Majka v 32. tt – Moje prvá kríza

Včera prišla na mňa kríza, už som si myslela že porodím. A to práve vtedy, keď môj muž nebol doma. Našťastie som bola práve u maminy, takže sama som nebola.

majka-tehotenske-reklama-071_pp-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Najprv na mňa prišli čudné pocity, trocha bolesti v krížoch, trocha v brušku a potom som sa cítila strašne ťažká. Po asi pol hodine točenia sa mojich detí dievčatko zaujalo takú pozíciu, že sa mi musela o niečo vzpriečiť, a strašne mi zatlačila na krčok maternice a mechúr. To bola zrazu taká bolesť, že som sa nedokázala pohnúť a pritom som sa urýchlene potrebovala dostat na wc. No akonáhle som sa chcela dvihnúť z postele proste to nešlo cez tú bolest. Tak som sa chvíľu nehýbala a potom som cez to všetko predsa len vstala a išla na wc. Počas chôdze sa mi malá začala znova ukladať, tak mi tá bolesť povolila, no o par minút to spravila znovu.

Nevedela som, či tá bolesť je preto že mi fakt niečo pricvikla, alebo sú to kontrakcie, alebo len silný poslíčkovia. Po pár minútach sa zase prevrátila a bolo dobre. Večer pre mňa prišiel muž a išli sme domov, no ja som bola celá ubolená, hlavne pri chôdzi a ledva som prešla domov z auta. Hneď som si šla ľahnúť a ešte som cítila tvrdenutie bruška. Potom som zaspala a snívalo sa mi, že idem rodiť. Keď som sa v noci budila na cikanie, tak vždy som kontrolovala či mi bruško netvrdne a nebolí, ale už bolo našťastie všetko v poriadku.

Posledný krát na kurze

Posledná hodina kurzu bola zameraná na starostlivosť o novorodenca. Pani nám vysvetľovala všetko od kojenia cez kúpanie, až po prvú pomoc pri syndróme náhleho úmrtia. Dozvedela som sa tam všetko, ako sa starať o hygienu bábätiek a ako ich mam každý deň ošetrovať a dva tri krát do týždňa kupkať, ako kŕmiť, ako držať, ako ukľudňovať keď maju záchvat plaču a podobne.

Uvidím ako to budem zvládať dvojmo, dúfam že budú kludnučké po tatovi, lebo ja som bola vraj strašne upišťané bábätko. Všetkých desať hodín predpôrodného kurzu mi dalo naozaj veľa. Som rada že som ho celý absolvovala aj s mojím mužom, je to veľká psychická pomoc pre nás ako neskúsených rodičov.

Čítajte tiež:

Noci sú stále ťažšie

Stále som unavená, v noci sa prevaľujem každých desať minút na druhý bok, lebo mi deti pritláčajú žily a neprekrvujú sa mi nohy. Je to namáhavé, lebo keď sa pretáčam z jedného boku na druhý, tak musím to obrovské ťažké brucho prehodiť cez seba na druhú stranu a to dá poriadnu námahu. Niekedy sa musím ísť prejsť, aby som odľahčila chrbát a cikať chodím asi tak päť krát za noc. Potom to všetko dospávam aj cez deň. Niekedy sa mi aj točí hlava. Sestrička povedala že mám zase málo železa, takže zvyšujeme dávky.

Výber pôrodnice

Viem že do pôrodu je to už len pár dní, ani sa nenazdám a bude to tu, tak intenzívne začínam riešiť pôrodnicu a pôrodníka. Už som bola rozhodnutá pre nemocnicu v inom meste a už som aj mala vybratého pôrodníka, no môjmu mužovi sa nezdal, aj kvôli zlým recenziám na nete, tak sme začali teda znova uvažovať nad pôrodnicou v meste kde bývame a pôrodníkom ktorého už poznáme a doposiaľ sme s ním ako s človekom veľmi dobre vychádzali a aj som na neho počula len samé dobré ohlasy. Tento týždeň sa mu chystáme zavolať a porozprávať sa s ním, a keď bude súhlasiť, tak hneď aj naplánujeme termín sekcie.

S prirodzeným pôrodom nejako už prestávam počítať, nakoľko mi všetky sestričky všade u lekárov hovoria, že pri dvojičkách ma nenechajú prirodzene rodiť. Ale nevadí, veď necháme to na lekára a na detičky, záleží od nich ako budú otočené, ako budu veľké a silné a ako to zhodnotí všetko doktor. Ja budem rada keď to už bude za mnou a budem ich uz držať v perinke.

Majka


Majka je v 32. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

30.1.2018 11:04

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist