Čo s detskými trofejami?

Každý rodič je pyšný na úspechy svojho dieťaťa, či už to je prvý obrázok, ktorý nakreslilo samo, medaily z cyklistických pretekov alebo tretra, v ktorej vyhralo svoje prvé preteky. Za celý život takých pokladov človek nazhromaždí veľa a čoskoro by nimi bol zavalený. Čo teda s nimi?

dite-kresli_profimedia-0267384037-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Podľa štatistík končia výkresy najčastejšie na chladničke a medaily zase zavesené na kľučke dverí, ráme postele alebo na lampičke. Stanú sa tam len lapačmi prachu a čoskoro zabudnete, pri akej príležitosti dieťa obrázok namaľovalo alebo za čo tú medailu získalo. A často sú práve tieto trofeje tiež prvé na rane, keď vás chytí upratovací amok. Čo tak skúsiť to inak a dať im nový šmrnc?

Ozdoba domácnosti

Skúste na vhodnom mieste natiahnuť šnúrku s štipce, získate tak krásnu stále sa meniacu domácu galériu. Môžete tiež jednu stenu v domácnosti premeniť na obrovskú nástenku. A niektoré trofeje môžete dať zarámovať. Je to teraz v kurze a podľa slov Petra Matějíčka z dizajnového štúdia Frame-it.cz už nie ste limitovaní veľkosťou rámovaného predmetu. „Problém niečo zarámovať v podstate neexistuje. Rámujú sa golfové loptičky, medaily, pamätné brnkadlá, prvé detské topánočky, športové dresy, LP platne, ale aj celé gitary,“ prezrádza Matějíček. S vhodným rámom získate jedinečný a úplne osobitý dizajnový doplnok. Matějíček tiež pripomína, aby ste nezabudli trofeje označiť patričnými štítkami, tak bude každý hneď vedieť, čo trofej znamená.

S trochou šikovnosti možno z detských výtvorov urobiť aj praktické veci. Obľúbený obrázok budete mať stále na očiach, pokiaľ z neho nedáte urobiť napríklad podnos. Stačí na to fotorám. K jeho lištám prirobte pekné úchytky a je to. Keď vás motív omrzí, stačí ho pod sklom vymeniť. Môžete tak mať originálny servírovací podnos pokojne každý mesiac. Niektoré výtvory môžete zalaminovať a mať tak vždy nové prestieranie. Kresbu takisto môžete preniesť napríklad na hrnček.

Prečítajte si tiež:

Dosky, škatule, kufor

To je asi najbežnejší spôsob, ako trofeje uchovať. Môžete mať na každý druh trofeje jednu a tam dávať všetky, potom však budete čoskoro zavalení hromadou papiera alebo sa môžete skúsiť s dieťaťom dohovoriť a za každé obdobie schovať len určitý počet vybraných výtvorov.

Každé dieťa môže mať svoju škatuľu a vy tam môžete pridať napríklad prvé topánočky, fotku z ultrazvuku, obľúbeného plyšáka, prvý vypadnutý zub a ďalšie veci, ktoré si chcete pripomínať. Keď raz budú deti dospelé, môžete stráviť krásne popoludnie pri prezeraní ich pokladov.

Elektronicky naveky

Pokiaľ však ste zarytou odporkyňou hromadenia, hoci aj pamätných vecí, nie sú vyššie uvedené spôsoby pre vás ideálne. V dobe moderných technológií však aj vy môžete mať pamiatku na prvý obrázok svojho dieťaťa. Výtvory detí skenujte, foťte a schovávajte si ich v počítači. Pre každé dieťa môžete vytvoriť samostatnú zložku a v nej výtvory triediť ďalej napríklad podľa veku.

A aby ste na šikovnosť svojich detí nezabudli, vytvorte si z nich prezentáciu, ktorá vám poslúži napríklad ako originálny šetrič obrazovky alebo môžete mať každú chvíľu iné pozadie pracovnej plochy. Alebo môžete pekným obrázkom jednoducho potešiť napríklad tetu v Amerike.

Viac o téme: detidieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist