Majka v 35. tt – Všetko graduje

ento týždeň – ako inak – sme opäť skoro celý strávili u lekárov. Absolvovali sme ďalšie vyšetrenia ohľadom cholestázy, predoperačné vyšetrenia, interné, ekg, rizikovú poradňu vrátane sledovania prietokov a ultrazvuku a stery na streptokoka, ktoré sú pred pôrodom povinné.

befunky-collageq.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Našťastie všetko je v poriadku, detičky sa majú dobre, dievčatko má plus mínus 2.3 kg a chlapček 2,4 kg a nejako sa moc nechystajú von. Za to ja už čakám len na to kedy to príde. Keď som si ľahla na stôl a lekár mi išiel spraviť sono, tak sa aj so sestričkou začali smiať že mám brucho ako ťava dvojhrbá, chlapček sa mi totiž vydul na strede brucha a dievčatko na boku, takže tie dve moje hrčky vyzerali dosť komicky.

No mne to už taká sranda nepríde, nosiť dve polmetrové deti. Dá to poriadne zabrať a najmä keď skoro každý druhý deň strávim chodením po doktoroch a všade čakám pol dňa a podotýkam že som v deviatom mesiaci s dvojičkami. Našťastie čo sa týka cholestázy, tak lieky mi zabrali a hodnoty žlčových kyselín mi klesli do normálu. Pečeňové hodnoty mám stále trochu zvýšené, ale to je už ku koncu tehotenstva normálne.

Čítajte tiež:

Už len týždeň a nejaké drobné

Keď si to takto poviem, že za pár dní už budeme s mužom naše deti držať v náručí a počuť ich hlásky, cítiť ich vôňu, tak ma od vzrušenia začne bolieť brucho. Veľmi sa na ne teším, už aby to bolo. Posledné dni mi pripadajú nekonečné, no kedy ubehlo tých deväť mesiacov, to netuším.

Príde mi to ako minulý týždeň keď som za mužom utekala do postele s ocikaným papierikom a za pár dní je to fakt tu. Stále sa prehrabávam v skrini s detskými vecičkami a rozmýšľam nad tým, či máme pre ne všetko, či nám nič nechýba, či netreba ešte niečo dokúpiť, doobjednať. Čím ďalej tým viac sme s mužom nervózny z blížiaceho sa pôrodu, teda vlastne sekcie.

On sa veľmi bojí o mňa a o dvojičky a ja dúfam že ho pri čakaní počas operácie neklepne. No hlavne dúfam že všetko rýchlo a hladko prebehne a detičky budú krásne a zdravé a spokojné. Celé tehotenstvo sa môj muž tak pozorne o mňa stará, bojí sa o mňa, všetko so mnou prežíva a všade ma sprevádza. Neviem si pri sebe lepšieho muža ani predstaviť, on je pre mňa ten pán dokonalý. Najlepšie na tom všetkom je, že ho teraz budem mať doma ešte v dvoch ďalších kópiach. Veľmi ma baví keď začne robiť opičky a keď si predstavím že to budú naše deti odkukávať od neho, to bude doma kopec srandy.

Tieto posledné dni sa snažíme ešte čo najviac spať, teda pokiaľ zase nesedíme niekde v čakárni, pretože keď sa vrátim z pôrodnice, to bude dokolečka už len kŕmenie a prebaľovanie. Môj muž pomaličky začína vybavovať oslavu narodenia dvojičiek, takže ešte do pôrodu musíme stihnúť objednať nejaké priestory, jedlo a veľa alkoholu a dokiaľ ja budem s bábätkami ležať v nemocnici, rodina s kamošmi budú oslavovať príchod našich detičiek a prežívať  tú eufóriu s nami. Už vidím ten bengál…

Majka


Majka je v 35. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

21.2.2018 2:44

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist