Majka v 16. tt – Najkrajšie obdobie v živote

TEHUL’KA LIVE! Majka Jedného dňa, tesne po štátniciach, keď som po dlhom čase pocítila pokoj na duši, som si v práci objednala na obed hovädziu sviečkovú na kôprovej omáčke. To bola asi najdivnejšia vec akú som za posledný čas spravila, keďže ja mäso vôbec ale vôbec nemusím a tobôž nie hovädzie.

majka-16-tt-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Toto bol prvý signál, že niečo už nie je tak ako doteraz. Začala som stále niečo jesť, v kancelárii na stole som mala samé jedlo a do niečoho som musela stále zobkať. Môjho muža začali svrbieť bradavky a začalo mu bývať zle od žalúdka a potom nás to napadlo – asi čakáme bábätko.

Najprv som to brala len tak a moc som tomu nechcela veriť, pretože som nechcela zažiť ďalší mesiac sklamanie, no keď som si spravila test a boli tam dve čiaročky, bolo to jasné. Skoro ráno som utekala s plačom, smiechom a ocikaným testom do postele k mužovi mu oznámiť že bude tatinko a tak sa začalo naše najkrajšie obdobie v živote.

Čítajte tiež:

Problémy v tehotenstve? Záleží na pohlaví dieťaťa!

Chcem si vypočítať termín pôrodu alebo Ako dlho trvá tehotenstvo

Vitamíny a minerály prospešné v tehotenstve

2 v jednom

O pár týždňov neskôr, na druhom ultrazvuku mi doktor povedal: „Budete to mať dva v jednom“. Hhhhh???? Vôbec som nerozumela čo mi tým chce povedať. Ani vo sne by mi nenapadlo, že sú vo mne dve bábätká. Úžasný pocit šťastia ma vtedy zalial a hreje ma stále. Každé ráno vstávam s tým, že budeme mať dve deti. Stále si ich predstavujem, aké budú malinké keď sa narodia, ako im budú voňať hlavičky, ako sa budú medzi sebou rozprávať svojou vlastnou rečou. Niekedy si pripadám ako na ľahkých drogách, stále sa usmievam, motám, všetko mi padá, rozbíjam veci, narážam do nábytku. A hlavne stále niečo zabúdam.

Obdivujem maminky ktoré sa počas tehotenstva dokázali učiť na štátnice, pretože ja nie som schopná si ani zapamätať kde som dala mobil a či som už jedla obed. Zvaľujem to na tehotenské hormóny a môj muž sa to všetko snaží s pokojom prehliadať, aj keď občas už na mňa pozerá jak na úplného ehm… Táto moja eufória mi pomáha zvládať tehotenstvo aj po fyzickej stránke.

Keďže sa mi maternica zväčšuje oveľa rýchlejšie aby mali dve detičky dosť miesta, tak ma dosť často pichá, bolí, tlačí a čo je najhoršie sú kríže. Tie niekedy tak bolia, že sa neviem obrátiť v posteli, alebo sa po niečo zohnúť. V práci som dala výpoveď a oddychujem tak často ako sa dá. Veľa sa snažím ležať aby som odľahčila chrbticu, ale nie vždy mi to ide. Pozná to každá žena, treba navariť, upratať, oprať a  obzvlášť keď prerábame dom. Proste len tak ležať a pozerať sa na ten bodrel okolo, to predsa nejde…

V noci idem asi tak tri až štyri krát na malú. Na druhej strane som vďačná za to, že som nemala skoro vôbec nevoľnosti. Bolo mi zle asi tak dva týždne dokopy ale nikdy nie tak, že by som vracala alebo bola mimo. Teraz som už v 16. týždni a teším sa na najbližšiu návštevu doktora, ktorá je síce až o štyri týždne, ale ubehne to ako voda. Ani neviem ako a o chvíľku sme v polovici. Som naozaj veľmi šťastná, že mám tu česť zažívať tento obrovský zázrak.

Majka


Majka je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist