Naše dieťa podľa hviezd

„Náš malý je síce v znamení Leva, ale tá charakteristika na neho vôbec nesedí,“ hovoria často rodičia. A majú pravdu. Charakteristika Leva na dvojročného chlapčeka ešte dlho ani sedieť nemusí. „To je základná chyba, ktorá sa v astrológii traduje. Dieťa nie je Levom, keď sa narodí, dieťa sa ním má ešte len stať. Pomôcť dieťaťu, v tom je úloha i pre rodičov, prarodičov či učiteľov,“ vysvetľuje astrológ Robert Leo.

Tak čo vlastne je?

Bohužiaľ, často dochádza k zámene medzi slnečným znamením a ascendentom. „Pozícia Slnka pri našom narodení nám ukazuje, kam máme vo svojom osobnostnom rozvoji dôjsť. Napovie nám napríklad, na čo budeme mať prirodzene vlohy, inklináciu. Naopak, ascendent nám ukazuje, cez aký princíp duša vstúpila do tela, je to taká šablóna, ktorá diriguje skúsenosti duše, a to, akou formou vnímame svet,“ dodáva Robert Leo.

Čo znamenie, to iné vlohy

V každom slnečnom znamení by sme teda mali rozvíjať iné vlohy a talenty. Temperamentného Barana treba naučiť vhodne „vybiť“ a použiť jeho neskrotnú energiu. Blíženca treba naučiť empatickej, načúvacej komunikácii.

Čo potrebuje naše dieťatko?

Baran: Ako sa riadi formula jeden?

21. 3. – 20. 4.

Baranov by sme mali učiť kultivovanému ovládaniu sily, a to na všetkých poliach. Barani bývajú trochu unáhlení a temperamentní. S nepokojom a temperamentom ich môžeme naučiť pracovať, učiť ich, aby sa nevzdávali svojej sily (neupadali do pasivity), ani aby svoju silu vylievali nekontrolovane na svet (boli agresívni). Ukázať im múdre zaobchádzanie so životnou silou. Skvele môže poslúžiť šport.

Býk: Čo má cenu a čo nie?

21. 4. – 21. 5.

Býci potrebujú stabilitu. Takisto im veľmi prospeje, keď ich začneme zasväcovať do sveta hodnôt a učiť ich, ako sa s nimi narába. Býci by sa mali učiť vyznať sa nielen v hodnotách materiálnych, ale aj v hodnotách vzťahových. Sú to pôžitkári – vychutnávajú si zážitky všetkého druhu a vedia ich oceniť. Býkom určite starostlivo odovzdávajme i etické a rodové hodnoty.

Blíženci: Naozaj sa nedá nekomunikovať?

22. 5. – 20. 6.

Blíženci majú prirodzene skony ku komunikácii. To však neznamená, že naozaj vedia dobre komunikovať. Mali by sme styky nášho malého Blíženca s okolitým svetom aktívne rozvíjať a podporovať. Berte dieťa do škôlky, do piesku medzi deti a naučte ho narábať s modernými komunikačnými prostriedkami. Blíženec má tiež rád, keď sa niečo deje – pobyt na chalupe, návšteva kina či výlet – za to všetko vám bude vďačný.

Rak: Zvládanie emócií

21. 6. – 20. 7.

Raci sú veľmi vnímavé povahy, a preto potrebujú v rodinnom prostredí vidieť, ako sa s emóciami zaobchádza. Račiu citovosť treba brať vážne. Rozhodne im neprospeje ovzdušie kriku a divokých hádok. Raci sa aj radi starajú o druhých, preto ocenia napríklad domáce zviera, ktorému venujú svoju lásku a pozornosť.

Lev: Radosť zo života

21. 7. – 22. 8.

Lev potrebuje, aby mu rodičia ukázali, ako sa zo života radovať, ako otvoriť svoje veľkorysé srdce svetu. Nie príliš a nie málo – i Lev potrebuje zlatú strednú cestu. Lev potrebuje aj hru. Uvoľnená, radostná hra je výrazom životnej radosti. Leva by sme mali trochu viac chváliť, preto pre dieťa nájdite nejakú činnosť, niečo, za čo mu chválu, rešpekt a úctu budete môcť prirodzene prejavovať. Mimochodom, či máme srdce uzavreté, zistíme podľa toho, že nenájdeme nič, za čo druhého oceniť, pochváliť, pohladiť.

Panna: Poriadok

23. 8. – 22. 9.

Netrápte Panny chaosom a nevypočítateľnosťou. Panna potrebuje jasnú štruktúru a veci na svojom mieste, má rada svoje prostredie a svoje zvyky. Iste neuškodí, keď ju budeme učiť, ako to urobiť, aby sa cítila príjemne za nových okolností. Život sám osebe bude Pannu dosť stresovať, preto jej doprajme komfort aspoň doma a ukážme jej, ako sa cítiť pohodlne aj inde.

Váhy: Pravidlá vzťahov

23. 9. – 22. 10.

Váhy ocenia, keď ich budeme učiť rovnováhe vo vzťahoch. Váhy majú tendenciu uhladzovať a harmonizovať vzťahy, i tie, do ktorých ich nič nie je. Rodičia by mali malé Váhy naučiť, ako sa vo vzťahoch udržuje rovnováha, do akých vzťahov majú právo zasahovať a do akých vzťahov už nie. Rodičia by mali Váhy viesť aj k tomu, aby sa vedeli jasne rozhodnúť. Niekedy totiž môžu zohľadňovať všetky hľadiská a nie sú schopné povedať jasné áno alebo nie.

Škorpión: Otvorená komunikácia

23. 10. – 22. 11.

Deti Škorpiónov musíme učiť otvorenej komunikácii. Škorpióni sa vedia perfektne dostať k jadru veci a niekedy túto vlastnosť zneužívajú. Mali by sme dieťa viesť k tomu, aby jasne povedalo, čo chce, bez okolkov a nátlaku. So Škorpiónmi by sme nemali hrať „koaličné hry“. Vety typu: „Teraz sa dohovoríme spolu a potom to povieme oteckovi,“ sú pre škorpióniu rodinu nebezpečné. Škorpióni radi prichádzajú veciam na koreň. Sú veľmi hĺbaví, často sú to malí detektívi. Určite ich poteší spoločné hľadanie odpovedí na najrôznejšie otázky.

Strelec: Duchovno

23. 11. – 21. 12.

Strelci potrebujú rozmach a slobodu. Majú vzťah k hlbšiemu vnímaniu reality a je dobré ich v tom podporovať. Dosť často však inklinujú k myšlienke, že našli jedinú správnu pravdu. Mali by sme ich preto viesť k poznaniu, že pravda môže mať rôzne podoby a že je dobré najskôr počúvať a snažiť sa porozumieť, než nejaký názor či skúsenosť odsúdime, odmietneme.

Kozorožec: Vľúdnosť

22. 12. – 20. 1.

Poriadok, štruktúra – to bude robiť dobre Kozorožcovi rovnako ako Panne. Niekedy pre to bude dokonca vyvolávať rozbroje. Kozorožec sa potrebuje naučiť, že udržiavanie poriadku ide ruka v ruke s vľúdnosťou k ostatným a že všetky požiadavky možno predniesť slušne a pekne. Kozorožci podávajú v neskoršom živote ohromné výkony, a preto by sme ich mali už odmalička učiť, že život nie je len plnenie povinností, ale aj radosť a užívanie plodov práce. Ak budete ku Kozorožcovi menej kritický ako rodič, bude neskôr väčší Kozorožec menej kritický k svojmu okoliu.

Vodnár: Ja sám

21. 1. – 18. 2.

Základnou charakteristikou Vodnára je nápaditosť, nezávislosť a originalita. Práve v týchto líniách je dobré vaše dieťatko rozvíjať a učiť ho múdrym cestám originality a nezávislosti.
Často by mali zaznievať vety ako „Povedz, čo by si chcel“ či „Urob to po svojom“. Vodnár môže mať zároveň problémy s vyjadrovaním vrelých emócií. Mali by sme mu svojím príkladom ukazovať, ako vyzerá citová vrelosť.

Ryby: Ak prežiť štruktúru a poriadok

19. 2. – 20. 3.

Ryby, či už tie malé, či veľké, majú dosť často problémy so štruktúrou a poriadkom. Pre Rybu býva komplikované detailne plánovať či byť niekde včas, a preto by sme tieto vlastnosti mali malej Rybe vštepovať. Nadávaním a kritikou sa nič nevyrieši. Rybu by sme mali napríklad poveriť starostlivosťou o nejakého domáceho miláčika. Poriadok, ktorý sa skrýva v pravidelných prechádzkach, kŕmení a cvičení, dieťaťu pomôže osvojiť si základy pravidelného režimu. Ryby bývajú dobre obdarené tvorivými nápadmi, fantáziou. Je dôležité udržiavať rovnováhu medzi nárokmi na štruktúru a poriadok a priestorom na snivosť, pocitovosť, intuíciu.

Znamenie napovie

„Dieťa je nám dané, aby sme sa spoločne vyvíjali. Vždy je to výzva,“ hovorí astrológ Robert Leo. Astrológiu môžeme využiť aj v momente, keď riešime s dieťaťom problém. „Dieťa sa narodilo v určitom znamení, a tak rodič by si mal položiť otázku: Ako ja ‚žijem‘ toto znamenie? Ako ja rešpektujem vo svojom živote vlastnosti daného znamenia? Rodičia často zistia, že oblasť, ktorú znamenie dieťaťa prináša, vo svojom vlastnom živote zvládajú s ťažkosťami alebo dokonca vôbec. Zistia, že v nich dieťa oslovuje nejakú stránku osobnosti, ktorú ešte sami nezvládajú. A to je ten spoločný rast, ktorý nám dieťa prináša,“ vysvetľuje astrológ Robert Leo.

Na Babywebe tiež nájdete:

Horoskopy pre bábätká
Čo vie astrológia?
Prvý rok života, rok najbúrlivejších zmien
Ako vychovávať dieťa?
Máte doma nadané dieťa?

Viac o téme: detidieťarodičia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist