Majka v 18. tt – Veľké brucho

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Za posledné dni sa mi oveľa zväčšilo brucho. V tomto týždni majú bábätká asi 15 cm, takže keď si to vynásobím dvoma, je to už dosť citeľné. Brušné svaly sa mi rozpínajú a ťahá ma celé brucho, hlavne keď chodím uvedomujem si gravitáciu.

img_20171022_162506-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Začala som rozmýšľať nad podporným pásom, ktorý mi bude pomáhať držať bruško bez toho, aby sa mi tak namáhala koža a chrbát. Dokonca je možné si tento pás od lekára nechať predpísať a poisťovňa ho preplatí. Začínam mať troška strach čo sa týka zmien na mojom tele, hlavne teda to bruško, či bude zase raz také ako pred tým, pružné a hlavne bez strií. Každý deň sa natieram rôznymi prípravkami proti striám, aj kokosovým olejom, jem vitamíny a masírujem pokožku.

Som zvedavá ako bude vyzerať moje tetovanie, či bude mať pôvodný tvar, alebo to bude chcieť nejakú tú prerábku. V každom prípade sa snažím mať krásne bruško aj pitným režimom a zdravou výživou. Tento môj zdravý režim je vidieť aj na mojich vlasoch, ktoré sú oveľa lesklejšie a hustejšie a tiež na nechtoch, ktoré sú konečne tvrdšie a zdravšie.

Musela som si kvôli brušku nakúpiť veľa nového oblečenia, hlavne keď ide už zima a treba sa poriadne obliekať. Tehotenské rifle sú mi veľmi nepohodlné, takže niekedy nosím aj dvoje legín naraz. Keď som si skúšala v obchodoch šaty ktoré sa mi páčili, vôbec na mne už nevyzerali dobre. Vo všetkom si začínam pripadať ako sud. Áno, tehotenské bruško je celkom roztomilé, ale keď si predstavím ako bude vyzerať moje brucho v ôsmom mesiaci s dvojičkami mám troška obavy či vôbec prejdem cez dvere.

Opuchnuté nohy

Po novom keď sa niekam obúvam zisťujem, že mi začínajú byť malé topánky. Moje nohy začínajú vyzerať dosť smiešne, hlavne prsty na nohách ktoré mám aj tak dosť krátke, sú teraz skôr širšie ako dlhšie. Zimné topánky spred roka zrejme už túto zimu nevynosím. Myslím že túto zimu vlastne ani nikam nebudem chodiť, pretože už teraz ma po chvíľke chodenia bolia celé lýtka a hlavne chodidlá. Zatiaľ vážim len 57 kg, no cez zimu to už bude podstatne viac, hlavne keď mi už konečne začalo viac chutiť jesť. Chúďatká moje nohy.

Čítajte tiež:

Bábätká

Na poslednom sone sme zistili, že chlapček je o niečo dlhší ako dievčatko, ale dievčatko je zase o niečo ťažšie. Keďže nie sú rovnakého pohlavia s určitosťou vieme, že sú dvojvaječné, to znamená že sa až tak na seba nemusia podobať. Často si predstavujem ako budú asi vyzerať. Ja som tmavá, mám tmavé oči aj vlasy a môj muž je blonďák s krásnymi modrými očami, na ktoré ma mimochodom úplne dostal. Môže sa stať že jedna dvojička bude po mne a jedna po ňom a to im nikto neuverí že sú dvojičky.

Tento týždeň už krásne cítim pohyby, raz sa hýbe jedno, inokedy druhé, niekedy naraz. Je to stále slabučké, ale už dosť silné na to, aby to cítil aj môj muž keď si priloží dlaň na brucho. Bábätká už počujú, tak sa k nim prihovárame. Je to milé keď im môj muž rozpráva somariny, ešteže mu nerozumejú. Minule sa dokonca začali obe naraz hmýriť keď sa v dome ozval hlasný zvuk a dokonca aj keď som sa inokedy zľakla, tiež hneď reagovali. Je to úžasné že ich už tak cítim. Keď sa pohnú prestanem sa nachvíľku hýbať a ostanem v kľude aby som ich lepšie cítila a nevyrušila.

Pomaly sme začali s výberom dvojkočíka, ktorý vôbec nie je ľahké vybrať. Nehovoriac o tom, že určite s tým kočiarom nevojdem do žiadneho obchodu, autobusu a možno ani výťahu, pokiaľ nebude nákladný. Kočiar s vaničkami vedľa seba je moc široký a neprejdeme ani cez žiadne dvere a kočiar s vaničkami za sebou je moc dlhý a to zase nevojdeme do výťahov a nezvládneme niektoré ostrejšie zákruty. Ešte šťastie že je na internete veľa stránok pre mamičky s dvojičkami, kde sú užitočné rady či už pre kúpu kočiara, zariaďovania izbičky, kojenia a podobne. Fajn je, že  mám ešte pár mesiacov čas na výber kočíka a zariaďovanie izbičky a všetko si môžem ešte v kľude premyslieť.

Majka


Majka je v 18. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

24.10.2017 3:26| autor: Redakcia Babywebu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist