Obuv pre tehotné ženy

Špeciálnu obuv určenú tehotným ženám by ste v predajniach hľadali márne. Preto smelo vyberajte podľa vlastného vkusu a nárokov na pohodlnosť presne tak, ako ste boli zvyknuté doteraz. Pri nákupe topánok sa môžete okrem svojich vlastných požiadaviek riadiť aj nasledujúcimi odporúčaniami.

Podpätok by mal byť nízky a široký, aby ste mali stabilný a pevný krok. Samozrejme, občas stretneme mamičky, ktoré nosia aj vo vysokom stupni tehotenstva lodičky s ihličkovými podpätkami. Rozumné to však nie je. Podľa niektorých odborníkov sú vysoké a tenké podpätky v tomto období skôr prejavom hazardu a nezodpovednosti ako dôkazom toho, že dokážete byť elegantná a zachovať si gazelí krok v každej situácii.

Topánky by nemali byť vpredu špicaté, ale zaoblené, aby netiesnili prsty. Mali by nožnej klenbe zaisťovať dostatočnú podporu a chrániť pred pošmyknutím. Ideálna je teda protišmyková úprava podrážky. Topánky majú nohám poskytovať spoľahlivú oporu.

Najlepšia je obuv na suchý zips, pretože v pokročilom štádiu tehotenstva nie je také jednoduché zohýbať sa a zaväzovať si šnúrky. Odporúča sa kupovať topánky o jednu veľkosť väčšie, a to preto, že tehotné ženy často bojujú s opuchmi nôh.

S obuvou súvisia aj ponožky a pančucháče. Ponožky by mali obsahovať čo možno najväčší podiel bavlny. Vhodné je zabezpečiť si aspoň niekoľko párov takzvaných zdravotných ponožiek, ktoré nemajú také pevné gumičky, teda nohy nepriškrcujú. Výber je veľký. Na podkolienky radšej zabudnite, zhoršujú odtok krvi z dolných končatín a podporujú tvorbu kŕčových žíl.

Naopak, veľmi vhodné sú špeciálne pančucháče, ktoré poskytujú oporu vášmu brušku a zároveň spoľahlivo chránia pred prechladnutím.

12.5.2009 12:18| autor: Kateřina Bártová
Viac o téme: nohytehotnéženy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist