Pomerne presná je symptotermálna alebo hlienová metóda. V niektorých krajinách existujú aj abortívne tabletky, ktoré ukončia... Celý článok »

Naposledy navštívené