Vyrobte si s Mackou veselú veľkonočnú dekoráciu

Veľká noc tento rok pripadla na posledný marcový víkend, a tak budeme radi, keď zoženieme niekoľko prvých výhonkov žihľavy do veľkonočnej plnky. Zeleň by sa rada drala za slniečkom, ale počasie tohto mesiaca mu to nie a nie dovoliť. Čo by to však bolo za Veľkú noc bez zelenej dekorácie?

Veľkonočné sviatky a symboly jari a zrodenia patria k sebe – aby sme si užili síce otrepané, ale v tomto prípade viac než trefné klišé – ako vajce vajcu. Vajíčko ako zárodok života k jarným sviatkom patrí rovnako ako kuriatka, zajačiky, barančeky, zelené výhonky obilia či iných rastlín.

Dnes vás naučíme vytvárať veselú jarnú dekoráciu, ktorú nemusíte ukryť hneď po Veľkej noci, pretože je univerzálnejšia a izbu vám môže zdobiť aj dlho po sviatkoch.

Pri výrobe sa zoznámime s novým materiálom, tzv. machovou gumou – MOOSGUMMI. Ak si myslíte, že ju nepoznáte, stavila by som sa, že len neviete, že ju už máte doma v rôznych podobách – napríklad ako lepiace zvieratká v kúpeľni či ako pomôcku na plávanie.

Dá sa kúpiť v každom lepšie zásobenom papiernictve buď po jednotlivých farebných hárkoch, alebo v súprave. Tak ako pri ostatných materiáloch, najjednoduchšie nakúpite na internete, kde si môžete vybrať podľa vkusu a tiež podľa ceny. Môžete dokonca kúpiť rôzne výseky a používať ich ako dekorácie.

My si dnes z moosgummi vyrobíme zapichovadlá so kvetináčov. Oproti obyčajnému papieru sú odolnejšie, majú sýtejšie farby a vďaka vrstveniu pôsobia krásne trojrozmerne.

Budeme potrebovať:

farebné hárky moosgummi, taviacu lepiacu pištoľ, ceruzku, nožnice, špajle, tenké permanentné fixky a drôtik

Postup:

1. Najskôr si nakreslite základný tvar zapichovadla (nebojte sa používať šablóny) a všetky ďalšie súčasti z iných farieb.

2. Všetky časti vystrihnite.

3. Vystrihnuté diely poskladajte na seba a postupne ich zlepte taviacou lepiacou pištoľou.

4. Permanentnými fixkami domaľujte detaily.

5. Nakoniec prilepte špajľu a lepidlo nechajte vychladnúť.

Mackine tipy:

  • Práca s taviacou pištoľou je jednoduchá, ale buďte opatrní, tekuté lepidlo je horúce a nepríjemne páli na prstoch.
  • Úplne vám postačí najobyčajnejšia lepiaca pištoľ – tá moja stála okolo 3 eur a rozhodne sa doma zíde.
  • Ak neviete kresliť, nehanbite sa pohľadať šablóny na internete – ak hľadáte medzi obrázkami, určite hneď narazíte na to, čo potrebujete. Zadajte do vyhľadávača obrázkov napríklad slová motýľ, šablóna alebo ich ekvivalenty v angličtine či v inom svetovom jazyku.
  • Veľmi vhodné sú detské maľovanky – či už papierové, alebo tie na internete. Ponúkajú širokú škálu šablón pre vaše tvorenie.
  • Na dotvorenie zapichovadiel môžete použiť ďalšie detaily, ako sú nalepovacie očká (dajú sa kúpiť aj v papiernictve), drôtiky, brmbolce, pierka, gombíky, korálky atď.

Veselú Veľkú noc!
Vaša Macka


foto: Jiří Černý

Pozrite a vyskúšajte si aj ďalšie naše tvorivé tipy:

Viac o téme: zárodok

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist