Majka v 25. tt – Glukózový test

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Medzi 24. a 28. týždňom tehotenstva je treba zúčastniť sa tohto nevyhnutného testovania. Dlho mi trvalo kým som našla voľný termín u nejakej diabetologičky, no nakoniec som predsa len našla a išla som teda na to.

majka-tehotenske-reklama-063-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Glukózový test som robila deň po Mikulášovi, takže som sa troška obávala čo mi pani doktorka povie, keďže deň pred tým som pojedla asi kilo sladkostí. Našťastie výsledky nemala hneď v ten deň, v labáku si dávajú načas.  Doteraz ich neviem, ale myslím si, že nakoniec je aj tak všetko v poriadku. Bolo to však dosť namáhavé testovanie.

Ráno na siedmu hodinu som musela prísť k doktorke nalačno s ranným močom. Samozrejme čakáreň bola preplnená podľa mňa už od piatej rána, ale chvalabohu mňa zobrala hneď ako som zaklopala. Zobrala mi krv a dala mi vypiť 75 g glukózy s troškou citrónu. To pre mňa nebol problém, ja som na sladké ako osa, kľudne by som zvládla ešte jeden pohár. Ale nie, srandujem, po chvíľke som myslela že vyskočím z kože a moje dvojičky tiež. Kázala mi vrátiť sa o hodinku s ďalšou vzorkou moču a samozrejme nič nejesť.

Išla som teda k mamine, ktorá býva kúsok od polikliniky a o hodinku som sa vrátila tak, ako kázala. Odovzdala som ďalší moč a znovu mi zobrala krv a povedala že o hodinku mám prísť znova s močom a celé si to zopakujeme. Tak som išla znova k mamine, to som už začala pociťovať že mi cukor v krvi prudko klesá, tak som začala byť unavená a troška nervózna a jasné že hladná. Po hodinke som znova zobrala vzorku moču a išla som späť. Opäť mi doktorka vzala krv a pochválila ma, že na to že čakám dvojičky mám pekné malé bruško.

No mne sa teda malé nezdá, ale bola som rada za kompliment. No najviac som bola rada že už to mám za sebou, pretože byť skoro štyri hodiny nalačno s výkyvmi cukru teda nie je sranda. Utekala som hneď domov a poriadne som sa najedla, čo bola chyba, pretože potom sa mi nedá ležať ani sedieť pretože deti mi tlačia na žalúdok a žalúdok na deti a tak som teda začala upratovať nech mi troška vytrávi. Potom som zaspala ako bábätko a tie dve malé potvorky v brušku sa zobudili.

Psychofyzická príprava

Na Mikuláša sme ráno vstali a našli si v čižmách sladké prekvapenia. Cítila som sa ako malé dieťa, ale môj muž je veľkým zástancom tradícií, takže kvôli nemu niekedy robím aj pre mňa čudné veci. Hneď ráno sme mali cvičenie na profylaxii, kde sme išli spolu. Bola to naša druhá spoločná hodina. Prvú hodinu s partnermi považoval môj muž za stratu času, pretože to bola väčšinou len teória a skonštatoval, že veď to si mohol prečítať aj doma, ale táto druhá hodina bola dôležitejšia.

Pani nám ukazovala ako nás má tatinko počas prvej doby pôrodnej podopierať, masírovať, ako má s nami „tancovať“ a ako to všetko máme nacvičovať doma, pretože keď príde na lámanie chleba tak väčšina párov zabudne čo majú robiť. Podotkla, že dôležité je sa naučiť počúvať aj cez bolesti a vykonávať presné príkazy, čo mamičky nevedia a napriek pritakávaniu na sestričkinu otázku: „rozumiete?“ Vôbec nerozumejú a ani nepočúvajú. Takže treba cvičiť nie len fyzicky, ale aj psychicky. Na cvičení mali všetky mamičky okrem jednej so sebou aj ockov, takže myslím že aj to troška presvedčilo môjho muža aby išiel so mnou.

Musím povedať, že všetci tatinkovia sa veľmi snažili a tak  jemnúčko a nežne všetko robili podľa pokynov, aby maminkám neublížili, až mi to niekedy prišlo vtipné. Ale bolo to naozaj milé a obdivujem tatinkov, že sa tak odhodlane do toho pustili s nami, predsa len oni necítia čo práve bábätká robia a ako sa maminky cítia a preto majú väčší rešpekt voči všetkému čo spolu robíme. Chvíľkami som zazrela na ich tvárach zmätené pohľady, ale nakoniec sme sa všetci dobre zabávali. Klobúk dole tatinkovia ktorí sa zúčastňujete, maminkám tým naozaj veľmi pomáhate.

Čítajte tiež:

 3D sono

V ten deň sme spolu absolvovali ešte jeden krásny zážitok. Videli sme naše detičky. Sú také nádherné. Ešte nemali otvorené očká, ale videli sme ako sa hýbu, ako otvárajú pästičky a ako krivia obočie. Asi sa im nepáčilo že si ich toľko obzeráme. Na fotkách sme skonštatovali, že chlapček je úplne po tatinovi a dievčatko má troška zo mňa, ale moji bratia na to povedali že obidvaja sú „celý otec“.

Už majú vyvinuté rysy dostatočne na to, aby sme to vedeli porovnať. Sú rozdielne, chlapček má širší noštek aj tváričku a dievčatko má úzku tváričku a menší nos. Tak veľmi som si želala mať syna, ktorý bude presne taký istý ako môj muž a aj sa mi to splnilo. A krásna malá princezná je zázračný bonus k tomu. Bola som neuveriteľne šťastná keď sme od doktora odchádzali a presne vtedy sa spustil o ulicu ďalej ohňostroj, tak to už bolo ako z gýčového filmu

Bol to zase jeden zázračný týždeň plný krásnych emócií a už sa teším na ďalší.

Majka


Majka je v 25. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

12.12.2017 3:55

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist