Majka v 26. tt – Keď začnete cítiť, že sa blíži posledný trimester s dvojičkami

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Keď čakáte dvojičky, máte pocit že ste v treťom trimestri už asi tak od dvadsiateho týždňa. Všetko sa deje oveľa skôr a hlavne rastiete oveľa rýchlejšie. Pre mamičku je všetko náročnejšie. A ako pociťujem osobne ja, že sa blížim do poslednej tretiny?

majka-tehotenske-reklama-035-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Tak napríklad som začala svoje bruško používať ako stôl. Keď mi niečo spadne na zem, radšej to odkopnem niekam kde to nie je vidieť, než by som sa mala po to zohnúť a to aj napriek mojej posadnutosti poriadkom. Strihanie a lakovanie nechtov na nohách, nehovoriac o holení sa, je pre mňa asi taký level ako dostať sa na Jupiter. Sem tam sa stane že mi cvrkne pri poriadnom kopanci do mechúra a tiež si na to musím dať pozor keď kýchnem alebo zakašlem.

Keď sa rozprávam s ľuďmi prestanú počúvať čo im hovorím a smejú sa na mojom podskakujúcom bruchu. Nemám chuť nikam chodiť, lebo nezapnem žiadnu zimnú bundu cez brucho, sú mi malé aj tehotenské veci a mužove oblečenie začínam nosiť už aj do spoločnosti (ešteže sa dnešnej móde medze nekladú). Niekedy mám pocit, že sa mi dvojičky pretlačia von cez pupok a straaaašne ma svrbí. Najradšej by som sa vyzliekla z vlastnej kože. Vysadanie a nasadanie z auta a do auta je pre mňa náročné asi ako vyliezť na Mont Everest a keď si sadám za stôl, vždy oň zavadím bruchom.

Pri balení vianočných darčekov mám viac lepiacej pásky nalepenej na bruchu, než na darčekoch. Mužov kamarát ma pri pozeraní dokumentu o vojenskej technike prirovnal k vznášadlu a moja mama k anakonde, ktorá zjedla slona. Moje najobľúbenejšie miesta v dome sú chladnička a špajza a najčastejšie sa vyskytujem na záchode. Potajomky likvidujem všetko sladké v dome. Mávam sny o tom, že som už porodila a budím sa spotená v strese z toho, či správne kojím svoje deti, či nie sú hladné, prípadne či som ich poriadne obliekla a nie je im zima.

A jedna rada pre mamičky – keď niečo neviete nájsť, presvedčte sa či to nemáte nalepené na spodku svojho brucha 😀

Psychická premena

Ako absolventka psychológie som sa venovala mimo iného aj tehotenstvu, hlavne z pohľadu mentálneho prežívania tehotenstva matkou. Všetko je to v učebniciach také exaktné a zrozumiteľné, ľahko sa to číta, všetko je zaradené do delení a bodov, skúšku zložíte ľavou zadnou, no keď to teraz prežívam ja sama na vlastnej koži, tak mi to príde úplne iné ako v knihách.

Začala som si viac uvedomovať zodpovednosť za svoje činy. Všetko čo robím, musím robiť opatrne a rozvážne, lebo už v tom nie som sama. A netýka sa to len zodpovednosti, ale zmenil sa mi aj prístup a pohľad na niektoré veci. Tento týždeň som bola s mojimi bývalými kolegyňami na babskej jazde. Doteraz boli naše stretnutia a dovolenky plné zábavy a bezstarostnosti, no tento krát sme tam už boli traja a ja som stále myslela len na to, že či mojim dvojičkám nevadí že som dlho vonku, alebo že je v podniku hluk. Nebola som dlho, už o šiestej pre mňa prišiel môj muž, ale necítila som sa už tak slobodne ako pred tým. Baby sa bavili do noci, no ja som mala celý čas nutkanie ísť si ľahnúť do našej „nory“.

Teraz v prvom rade vždy myslím na to, či je dobre mojim deťom a čo by bolo pre ne lepšie. Už nie som len žena, už som matka. Menia sa mi priority, postoje a názory, celá sa mením nie len fyzicky, ale takisto výrazne aj psychicky a začínam cítiť, že to je to čo som hľadala celý život a som stále šťastnejšia a istejšia vo všetkom čo robím. Cítim obrovský pokoj na duši a naplnený zmysel života tými dvoma mrviacimi sa hrčkami na mojom bruchu, mojím dokonalým mužom a úžasnou rodinou.

Prajem všetkým mamičkám aby boli spokojné a šťastné, aj napriek všetkým ťažkostiam ktorými je tehotenstvo sprevádzané, veď ono to prejde a výsledok sa dostaví.

Majka


Majka je v 26. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

 

19.12.2017 3:33

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist