Majka v 17. tt – výsledky zo skríningu

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Začiatkom minulého týždňa mi volala sestrička. Keď mi muž podával mobil a uvidela som na displeji jej číslo, hneď mi napadlo, že niečo nie je v poriadku.

img_20171015_202043-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Povedala, že testy zo skríningu sú pozitívne, mám si prísť po výsledky a ísť s nimi ku genetičke. Oblial ma studený pot. Nevedela som ani, čo vyšlo pozitívne, či Downov syndróm, alebo rázštep chrbtice. Sadli sme do auta a utekali rovno k nej. Keď mi sestrička podávala výsledky, povedala, že test ukazuje rázštep chrbtice, ale netreba sa hneď ľakať, testy sú nepresné a zvlášť pri dvojičkách. Veľmi ma to neupokojilo, ale môj muž, ako vždy racionálne mysliaci, mi celú cestu ku genetičke vysvetľoval, že jasné, že test ukazuje zdvojenú chrbticu, keďže my máme chrbtice dve. Vždy mu verím na 100 percent a tak to bolo aj teraz. Jedine on ma vedel dať upokojiť, aj keď v kútiku duše som mala stále obavy.

Genetička nám povedala, že nás už nevezme, až o dva týždne, a medzitým si máme vybaviť 3D sono, kde nám všetko pozrú detailnejšie. Musela som sa však aspoň v rýchlosti spýtať, či je možné, že nám ukazuje test zdvojenú chrbticu preto, že čakáme dvojičky a vtedy sa na mňa usmiala a povedala: ,,Jáááááj, vy čakáte dvojičky? Tak to je určite preto!“ A vtedy som zase upadla do svojej „eufórky“.  Hneď som nás telefonicky objednala na 3D sono a tešila som sa ako malá, že uvidíme našim deťom aj pršteky a dozvieme sa pohlavie.

3D sono

Na 3D sono sme išli s mužom, so svokrom a s mojou maminou. Doktor nás zavolal dovnútra, ale svokor čakal vonku, lebo sa bál (???), no moja mamina pozerala s otvorenými ústami. Za jej čias veru také prístroje neboli. Ukazoval nám detičky zo všetkých strán, otáčal ich, meral im kostičky, hlavičku, vnútornosti, rátal pršteky a keď som sa pýtala či aj vidí pohlavie, ukázal nám chlapčeka.

Môjmu mužovi vyhŕkli slzy, veľmi si prial syna a ja som sa veľmi potešila s ním. Chlapček sa trepal ako besný, kopal nožičkami, ručičkami, vystieral a krčil chrbátik, predvádzal sa v celej svojej kráse. Potom začal merať druhé bábätko, ale to sa nie a nie hýbať, schúlilo sa a rozhodlo sa nespolupracovať. Doktor potreboval odmerať hlavičku, a tak mi musel s bruchom silno hýbať, aby sa malé začalo otáčať. Nebolo mi to veľmi príjemné, hlavne preto, že mi bolo ľúto toho maličkého. Nakoniec sa mu podarilo to, čo chcel, a ukázalo sa nám aj druhé. Najprv ho pomeral a keď pozrel medzi nôžky, povedal: „Druhé je dievčatko“. Tak to bola správa!

Už som si predstavovala, ako jej robím fontánky z vláskov. Všetci traja – ja, môj muž a moja mamina sme sa začali veľmi tešiť, budeme mať aj chlapčeka, aj dievčatko! Svokor nás čakal vedľa u sestričky a keď videl že sme vyšli všetci s úsmevom od ucha k uchu, vedel, že je všetko v poriadku. Povedali sme mu, že bude vnuk aj vnučka, a začal tancovať po čakárni. Všetci sme sa objímali a smiali. Takže detičky sú zdravé, majú všetko tak, ako majú mať, nič nie je navyše a nič nechýba. To sú tie najkrajšie správy, aké môže matka dostať.

Čítajte tiež:

Horúčka

Z toľkej radosti som večer dostala horúčku. Ležala som totálne vyšťavená. Na druhý deň sa to zhoršilo a na obed mi vybehla teplota na 38,5. Sestrička mi cez telefón poradila, že som už druhá, čo jej volá kvôli horúčke, že pokiaľ ma nič nebolí, stačí paralen, veľa vody, ležať a potiť sa. Paralen mi pomohol len na chvíľku a ďalší som sa už bála si dať, tak mi muž robil studené obklady. Vypila som asi 3 litre vody a zjedla asi kilo jabĺk. Pomohlo. Na druhý deň nebolo po horúčke ani stopy.

Pohyby

A ešte mám jednu novinku, od minulého týždňa cítim tie malé nožičky a ručičky, čo sa vo mne trepú. Tento týždeň je to už oveľa jasnejšie ako minulý. Nie je to silné ani pravidelné, ale keď to príde, je to úžasné…

Majka


Majka je v 17. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

17.10.2017 3:15| autor: Redakcia Babywebu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist