Majka v 19. tt – Chutí mi všetko a najlepšie spolu

TEHUĽKA LIVE! MAJKA Za posledný týždeň som pribrala necelé kilo. Začínam mať obavy zo svojej váhy a stále zväčšujúceho sa brucha. Síce mám ešte len necelých 58 kg, čo je vzhľadom na to že čakám dvojičky v norme, ale pripadám si už veľmi nemotorne a hlavne široko keď sa vidím zboku v zrkadle.

img_20171029_211921-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Keď sa pre niečo zohnem, alebo sa idem obuť, narazím si s bruchom do stehien a potom si uvedomím, že by som si už mala dávať väčší pozor na niektoré pohyby. Aj keď vyliezam z vane už to nie je len tak, ako keď som vyskočila ako laňka, dokonca včera som posunula s bruchom stoličku keď som okolo nej prešla a to mi pripadala, že bola celkom ďaleko. Nevadí, hlavné je, že bábätká rastú ako majú. Chlapček už prerástol dievčatko, váži 267 gramov a dievčatko má 264 gramov. Tým, ako sa začínajú bábätká rýchlo zväčšovať mi rastie aj chuť do jedla.

Začala som vyvárať nové recepty, skúšať nové jedlá. Tento môj novoobjavený gurmánsky talent oceňuje hlavne môj muž, veľmi mu chutí čo navarím, aj keď nazačiatku má rešpekt, no keď ochutná, vždy si pochvaľuje. Zaradila som do nášho jedálnička oveľa viac zeleniny, kuskus, pšeno a podobné zdravé veci, čo som sa aj bála ako na to muž zareaguje, lebo uznajte, to nie je asi vysnívaná strava žiadneho chlapa, tak uvidíme dokedy to vydrží.

Môj muž, môj domov

Myslím, že hlavné pre môjho muža teraz je asi to, že som stále doma. Keď som pracovala a popritom externe študovala, nemala som moc času a odnášal si to aj on, aj domácnosť. Niekedy sa stalo, že som aj týždeň nenavarila a musel jesť v reštauráciách, nehovoriac o tom neporiadku, ktorý sem tam ovládol náš dom. Keď som mala aspoň jeden voľný deň, tak sme sa snažili ísť na návštevu k mamine a najbližšej rodine a potom som chcela dobehnúť zanedbanú domácnosť. Večer som samozrejme unavená padla do postele a zase som na muža nemala moc času.

Teraz keď som doma je to všetko úplne iné, také domáce, krásne, pohodové. Môj muž je podnikateľ, takže do práce nikam nechodí, čo potrebuje vybaví z domu a tak sme stále spolu. Ráno vstaneme kedy sa nám chce, pripravím mu kávičku a spravím nám raňajky. Potom ja varím, upratujem a on si zatiaľ porobí niečo do práce a po obede máme kopec času na seba, na rodinu a na priateľov, čo sme dlho zanedbávali, alebo len tak leňošíme na gauči až do večera (teda hlavne ja). Snažíme si užívať ten v pokoji strávený čas a hlavne jeden druhého, lebo o pár mesiacov to už zrejme nebude možné.

Veľmi mám rada vonné sviečky, ktoré  navodia tú správnu domácu atmosféru, pritúlim sa k mužovi pod paplón a dýcham jeho vôňu. So zavretými očami rozmýšľam nad tým, aká som šťastná že ho mám a že je taký aký je. Milujem na ňom každú maličkosť a najkrajšie na tom všetkom je to, že mám od neho pod srdcom dve detičky, ktoré dúfam že budú presne ako on.

Čítajte tiež:

Nové aktivity

Vzhľadom na to, že mám teraz viac času na odpočinok, začínam pociťovať aj viac energie. Sú dni, keď by som robila všetko naraz a neuvedomím si, že už pár hodín pendlujem po dome, no moje telo mi vždy pripomenie, že už nie som sama a mala by som šetriť energiu pre ďalších dvoch človiečikov. Väčšinou ma sekne v krížoch, to je jasný signál že pre dnešok končím a už budem len  do večera ležať a čo najmenej sa hýbať. Aj toto bol jeden z dôvodov prihlásiť sa na kurz psychoprofilaktickej prípravy.

Veľa som si o tom čítala a zistila som, že je to veľmi užitočná vec, kde sa dozviem a naučím všetko o bábätkách, cvičení, pôrode, dýchaní, tlačení, kojení ale hlavne sa tam budem môcť porozprávať o svojich pocitoch s mamičkami, ktoré sú v rovnakom štádiu ako ja. Mám síce termín pôrodu až na marec, ale dvojičky chodia o mesiac skôr, takže som v kurze s februárovými rodičkami. Keď som sa telefonicky objednávala, tak mi pani ktorá kurz vedie povedala, že keďže mám dvojičky, budem v šetriacom režime oproti ostatným mamičkám a budem vynechávať niektoré cviky a viac sa šetriť. No ako povie, ja sa teším hlavne ako uvidím ostatné mamičky a zistím, či sa aj oni cítia tak ako ja, porovnám si bruško, či aj oni už majú také veľké ako ja a možno tam bude okrem mňa ešte nejaká skúsená dvojičkovská mamina, ktorá mi dá užitočné rady. Zatiaľ nepoznám nikoho kto by mal dvojičky.

Keď sa ma niekto opýta čo budeme mať a ja poviem že dvojičky, väčšinou zalomia rukami a poľutujú ma so slovami, chúďatko moje, to budeš mať ťažké, ja mám s jedným toľko starostí a nie to ešte s dvoma naraz. No ja sa len usmejem a poviem že aj  radosť je dvojnásobná, nie len starosti. Pamätám si, ako sme oznámili rodine že máme dvojičky. Všetky reakcie som si potajomky nahrávala na mobil a doteraz sa na tom smejem. Moja mamina si myslela že si z nej robím srandu a fotku zo sona mám požičanú od nejakej kamošky.

Majka


Majka je v 19. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

31.10.2017 3:15| autor: Redakcia Babywebu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist