Majka ve 28. tt – Nový rok

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Tak a je tu nový rok. Všetko v novom roku už bude iné, v mojom živote nastali obrovské zmeny a ja sa veľmi teším na všetko čo nás čaká.

befunky-collageq.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Medzi sviatkami som poobjednávala ešte postieľky pre dvojičky, matrace, chrániče na matrace, celú výbavu do pôrodnice pre mňa aj pre dvojičky a výbavu na doma, od vaničky na kúpanie cez odsávačku soplíkov až po plienky a už len čakám kedy začnú  u nás vyzváňať kuriéri.

Ani som netušila koľko všelijakých drobností budú takí malí novorodenci potrebovať, ešteže je to všetko na internete rozpísané do detajlov aj pre nás neskúsené mamičky. Tak a už len dokončiť malovku v izbičke, poskladať postieľky, oprať vecičky a pobaliť tašku do pôrodnice a môžeme v pokoji domácom čakať kedy sa moje malé hrčky vypýtajú na svet.

Tento týždeň ma ešte čaká upratovanie, ale nakoľko som už celá ťarbavá a všetko mi dlho trvá, tak sa ani moc do toho nehrniem. Bola u nás totižto silvestrovská žúrka a ja som odvtedy akurát tak umyla riad. Proste si musím priznať že už nie som taká šikovná ako pred pár mesiacmi.

Moje nohy opuchli a pri dlhšom státí ma bolia. Oveľa častejšie sa mojim hlavným pôsobiskom v dome stáva gauč. Môj muž sa o mňa pekne stará, stále sa ma pýta či niečo nepotrebujem, či mi niečo nechýba a vidím na ňom že je v takom malom napätí, že fakt to každú chvíľku môže prísť, hlavne keď zbadá na mojom bruchu ako sa už dvojičky vedia ukázať.

Čítajte tiež:

Kto je kto

Už vieme podľa tvarov hrčiek určiť, ktorá časť telíčka to môže byť a podľa miesta kde sa objaví vieme, ktoré bábätko sa práve jaší. Niekedy je to veľká hrča a to vieme že je zapretý chrbátik alebo hlavička a niekedy len také mini hrčky prebehujú hore dole a vtedy vieme že to sú ručičky a nožičky.

Je to fascinujúce, dopriala by som aspoň na hodinku ten pocit že sú vo mne dve detičky aj môjmu mužovi, aby si vedel aspoň predstaviť aké to je. Myslím že takto keď to len vidí zvonka je ukrátený o ten krásny pocit. Ale som rada že sa to deje práve mne, je to taký náš dvojitý zázrak.


Majka je v 28. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

3.1.2018 3:37

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist