Krvácam kvôli antikoncepcii

OTÁZKA TÝŽDŇA Štyri mesiace dojčím, beriem antikoncepciu Azaliu a skoro stále krvácam. Moja gynekologička mi povedala, že to tak budem mať stále, kým budem dojčiť. Že vraj mám „splašené hormóny“. Predpísala mi Utrogestan a Ascorutin, ale nepomohlo to. Dá sa s tým niečo robiť bez toho, aby som musela prerušiť dojčenie?

shutterstock_758211856-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Názor odborníka:

Najčastejší nežiaduci účinok pri gestagénovej antikoncepcii (Azalia) je práve nepravidelné krvácanie. Ak krvácanie neustúpi približne po 3 mesiacoch užívania, potom je na mieste zvoliť inú metódu antikoncepcie.

Do úvahy pripadá napr. vnútromaternicové teliesko (najlepšie Mirena), bariérové metódy, lokálna antikoncepcia alebo, ak plánujete obmedziť či ukončiť dojčenie, klasická kombinovaná hormonálna antikoncepcia.


Odpovedala: MUDr. Klára Křížová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

Na tomto webe spracovávame cookies potrebné pre jeho fungovanie a analytiku, v prípade súhlasu tiež cookies na účely cielenie reklamy a personalizáciou reklám. K tomu využijeme partnerov pre sociálne médiá, inzerciu a analýzu. Viac informácií o nastavení cookies nájdete tu.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist